Prisijungti

 
   

Apie LPS      Narystė      LPS nariai      Renginiai      EuroPsy      Vaikams      Klientams      Reglamentavimas      Žurnalistams      Tėvams ir specialistams      COVID-19       Profesinė etika      Kontaktai      EN

Naujienos  /   LPS Naujienlaiškiai  /   Kitų organizacijų naujienlaiškiai  /  

           

                

                   


 
.

 

 

2019 balandis


LPS naujienos I 2019 balandis

 

Šį pavasarį Lietuvos psichologų sąjungos valdyba ir prezidentė baigia trejų metų kadenciją. Kasmetinio Lietuvos psichologų kongreso metu gegužės mėnesį vyks visuotinis LPS narių suvažiavimas, bus renkama LPS valdyba ir LPS prezidentas 2019-2022 metų kadencijai. Kviečiame susipažinti su kandidatais ir aktyviai dalyvauti Suvažiavime arba savo valią išreikšti balsuojant elektroniniu būdu išankstinių rinkimų metu.  


Lietuvos psichologų sąjungos prezidentė 
dr. Neringa Grigutytė

 

 

Aktualijos

 

LPS rinkimai 2019

 

Visuotinis ataskaitinis LPS narių suvažiavimas šiais metais vyks gegužės 25 d. 15.30-17.00 val. Vilniaus universiteto Filosofijos fakultete (Universiteto g. 9/1, Vilnius). Suvažiavimo metu bus pristatomos LPS veiklos ir finansinės ataskaitos už 2018 metus, ir vyks 2019-2022 metų kadencijos LPS prezidento ir LPS valdybos rinkimai.

Kviečiame susipažinti su LPS rinkimų 2019 kandidatais.

LPS rinkimų 2019 balsavimo būdai:
•    Išankstinis balsavimas internetu vyks gegužės 6-19 dienomis (bus paskelbta atskirai elektroniniu paštu).
•    Balsavimas Lietuvos psichologų kongreso 2019 metu. Gegužės 24 d. 12-15 val. ir gegužės 25 d. 12-15 val. VU Filosofijos fakultete.
•    Balsavimas Visuotinio LPS narių suvažiavimo metu. Gegužės 25 d. 15.30 val. (balsavimas vyks iki 16.00 val.).

Kviečiame aktyviai dalyvauti!

 

 

Psichologinių paslaugų veiklos kodų įtraukimas į Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių

 

Seimo narė R. Šalaševičiūtė, derindama su LPS, keletą kartų nuo 2017 m. kreipėsi į Lietuvos statistikos departamentą siūlydama papildyti EVRK kodais, apibrėžiančiais psichologų praktinę veiklą. 2019 m. balandžio 18 d. Lietuvos statistikos departamentas patvirtino, kad kreipėsi į ES Statistikos tarnybą (Eurostatą) ir gavęs jų pritarimą inicijuoja klasifikatoriaus papildymą dviem poklasiais: psichologinių paslaugų veikla ir psichologinis švietimas.

 

Įvykę renginiai

 

Švietimo sistemoje dirbančių psichologų IX-oji nacionalinė mokslinė konferencija: „Psichologinė parama šeimai: geroji patirtis” - 2019 m. balandžio 12 d.

 

2019 m. balandžio 12 d. Vilniuje,Vytauto Didžiojo universitete, Švietimo akademijoje, įvyko devintoji Lietuvos švietimo sistemoje dirbančių psichologų konferencija: „Psichologinė parama šeimai: geroji patirtis“. Tai – svarbiausias Lietuvos psichologų sąjungos edukacinės psichologijos komiteto kasmetinis renginys. Į konferenciją  susirinko memažai dalyvių ne tik iš Vilniaus, bet ir kitų šalies miestų,  tai liudija susidomėjimą konferencijos tematika, profesinio gyvenimo įvykiais ir naujovėmis, bei rodo poreikį bendradarbiauti su kolegomis psichologais. Pagrindinė konferencijos teorinių bei praktinių užsiėmimų tematika – pagalba šeimai, sprendžiant įvairias vaikų problemas, bendravimas su vaikais, tėvais, ir pedagogais, tėvų konsultavimas esant specifinėms problemoms (vaikų smurtas šeimoje, šeima ir LGBT ir kt.). Konferenciją organizavo LPS edukacinės psichologijos komitetas, o  talkininkavo puiki VDU Švietimo akademijos ir LiPSA studentų – savanorių komanda, kurių darbą koordinavo VDU Švietimo akademijos magistrantūros 2 kurso studentė Greta Jusevič. Daugiau konferencijos užfiksuotų akimirkų rasite čia.

