Prisijungti

 
   

Apie LPS      Narystė      LPS nariai      Renginiai      EuroPsy      Vaikams      Klientams      Reglamentavimas      Žurnalistams      Tėvams ir specialistams      COVID-19       Profesinė etika      Kontaktai      EN

Naujienos  /   LPS Naujienlaiškiai  /   Kitų organizacijų naujienlaiškiai  /  

           

                

                   


 
.

 

 

2017 gegužė


LPS naujienos I 2017 gegužė
Prieš metus, 2016-ųjų gegužę, perėmus Sąjungos vairą, LPS Valdyba prioritetinėmis veiklos kryptimis 2016 - 2017 metams numatė profesinį teisinį reglamentavimą ir psichologų profesinės etikos kodekso atnaujinimą. Psichologų praktinės veiklos įstatymo projektas jau ne vienerius metus bando prasibrauti pro politinius krumpliaračius. Vyriausybėje vis labiau pripažįstama ir palaikoma profesinio reglamentavimo būtinybė siekiant užtikrinti psichologinių paslaugų kokybę, tačiau nė viena ministerija nesutiko licencijuoti psichologų: Sveikatos apsaugos ministerija siūlė Ūkio ministerijai, ši – Teisingumo ministerijai. Po ilgų diskusijų buvo prieita išvadų licencijavimą patikėti patiems psichologams, kad būtų užtikrintas psichologų kvalifikacijos kėlimas ir Etikos kodekso laikymasis. Kadangi Etikos kodekso laikymasis yra svarbi psichologo praktinės veiklos sąlyga, LPS atnaujino 1996 metų Etikos kodeksą. 2017 m. gegužės 12 d. LPS narių Suvažiavimo metu buvo patvirtintas atnaujintas Psichologų profesinės etikos kodeksas. 


LPS prezidentė doc. dr. Neringa Grigutytė
Lietuvos psichologų sąjungos suvažiavime patvirtintas atnaujintas Psichologų profesinės etikos kodeksas
2017 m. gegužės 12 d. vykusiame Lietuvos psichologų sąjungos suvažiavime buvo patvirtintas atnaujintas Psichologų profesinės etikos kodeksas. Dėkojame Etikos kodekso atnaujinimo Komisijai už parengtą Kodeksą bei visiems LPS nariams už išsakytas pastabas Kodekso atnaujinimo procese. 
Psichologo profesinės etikos kodeksas
Dėl Psichologų praktinės veiklos įstatymo projekto
2017 05 09 Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė įregistravo Psichologų praktinės veiklos įstatymo projektą Nr. XIIIP-685, kaip alternatyvą 2016 m. spalio 11 d. Seimo plenarinio posėdžio metu Seimui pateiktam Psichologų praktinės veiklos įstatymo projektui Nr. XIIP-4553. Alternatyvus įstatymo projektas parengtas atsižvelgus į anksčiau išsakytas Teisės departamento ir kitų institucijų pastabas. Įstatymo projekte išdėstyti reikalavimai psichologo praktinei veiklai remiasi 2010 m. patvirtintu Europos psichologo profesiniu standartu (EuroPsy); licencijuojančia institucija numatyta Lietuvos psichologų sąjunga (plačiau Aiškinamajame rašte).
2017 metų gegužės 10 d. Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos posėdyje svarstyti psichologų praktinės veiklos įstatymo ir psichologinių paslaugų plėtros bei tinkamo jų apmokėjimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų̨ klausimai. Buvo išreikštas bendras pritarimas, kad Psichologų praktinės veiklos įstatymas reikalingas. Tikimės, kad užteks politinės valios įgyvendinti pažadą, jog Psichologų praktinės veiklos įstatymas būtų priimtas Seimo pavasario sesijoje. 
Skaitykite daugiau...
Susitikimas su Sveikatos apsaugos ministru dėl medicinos psichologų veiklos reglamentavimo
2017 m. gegužės 30 d. Lietuvos psichologų sąjungos iniciatyva įvyko susitikimas su Sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga ir viceministre Aušra Bilotiene Motiejūniene dėl medicinos psichologų veiklos reglamentavimo. Po konstruktyvios diskusijos Sveikatos apsaugos ministerija pažadėjo artimiausiu metu inicijuoti darbo grupę medicinos psichologo normai parengti.
Skaitykite daugiau...
Koalicijos Psichikos sveikata 2030" susitikimas
2017 m. gegužės 25 d. Lietuvos psichologų sąjungos atstovai dalyvavo Koalicijos „Psichikos sveikata 2030" posėdyje, kuriame buvo aptartos Koalicijos ateities darbo gairės ir svarbiausios aktualijos - galimi žmogaus teisių pažeidimai psichikos sveikatos įstaigoje, psichologo praktinės veiklos įstatymas ir kiti svarbūs klausimai. 
Skaitykite daugiau...
LPS prezidentė doc. dr. N. Grigutytė dalyvavo diskusijoje Prezidentūroje dėl pagalbos vaikui ir šeimai
2017 m. gegužės 25 d. LPS prezidentė doc. dr. N. Grigutytė dalyvavo diskusijoje dėl tarpinstitucinio bendradarbiavimo užtikrinant koordinuotą švietimo pagalbos, sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų vaikams nuo gimimo iki 18 m. ir jų tėvams teikimą. Diskusijoje buvo svarstoma, kaip sutelkti visas pajėgas ir veiksmingai siekti, kad vaikui ir šeimai būtų sudarytos sąlygos gauti reikiamas paslaugas.   
Skaitykite daugiau LR Prezidentės puslapyje...
Skaitykite daugiau „Regionų naujienose"...
Lietuvos psichologų sąjunga pritaria Lietuvos humanitarinių ir socialinių mokslų draugijos raštui „Dėl humanitarinių ir socialinių mokslų sričių pirmosios pakopos studijų vietų skaičiaus nustatymo ir planuojamo finansavimo mažinimo“
Lietuvos psichologų sąjungos valdyba pritarė Lietuvos humanitarinių ir socialinių mokslų draugijos raštui „Dėl humanitarinių ir socialinių mokslų sričių pirmosios pakopos studijų vietų skaičiaus nustatymo ir planuojamo finansavimo mažinimo“. Su raštu galite susipažinti čia
Sąjungos aktualijos
Įvyko LPS narių suvažiavimas


