Prisijungti

 
   

Pagrindinis      Apie LPS      Narystė      LPS nariai      Renginiai      EuroPsy      Vaikams      Klientams      Profesinė etika      Kontaktai      LPK     

Apie  /   Prezidentė  /   Valdyba  /   Komitetai ir komisijos  /   Apdovanojimai  /   Biuras  /   Leidiniai  /   LPS savanorystės programa  /   Skirkite 2% GPM  /             

                

                   


 
.

 

 

Apdovanojimai


 

Profesoriaus Alfonso Gučo apdovanojimas

   

    Prof. Alfonsas Gučas yra vienas žymiausių Lietuvos psichologijos kūrėjų ir puoselėtojų.  Nuo tada, kai įstojo į psichologijos specialybę VDU 1927 m., iki pat mirties (1988 m.) prof. A. Gučo gyvenimas ir veikla buvo neatskiriami nuo psichologijos, jai iškylančių uždavinių sprendimo. A. Gučas rūpinosi psichologijos specialistų rengimu, jiems reikalingos mokomosios medžiagos įsigijimu, psichologijos institucijų plėtra. Profesorius  niekada neapleido ir mokslinės veiklos. Dar studijuodamas pradėjo skelbti mokslines publikacijas vaiko psichologijos ir profesijos pasirinkimo klausimais, vėliau gilinosi į suvokimo ir psichologijos istorijos problemas, redagavo psichologijos mokslo darbų žurnalą „Psichologija", buvo dviejų laidų sulaukusio psichologijos vadovėlio iniciatorius ir mokslinis redaktorius. 


    LPS, skatindama psichologų asmeninę iniciatyvą, jų aktyvumą, siekiant visuomenei svarbių ir vertingų tikslų, nusprendė įsteigti apdovanojimą, kurį pavadino savo mokytojo, ilgamečio lyderio, šalies ir profesijos patrioto prof. A. Gučo vardu. Apdovanojimas skiriamas psichologui(-ei), LPS nariui(-ei) ar jų grupei už asmeninę iniciatyvą ir pastangas siūlant bei profesionaliai įgyvendinant visuomenei ar psichologų bendruomenei reikšmingą idėją. Tai gali būti išreikšta kaip: visuomenei svarbios problemos  iškėlimas ir būdų jai spręsti siūlymas; psichologinės pagalbos organizavimas ir/ar teikimas; psichologinis visuomenės švietimas. Pretendentu į apdovanojimą gali būti kvalifikuotas psichologas(-ė), dirbantis(-i) praktinį, mokslinį, pedagoginį darbą. 


       Šis apdovanojimas buvo skirtas psichologei-psichoterapeutei  Aušrai Kurienei už asmeninę iniciatyvą ir pastangas rūpinantis vaikų gerove bei psichikos sveikata (2008 m.). Dr. Kristinai Onai Polukordienei, įkūrusiai pirmąją savanorišką psichologinę pagalbą telefonu teikiančią tarnybą (2009 m). Prof. Danutei Gailienei už nuopelnus psichologijai (2010 m.). Dr. Robertui Povilaičiui už asmeninę iniciatyvą ir pastangas patyčių ir smurto prevencijos srityje (2011 m.), Doc. dr. Gražinai Gintilienei (2012 m.), Prof. Gražinai Gudaitei (2014 m.) už reikšmingą indėlį į Lietuvos psichologijos mokslo ir praktikos plėtrą ir Dr. Pauliui Skruibiui (2014 m.) už aktyvias pastangas ir reikšmingą indėlį sprendžiant savižudybių problemą Lietuvoje. Prof. dr. Ritai Žukauskienei (2016 m.) už reikšmingą indėlį į Lietuvos psichologiją. 

 

 

 

LPS renginiai
 
 
 

Pagrindinis

Naujienos
Naujienlaiškiai
   Apie LPS

Apie
Prezidentė
Valdyba
Komitetai ir komisijos
Apdovanojimai
Biuras
Leidiniai
LPS savanorystės programa
Skirkite 2% GPM
   Narystė

Apie narystę
Psichologams
Mokestis
Narystės anketa
   LPS nariai

LPS narių sąrašas
   Renginiai

Renginių grafikas
   EuroPsy

   Vaikams

   Klientams

   Profesinė etika

Psichologų profesinės etikos kodeksas
Kaip pateikti nusiskundimą
EFPA etikos metakodeksas
Bendravimas su žiniasklaida
Mokslinių tyrimų etikos komisijos universitetuose
   Kontaktai

   LPK

LPK 2017
LPK 2017 dalyvių registracija
LPK 2017 programa
Informacija pranešėjams
LPK 2017 organizatoriai
LPK 2017 vieta ir kontaktai
LPK naudinga informacija
Informacija rėmėjams
Ankstesni LPK