 

 

 

Jaunųjų mokslininkų psichologų konferencija 2019 m. – balandžio 26 d.

 

Balandžio 26 dieną Vilniaus universiteto Filosofijos fakultete vyko XVI-oji Jaunųjų mokslininkų psichologų konferencija „Mokslo galia: žinoti ar veikti?“. Šių metų konferencijos tema kilo diskutuojant apie tai, ar mokslinės žinios yra vertingos pačios iš savęs, ar tik tuomet, kai yra pritaikomos praktikoje. Konferencijos metu jaunieji mokslininkai turėjo galimybę pristatyti savo darbus, susipažinti su kolegų atliekamais moksliniais tyrimais, diskutuoti ir ieškoti įkvėpimo tolimesniems moksliniams tyrimams. Žodinius pranešimus skaitė net 34 jaunieji mokslininkai, o plenarinėje ir diskusijos sesijose dalyvavo kviestiniai psichologijos mokslo ir praktikos srityse žinomi svečiai. Kasmetinis susidomėjimas jau tradicija tapusia nuo 2004 m. organizuojama konferencija atskleidžia jaunųjų mokslininkų poreikį pasidalinti savo atliekamais moksliniais tyrimais bei kartu su labiau patyrusiais tyrėjais ieškoti idėjų tolimesniems darbams. Daugiau konferencijos užfiksuotų akimirkų rasite čia.

 

 

 

 

Diskusija „Psichologų ir psichiatrų bendradarbiavimas" 2019 m. - balandžio 29 d. 

 

Lietuvos psichologų sąjungos Klinikinės ir sveikatos psichologijos komitetas ir Jaunųjų psichiatrų asociacija organizavo diskusiją „Medicinos psichologų ir psichiatrų bendradarbiavimas: iššūkiai, kylantys dirbant komandinį darbą“.
Renginyje buvo aptariami medicinos psichologų, psichiatrų ir vaikų ir paauglių psichiatrų komandinio darbo ypatumai: kylantys sunkumai, lūkesčiai ir bendradarbiavimo perspektyvos. Diskusijos metu dėmesys buvo skiriamas ir psichologinio įvertinimo tikslų bei vertinimo instrumentų aptarimui.

 

 

Būsimi renginiai

 

Seminaras „Psichologinės pagalbos teikimas kritinių įvykių metu: kas turėtų būti padaryta?” – gegužės 17 d.

 

2019 m. gegužės 17 d., penktadienį, kviečiame į seminarą Psichologinės pagalbos teikimas kritinių įvykių metu: kas turėtų būti padaryta?”. Seminaras skirtas psichologams, savo darbe susiduriantiems su krizėmis, įtrauktiems į ekstremalių situacijų valdymo planus ir besidomintiems katastrofų psichologijos sritimi. Seminaro metu pasidalinsime mobilių policijos ir kariuomenės krizių komandų patirtimi, gilinsime streso valdymo įgūdžius, kurie tampa aktualūs kritinėse situacijose. Savo žiniomis ir pasiekimais su mumis taip pat dalinsis užsienio ekspertai.
Renginį organizuoja Lietuvos psichologų sąjungos Krizių ir katastrofų psichologijos komitetas kartu su Europos psichologų asociacijų federacija (EFPA), globoja LR Sveikatos apsaugos ministerija.

Plačiau apie seminarą ir seminaro programa čia.

Dalyvių skaičius ribotas, todėl kviečiame nedelsti ir registruotis

 

 

Lietuvos psichologų kongresas 2019 – gegužės 24-25 d.