2017 m. gegužės 12 d. įvyko LPS narių metinis suvažiavimas. Buvo pristatytos ir LPS narių patvirtintos LPS veiklos ir finansinės ataskaitos, bei atnaujintas Psichologo profesinės etikos kodeksas.
Akimirkos iš LPS suvažiavimo
LPS Garbės narė doc. dr. Marija Garbačiauskienė švenčia jubiliejinį gimtadienį!


Gegužės 28 d., LPS Garbės narei doc. dr. M. Garbačiauskienei sukako 90 metų! Džiaugiamės galėdami sveikinti Docentę šio gražaus ir garbingo jubiliejaus proga. Linkime kuo geriausios sveikatos!
Skaitykite daugiau...
Nemokama narystė LPS psichologijos magistrantūros studentams
Psichologijos magistrantūroje studijuojantys studentai prie Lietuvos psichologų sąjungos gali prisijungti nemokamai asocijuoto nario statusu. 100 proc. narystės mokesčio nuolaida taikoma visam antrosios pakopos studijų laikotarpiui.
Renginiai
Lietuvos psichologų kongresas 2017
2017 metų gegužės 11 - 13 dienomis Mykolo Romerio universitete vyko Lietuvos psichologų kongresas „Psichologija tradicijų ir inovacijų sandūroje". Kongrese dalyvavo bei sveikinimo kalbas sakė Mykolo Romerio universiteto prorektorė dr. Inga Žalėnienė ir Seimo narys Mykolas Majauskas. Dalyvavo virš 140 įvairių sričių profesionalų, psichologų, kurie klausė plenarinių pranešimų, dalyvavo simpoziumuose ir diskusijose. Plenarinius pranešimus šių metų kongrese skaitė prof. K. Sugimura iš Japonijos, prof. R. Žukauskienė, doc. dr. E. Laurinaitis, doc. G. Perlavičiūtė ir J. Aleknavičiūtė.
 
Šiais metais prof. A. Gučo vardo apdovanojimas už reikšmingą indėlį į Lietuvos psichologiją buvo įteiktas prof. dr. Laimai Bulotaitei. Prof. A. Gučo vardo apdovanojimas skiriamas psichologui(-ei), LPS nariui(-ei) ar jų grupei už asmeninę iniciatyvą ir pastangas siūlant bei profesionaliai įgyvendinant visuomenei ar psichologų bendruomenei reikšmingą idėją.
Sveikiname profesorę Laimą Bulotaitę gavus šį apdovanojimą!

                           
 
Kongrese taip pat buvo įteikti ir EuroPsy sertifikatai, šiuo metu vienijantys jau ~150 registruotų Europos psichologų Lietuvoje.

