Prisijungti

 
   

Apie LPS      Narystė      LPS nariai      Renginiai      EuroPsy      Vaikams      Klientams      Reglamentavimas      Žurnalistams      Tėvams ir specialistams      COVID-19       Profesinė etika      Kontaktai      EN

Naujienos  /   LPS Naujienlaiškiai  /   Kitų organizacijų naujienlaiškiai  /  

           

                

                   


 
.

 

 

"Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ" pranešimas žiniasklaidai


Vaikystėje patiriamos patyčios – natūralus augimo etapas?

 

Patyčios tarp vaikų – problema, kurią sprendžiant yra labai svarbus suaugusiųjų vaidmuo. Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai atlikto tyrimo duomenimis, dauguma respondentų (74 proc.) pritarė teiginiui, kad į patyčias tarp vaikų būtinai turi reaguoti suaugusieji, likusieji manė, kad tai vertingas patyrimas, natūralus raidos etapas ar nekalti pajuokavimai. Siekiant supažindinti visuomenę su patyčių problema ir galimais sprendimais, emocinę paramą vaikams ir paaugliams teikianti „Vaikų linija“ jau penktus metus iš eilės organizuoja socialinę iniciatyvą „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“, kurios renginiai vyks kovo 24-30 d.

                                          

„Vaikas negimsta su gebėjimu tyčiotis – to išmokstama iš suaugusiųjų, – sako Vilniaus universiteto profesorius, vaikų psichiatras, dr. Dainius Pūras. – Manau, kad anksčiau patyčios buvo laikomos normaliu reiškiniu Lietuvoje, tačiau situacija keičiasi, o tai reiškia, kad mūsų visuomenė sveiksta. Prevencinės programos turi būti tęstinės, nuoseklesnės, jų turi būti gerokai daugiau. Mes dar tik pradėjome ilgą ir sunkią kovą su prievartos kultūra, kuri  buvo persmelkusi visas visuomenės gyvenimo sritis.“

                                                                                                                                           

D. Pūro teigimu, mes visi turėtume suvokti, kad patyčios privalo būti stabdomos kuo anksčiau, nes to nepadarius, gali tekti susidurti su rimtomis pasekmėmis. „BE PATYČIŲ“ iniciatyvą taip pat palaiko nemažas būrys žinomų Lietuvos žmonių: prof. Leonidas Donskis, Beata Nicholson, Nomeda Marčėnaitė, Dalia Michelevičiūtė, Saulius Urbonavičius-Samas, Arnoldas Lukošius, Egidijus Knispelis, prof. Justinas Žilinskas, Giedrė Beinoriūtė, Ignas Staškevičius, Aistė Jasaitytė, Tomas Bagdanskis ir kiti. „Vaikų linijos“ atstovai kartu su žinomais žmonėmis kviečia morališkai palaikyti iniciatyvą „Facebook“ paskyroje. Tai padaryti galima profilio bei viršelio nuotraukų vietoje įsidėjus specialiai akcijai sukurtus logotipus su užrašu „BE PATYČIŲ“, kuriuos galima atsisiųsti iš tinklapio www.bepatyciu.lt.

 

Nuo kovo 24 dienos visą savaitę moksleiviams, jų tėvams, mokytojams ir visuomenei bus organizuojama įvairi veikla, kurios tikslas – supažindinti su patyčių situacija Lietuvoje ir kartu spręsti šią problemą.

 

Darželių tinklo „Vaikystės sodas“ įkūrėja dr. Austėja Landsbergienė ves seminarą tema „Kodėl patyčių prevencijos programų rezultatas kartais būna ne toks, kokio tikėtasi?". Kauno Dainavos Jaunimo centre tarpusavio santykių temomis konsultuos psichologai ir socialiniai darbuotojai bei vyks seminarai 7-12 klasių moksleiviams ir tėvams. Paramos vaikams centre tėvams bus vedami mokymai apie efektyvų ir konstruktyvų kasdienį bendravimą su vaikais. Lietuvos tėvų forumas organizuos atvirus užsiėmimus vaikams bei paaugliams „Jaunuomenė – Lietuvos nacionalinis turtas“. Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras organizuos seminarą tėvams „Kai mano vaikas susiduria su patyčiomis". Lietuvos moksleivių sąjunga skatins diskusijas įvairiuose Lietuvos miestuose patyčių tema. Informacinių technologijų centras rengs konkursą „Saugesnio interneto renginiai mano mokykloje“, „TEO“ darbuotojai visoje Lietuvoje kviečia moksleivius diskutuoti apie elektronines patyčias pamokoje „Saugokime vieni kitus internete“, kurią galima užsakyti užsiregistravus interneto svetainėje www.kamtoreikia.lt

 