 

Kviečiame susipažinti su preliminaria Lietuvos psichologų kongreso DIALOGAI" (2019 m. gegužės 24-25 d., Vilniaus universitetas) programa

Lietuvos psichologų kongresas (LPK) – didžiausias metų psichologų renginys Lietuvoje, kuris vyks 2019 m. gegužės 24-25 d. Vilniaus universitete (Centriniuose rūmuose, Universiteto g. 3 ir Filosofijos fakultete, Universiteto g. 9/1, Vilniuje). Kviečiame dalyvauti!

 

 

 

 

 

 

Klinikinių ir sveikatos psichologų konferencija 2019 m. – spalio 7 d.

 

LPS Klinikinės ir sveikatos psichologijos komitetas maloniai kviečia atvykti į Klinikinių ir sveikatos psichologų konferenciją – 2019, kuri vyks 2019 m. spalio 7 d. Birštone, „Eglės“ sanatorijoje. Tikimės, kad šių metų programa Jums bus profesiškai naudinga, o pasibuvimas su kolegomis rudenėjančiame kurorte suteiks atgaivos dūšiai ir jėgų. 

 

 

Tarptautiniai renginiai

 

 

European Congress of Psychology 2019

 


Svarbios datos:

Ankstyva dalyvių registracija: 2019 m. balandžio 1 d. - jau pasibaigusi

Daugiau informacijos apie kongresą rasite čia.

 

 

2019 Singapore Conference on Applied Psychology

 

 

33rd Annual conference of the European health psychology society

 

Ankstyva registracija iki 2019 Birželio 15 d. 

 

 

First official European Congress on Clinical Psychology and Psychological Treatment of EACLIPT

 

2019 m. Spalio 31 d.– Lapkričio 2 d. 1st European Congress on Clinical Psychology and Psychological Treatment of EACLIPT, Dresden, Germany.
 

 

 

5th International Congress of Clinical and Health Psychology of Children and Adolescents

 

2019 m. lapkričio 14-16 d. 5th International Congress of Clinical and Health Psychology of Children and Adolescents. Ovjedas, Ispanija. 
LPS nariams – mažesnis registracijos mokestis.  

 

 

 

 

Lietuvos psichologų sąjunga              

Naugarduko g. 34, Vilnius LT-03228               

Įmonės kodas 190748553 

http://www.psichologusajunga.lt
El. p.: lps@psichologusajunga.lt

Telefonas: +370 673 31197 

 

 

 

 

 

LPS renginiai
 
 


 
 

Apie LPS

Apie LPS
Prezidentė
Valdyba
Komitetai, grupės ir komisijos
Apdovanojimai
Biuras
Leidiniai
LPS savanorystės programa
Skirkite 1,2% GPM
Prisidėkite prie LPS veiklos!
LPS metinės ataskaitos
Privatumo politika
   Narystė

Apie narystę
Psichologams
Mokestis
Narystės anketa
   LPS nariai

LPS narių sąrašas
LPS Garbės nariai
LPS Partneriai
   Renginiai

Renginių grafikas
   EuroPsy

   Vaikams

Ko tikėtis iš psichologo?
Kokias atvejais gali padėti psichologas?
Kuo skiriasi psichologas, vaikų ir paauglių psichiatras, psichoterapeutas?
Kur rasti psichologą?
   Klientams

Kada kreiptis į psichologą?
Kuo skiriasi psichologas, psichiatras, psichoterapeutas ir kiti „psi“?
Ko tikėtis iš psichologo?
Kur rasti psichologą?
Kaip paruošti vaiką vizitui pas psichologą?
Esu bedarbis, gyvenu Vilniuje. Kur galėčiau gauti nemokamas ar už nedidelę kainą psichoterapines paslaugas?
Filmų ir Knygų psichikos sveikatos temomis sąrašai
   Reglamentavimas

   Žurnalistams

   Tėvams ir specialistams

   COVID-19

COVID-19
   Profesinė etika

Psichologų profesinės etikos kodeksas
Kaip pateikti nusiskundimą
EFPA etikos metakodeksas
Bendravimas su žiniasklaida
Mokslinių tyrimų etikos komisijos universitetuose
   Kontaktai