Šių metu Lietuvos psichologų kongrese plenarinius pranešimus skaitė Lietuvos ir užsienio psichologijos specialistai, vyko simpoziumai, diskusijos bei pranešimai įvairiomis psichologams aktualiomis temomis. Kongreso pranešimų santraukų leidinį galite rasti čia.
Kongreso nuotraukų albumas
Būsimi renginiai
Kviečiame dalyvauti mokslinėje 27-oje ICCP pasaulinėje vaikų žaidimų konferencijoje
Labai kviečiame jus sudalyvauti 27-osios ICCP pasaulinės žaidimo konferencijos prieškonferencinėse dirbtuvėse šių metų birželio 15 dieną. Jei dirbat įstaigose, kurios yra susijusios su vaikais, jums tikrai pravers žinios, kaip paskatinti vaikus žaisti. Mūsų NEPL dirbtuvės – tai naratyvinio metodo taikymas padedant vaikams kurti savo žaidimų pasaulį, dirbtuves ves tikrai daug patirties turinti suomių komanda. Playwork dirbtuvėse susipažinsite su mums visai nauja, bet pasaulyje vis labiau plintančia profesija, kurios aspektus ir sukauptas žinias apie vaikų žaidimus galima panaudoti savo darbe, taip pat skatinant pedagogus bei kitus, vaikais besirūpinančius žmones, daugiau suprasti apie žaidimo svarbą vaikų gyvenime, pagalbą vaikams per žaidimą.  
 
Taip pat labai kviečiame dalyvauti ir pačioje konferencijoje, į ją atvyksta pasaulinio lygio raidos specialistai ir dalyviai iš daugiau nei 20 skirtingų pasaulio šalių, pakalbėti apie vaikus ir svarbiausią jų veiklą – žaidimą. Supratimas, ko reikia vaikams, padės geriau juos suprasti, atliepti vaikų poreikius ir sėkmingiau jiems padėti. Galbūt šios konferencijos įkvėpti imsitės žaismingesnio, vaikams labiau pritaikyto konsultavimo ir gal susidomėsite žaidimo psichoterapija.

 
I Dirbtuvės
II Dirbtuvės
Europos psichologų kongresas 2017| The 15th European Congress of Psychoogy 2017
2017 m. liepos 11 – 14 dienomis Amsterdame (Olandija) vyks 15-tasis Europos psichologų kongresas. Kongreso temos: gyvenimą keičiantys įvykiai; migracija, integracija, adaptacija; efektyvių psichologinių intervencijų organizavimas; visuomenės atsparumo stiprinimas; prevencija ir ankstyva intervencija; ir kt.
Kviečiame dalyvauti!
             
              
Daugiau informacijos...
Kviečiame registruotis į klinikinių ir sveikatos psichologų konferenciją „Iššūkiai, geroji praktika ir ateities galimybės sveikatos apsaugos srityje”
Lietuvos psichologų sąjungos Klinikinės ir sveikatos psichologijos komitetas kviečia psichologus, kitus specialistus, studentus ir rezidentus dalyvauti konferencijoje „Iššūkiai, geroji praktika ir ateities galimybės sveikatos apsaugos srityje", kuri vyks 2017 m. spalio 2 d. Birštone, „Eglės" sanatorijoje.
KONFERENCIJOS PROGRAMA
REGISTRACIJA Į KONFERENCIJĄ
Sekite naujienas FB
Tapkite LPS nariu
Susisiekite su mumis el. paštu
Lietuvos psichologų sąjunga              
A. Goštauto g. 8-215, Vilnius LT-01108                 
Įmonės kodas 190748553 
Telefonas: +370 673 31197 

 

 

 

 

LPS renginiai
 
 


 
 

Apie LPS

Apie LPS
Prezidentė
Valdyba
Komitetai, grupės ir komisijos
Apdovanojimai
Biuras
Leidiniai
LPS savanorystės programa
Skirkite 1,2% GPM
Prisidėkite prie LPS veiklos!
LPS metinės ataskaitos
Privatumo politika
   Narystė

Apie narystę
Psichologams
Mokestis
Narystės anketa
   LPS nariai

LPS narių sąrašas
LPS Garbės nariai
LPS Partneriai
   Renginiai

Renginių grafikas
   EuroPsy

   Vaikams

Ko tikėtis iš psichologo?
Kokias atvejais gali padėti psichologas?
Kuo skiriasi psichologas, vaikų ir paauglių psichiatras, psichoterapeutas?
Kur rasti psichologą?
   Klientams

Kada kreiptis į psichologą?
Kuo skiriasi psichologas, psichiatras, psichoterapeutas ir kiti „psi“?
Ko tikėtis iš psichologo?
Kur rasti psichologą?
Kaip paruošti vaiką vizitui pas psichologą?
Esu bedarbis, gyvenu Vilniuje. Kur galėčiau gauti nemokamas ar už nedidelę kainą psichoterapines paslaugas?
Filmų ir Knygų psichikos sveikatos temomis sąrašai
   Reglamentavimas

   Žurnalistams

   Tėvams ir specialistams

   COVID-19

COVID-19
   Profesinė etika

Psichologų profesinės etikos kodeksas
Kaip pateikti nusiskundimą
EFPA etikos metakodeksas
Bendravimas su žiniasklaida
Mokslinių tyrimų etikos komisijos universitetuose
   Kontaktai