Prisijungti

 
   

Apie LPS      Narystė      LPS nariai      Renginiai      EuroPsy      Vaikams      Klientams      Reglamentavimas      Žurnalistams      Tėvams ir specialistams      COVID-19       Profesinė etika      Kontaktai      EN

Naujienos  /   LPS Naujienlaiškiai  /   Kitų organizacijų naujienlaiškiai  /  

           

                

                   


 
.

 

 

2021-02-02 papildyta medicinos psichologo medicinos norma


2020 m., pakeitus sveikatos apsaugos ministro įsakymą dėl spaudo numerio išdavimo tvarkos (akte nebepalikus įvairių medicinos psichologo profesinės kvalifikacijos įgyjimo iki 2011-08-13 variantų), iškilo potenciali problema medicinos psichologams, kurie profesinę kvalifikaciją įgijo iki 2011-08-13 nebaigę klinikinės ar sveikatos psichologijos magistro studijų, nuo 2021-05-01 gauti medicinos psichologo licenciją. Dėl to LPS Klinikinės ir sveikatos psichologijos komitetas kreipėsi į LR sveikatos apsaugos ministeriją su siūlymu papildyti Medicinos psichologo medicinos normą, nustatant, kad iki 2011-08-13 įgiję medicinos psichologo kvalifikaciją medicinos psichologai, nors ir nebaigę klinikinės ar sveikatos psichologijos magistro studijų, galėtų gauti medicinos psichologo licenciją ir galėtų toliau verstis medicinos psichologo praktika. Į komiteto siūlymus buvo atsižvelgta ir 2021-02-02 buvo pakeistas LR sveikatos apsaugos ministro 2018 m.  gegužės 30 d. įsakymas Nr. V-627 „Dėl Lietuvos medicinos normos MN 162:2018 „Medicinos psichologas“ patvirtinimo“.

Pakeistu įstatymu nustatyta, kad medicinos psichologo profesinę kvalifikaciją įgijusiais laikomi asmenys: „4.1. baigę universitetinę psichologijos bakalauro studijų programą arba išlyginamąsias psichologijos studijas ir sveikatos psichologijos ar klinikinės psichologijos magistro studijų programą; 4.2. iki 1990 m. kovo 11 d. baigę vienpakopę penkerių metų universitetinių psichologijos studijų programą; 4.3. baigę universitetinių psichologijos studijų programą ir turintys darbdavio pažymą, kad 2011 m. rugpjūčio 13 d. dirbo medicinos psichologu ar klinikiniu psichologu sveikatos priežiūros įstaigoje, turinčioje įstaigos asmens sveikatos priežiūros licenciją; 4.4. baigę universitetinių psichologijos studijų programą ir turintys darbdavio pažymą, kad iki 2011 m. rugpjūčio 13 d. iš viso buvo išdirbęs medicinos psichologu ar klinikiniu psichologu sveikatos priežiūros įstaigoje, turinčioje įstaigos asmens sveikatos priežiūros licenciją, ne mažiau kaip 12 mėnesių.

 

 

 

 

LPS renginiai
 
 


 
 

Apie LPS

Apie LPS
Prezidentė
Valdyba
Komitetai, grupės ir komisijos
Apdovanojimai
Biuras
Leidiniai
LPS savanorystės programa
Skirkite 1,2% GPM
Prisidėkite prie LPS veiklos!
LPS metinės ataskaitos
Privatumo politika
   Narystė

Apie narystę
Psichologams
Mokestis
Narystės anketa
   LPS nariai

LPS narių sąrašas
LPS Garbės nariai
LPS Partneriai
   Renginiai

Renginių grafikas
   EuroPsy

   Vaikams

Ko tikėtis iš psichologo?
Kokias atvejais gali padėti psichologas?
Kuo skiriasi psichologas, vaikų ir paauglių psichiatras, psichoterapeutas?
Kur rasti psichologą?
   Klientams

Kada kreiptis į psichologą?
Kuo skiriasi psichologas, psichiatras, psichoterapeutas ir kiti „psi“?
Ko tikėtis iš psichologo?
Kur rasti psichologą?
Kaip paruošti vaiką vizitui pas psichologą?
Esu bedarbis, gyvenu Vilniuje. Kur galėčiau gauti nemokamas ar už nedidelę kainą psichoterapines paslaugas?
Filmų ir Knygų psichikos sveikatos temomis sąrašai
   Reglamentavimas

   Žurnalistams

   Tėvams ir specialistams

   COVID-19

COVID-19
   Profesinė etika

Psichologų profesinės etikos kodeksas
Kaip pateikti nusiskundimą
EFPA etikos metakodeksas
Bendravimas su žiniasklaida
Mokslinių tyrimų etikos komisijos universitetuose
   Kontaktai