Lankytis galima ne tik šviečiamuosiuose, bet ir kūrybiniuose, pramoginiuose užsiėmimuose. Lietuvos vaikų ir jaunimo centras organizuoja sporto renginius, kūrybines dirbtuves, temines improvizacijas. VšĮ „Vaiko labui“ kartu su mokinių grupelėmis kurs „Draugystės knygą“, į kurią vaikai galės sudėti savo kurtus eilėraščius, pasakojimus ar kitus trumpus kūrinėlius bei iliustruoti juos piešiniais. Kino centre „Skalvija“ bus rengiami 9 kino seansai įvairaus amžiaus moksleiviams. Su neapykantos kalba kovojanti „Myliu panda“ kampanija skelbs grafičių eskizų konkursą jauniems žmonėms visoje Lietuvoje. Lietuvos mokinių parlamentas kviečia prisijungti prie jau tradicija tapusios „Šypsenėlių“ akcijos, „Pagalvių mūšio“. Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas organizuos atvirų durų dieną su policijos pareigūnais, supažindins visuomenę ir visus norinčius su policijos pareigūnų darbo specifika patyčių srityje.

 

Socialinė iniciatyva „BE PATYČIŲ“ tai 2004 m. „Vaikų linijos” inicijuota akcija, kurios pagrindinis tikslas yra smurto ir patyčių prevencija. Šia kampanija siekiama kurti saugesnę aplinką ne tik mokyklose ar darželiuose, bet ir suaugusių žmonių gyvenime, akcentuoti šios problemos svarbą bei šviesti visuomenę. Projektui sukurta interneto svetainė www.bepatyciu.lt .

 

„Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ iniciatorius:VšĮ „Vaikų linija“

 

Iniciatyvos partneriai: VšĮ „Vaiko labui", VšĮ „Paramos vaikams centras", Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, festivalis „Kino pavasaris", Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras, Lietuvos tėvų forumas, UAB „Vaikystės sodas“, Skalvija kino centras, Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas,  Lietuvos moksleivių sąjunga, Lietuvos mokinių parlamentas, Kauno Dainavos jaunimo centras, kampanija „Myliu panda”, Informacinių technologijų centras.

 

Iniciatyvos draugai: LR Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga, Lietuvos psichologų sąjunga, Norvegijos Karalystės ambasada, Švedijos ambasada, Nyderlandų Karalystės ambasada, LR Ryšių reguliavimo tarnyba, LR Švietimo ir mokslo ministerija, asociacija „Langas į ateitį“, paramos fondas „Jaunimo linija", Vilniaus universitetas, Labdaros ir paramos fondas „Sniečkaus fondas".

 

Iniciatyvos dalyviai: 1137 ugdymo ir globos įstaigos, nevyriausybinės organizacijos iš 60 Lietuvos savivaldybių organizuoja veiklas savo bendruomenėse .

 

Iniciatyvos rėmėjai: UAB „Media House", UAB „Mediaskopas",  Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo NVO programa Lietuvoje, Europos Sąjungos programa “Saugesnis internetas”, reklamos agentūra „Not Perfect | Y&R Vilnius“, RsV agentūra „Ad Verum", TEO LT, AB, internetinis naujienų portalas lrytas.lt, UAB „Spinter tyrimai", knygynų tinklas VAGA, UAB Leidykla VAGA.

 

 

 

 

LPS renginiai
 
 


 
 

Apie LPS

Apie LPS
Prezidentė
Valdyba
Komitetai, grupės ir komisijos
Apdovanojimai
Biuras
Leidiniai
LPS savanorystės programa
Skirkite 1,2% GPM
Prisidėkite prie LPS veiklos!
LPS metinės ataskaitos
Privatumo politika
   Narystė

Apie narystę
Psichologams
Mokestis
Narystės anketa
   LPS nariai

LPS narių sąrašas
LPS Garbės nariai
LPS Partneriai
   Renginiai

Renginių grafikas
   EuroPsy

   Vaikams

Ko tikėtis iš psichologo?
Kokias atvejais gali padėti psichologas?
Kuo skiriasi psichologas, vaikų ir paauglių psichiatras, psichoterapeutas?
Kur rasti psichologą?
   Klientams

Kada kreiptis į psichologą?
Kuo skiriasi psichologas, psichiatras, psichoterapeutas ir kiti „psi“?
Ko tikėtis iš psichologo?
Kur rasti psichologą?
Kaip paruošti vaiką vizitui pas psichologą?
Esu bedarbis, gyvenu Vilniuje. Kur galėčiau gauti nemokamas ar už nedidelę kainą psichoterapines paslaugas?
Filmų ir Knygų psichikos sveikatos temomis sąrašai
   Reglamentavimas

   Žurnalistams

   Tėvams ir specialistams

   COVID-19

COVID-19
   Profesinė etika

Psichologų profesinės etikos kodeksas
Kaip pateikti nusiskundimą
EFPA etikos metakodeksas
Bendravimas su žiniasklaida
Mokslinių tyrimų etikos komisijos universitetuose
   Kontaktai