Prisijungti

 
   

Apie LPS      Narystė      LPS nariai      Renginiai      EuroPsy      Vaikams      Klientams      Reglamentavimas      Žurnalistams      Tėvams ir specialistams      COVID-19       Profesinė etika      Kontaktai      EN

Naujienos  /   LPS Naujienlaiškiai  /   Kitų organizacijų naujienlaiškiai  /  

           

                

                   


 
.

 

 

Pranešimas spaudai


Iki šiol Lietuvoje psichologo veikla nėra reglamentuota, ja gali užsiimti ir tinkamos kvalifikacijos neturintys žmonės, dėl to iškyla rizika, kad suteiktos paslaugos nebus kokybiškos. Šiuo metu Seime yra parengtas ir svarstomas Psichologų praktinės veiklos įstatymas, kuris leistų sukurti psichologo veiklos licencijavimo sistemą.
„Daugelyje Europos šalių psichologo profesija reglamentuojama įstatymais, tai būtina padaryti ir Lietuvoje. Reikia nepamiršti, kad psichologai dirba su pažeidžiamų asmenų grupėmis sveikatos, socialinės apsaugos, švietimo ir kitose srityse. Todėl svarbu, kad psichologines paslaugas teiktų tik licencijas turintys specialistai. Manome, kad tik taip gali būti užtikrinta teikiamų paslaugų kokybė“, – įsitikinęs Lietuvos psichologų sąjungos (LPS) prezidentas dr. Evaldas Kazlauskas.
Anot jo, licencija psichologui turėtų būti suteikiama tik tada, jei jo kompetencija atitinka Europos psichologo sertifikato reikalavimuose numatytus standartus (EuroPsy). Juose numatyta, kad mažiausias būtinas išsilavinimas psichologui – penkeri metai universitetinių studijų bei vieneri metai prižiūrimos praktikos.
LPS nuomone, itin svarbu, ar pakankamą išsilavinimą turi asmuo teikiantis psichologo paslaugas. Šiuo metu Seime įregistruotas Gedimino Navaičio įstatymo projektas, kuriame siūloma įteisinti mažesnius reikalavimus psichologo išsilavinimui. LPS nuomone, bakalauro studijų diplomas nėra pakankamas norint kokybiškai ir kvalifikuotai teikti psichologo paslaugas.
„Licencijas praktinei psichologo veiklai galima suteikti psichologijos magistro diplomus turintiems psichologams, arba turintiems ne mažiau kaip penkerių metų universitetinių psichologijos studijų diplomą. Privalome užtikrinti, kad būtų išvengta pavojų, kurie kyla, kai psichologinę pagalbą teikia reikiamos tam kompetencijos neturintys asmenys“, – mano Vilniaus universiteto profesorė Danutė Gailienė.
Pasiūlymą minėtam įstatymo projektui, atspindintį LPS poziciją, Seime įregistravo Vilija Aleknaitė-Abramikienė ir Kazimieras Kuzminskas. LPS taip pat kreipėsi į Seimo Sveikatos reikalų komitetą prašydama įteisinti psichologo veiklos licencijavimą bei atsižvelgti į pateiktas pastabas dėl G.Navaičio projekto.
LPS siūlo, kad už psichologų licencijavimą būtų atsakinga valstybinė institucija, prie kurios būtų sudaryta speciali licencijavimo komisija. Taip psichologų veikla licencijuojama daugelyje Europos valstybių bei JAV. Licencijavimo komisiją sudarytų ministerijų, universitetų, asocijuotų struktūrų atstovai. Siūloma, kad komisijoje būtų 11 narių.
LPS siūlymus dėl Psichologų praktinės veiklos įstatymo parengė atsižvelgdama į Lietuvos psichologų memorandumą, kurį šiais metais pasirašė didžiausios Lietuvos psichologus vienijančios asociacijos bei visų, psichologus ruošiančių Lietuvos universitetų atstovai.

Daugiau informacijos:

Dr. Evaldas Kazlauskas
Lietuvos psichologų sąjungos prezidentas
Tel.: +370 673 31197
El.paštas: lps@psichologusajunga.lt

LPS_pranesimas_spaudai_2010_01_10

 

 

 

 

LPS renginiai
 
 


 
 

Apie LPS

Apie LPS
Prezidentė
Valdyba
Komitetai, grupės ir komisijos
Apdovanojimai
Biuras
Leidiniai
LPS savanorystės programa
Skirkite 1,2% GPM
Prisidėkite prie LPS veiklos!
LPS metinės ataskaitos
Privatumo politika
   Narystė

Apie narystę
Psichologams
Mokestis
Narystės anketa
   LPS nariai

LPS narių sąrašas
LPS Garbės nariai
LPS Partneriai
   Renginiai

Renginių grafikas
   EuroPsy

   Vaikams

Ko tikėtis iš psichologo?
Kokias atvejais gali padėti psichologas?
Kuo skiriasi psichologas, vaikų ir paauglių psichiatras, psichoterapeutas?
Kur rasti psichologą?
   Klientams

Kada kreiptis į psichologą?
Kuo skiriasi psichologas, psichiatras, psichoterapeutas ir kiti „psi“?
Ko tikėtis iš psichologo?
Kur rasti psichologą?
Kaip paruošti vaiką vizitui pas psichologą?
Esu bedarbis, gyvenu Vilniuje. Kur galėčiau gauti nemokamas ar už nedidelę kainą psichoterapines paslaugas?
Filmų ir Knygų psichikos sveikatos temomis sąrašai
   Reglamentavimas

   Žurnalistams

   Tėvams ir specialistams

   COVID-19

COVID-19
   Profesinė etika

Psichologų profesinės etikos kodeksas
Kaip pateikti nusiskundimą
EFPA etikos metakodeksas
Bendravimas su žiniasklaida
Mokslinių tyrimų etikos komisijos universitetuose
   Kontaktai