Prisijungti

 
   

Apie LPS      Narystė      LPS nariai      Renginiai      EuroPsy      Reglamentavimas      Tėvams ir specialistams      COVID-19       Kontaktai      Lietuvos psichologų kongresas 2024      Profesinė etika      EN

Naujienos  /   LPS Naujienlaiškiai  /   Kitų organizacijų naujienlaiškiai  /  





           

                

                  







 


 
.

 

 

Įvyko iniciatyvos „Kurk Lietuvą” projekto susitikimas


2019 m. sausio 21 d. įvyko Sveikatos apsaugos ministerijos iniciatyvos Kurk Lietuvą” projekto Psichikos sveikata – benzodiazepinų vartojimo mažinimas gydant psichikos sveikatos sutrikimus” atstovo Enriko Etnerio ir psichologės dr. Alicjos Juškienės susitikimas.

Šio projekto tikslas – parengti benzodiazepinų (BZD) vartojimo mažinimo veiksmų planą ir kompleksinių priemonių rinkinį, skirtą medicinos darbuotojų ir visuomenės švietimui.

Projekto atstovai siekdami aptarti siūlomas priemones susitiko su LPS nare, Sveikatos ir klinikinių psichologų komiteto nare, dr. Alicja Juškiene. Susitikimo metu buvo aptartos nemedikamentinės psichologinės priemonės skirtos depresijos, nerimo ar lėtinės nemigos gydymui.

Projekto rėmuose atliktos studijos metu buvo išsiaiškinta, kad 2017 m. BZD Lietuvoje suvartota 2-3 kartus daugiau nei kaimyninėse Šiaurės regiono šalyse (apie 4% gyventojų vartoja BZD kasdien). Daugiausia vartoja moterys ir vyresni žmonės,dažniausiai išrašomi šeimos gydytojų dėl nemigos ar nerimo. Vidutinė vaisto vartojimo trukmė – 86 mėnesiai, priklausomybė nustatyta 38% BZD vartojusių pacientų. Depresija, nerimas ir miego sutrikimai diagnozuojami ir gydomi netinkamai, BZD „užglaistoma“ depresija. Todėl labai svarbu mažinant BZD suvartojimą pasiūlyti kitas, įrodymais grįstas intervencijas minėtoms problemoms spręsti.


Dr. Alicja Juškienė pasidalijo, jog remiantis Europos gairėmis (2018 m.) nemigos gydymui, atsižvelgiant į paciento anamnezę, ligų bei gydymo istoriją, pirmo pasirinkimo gydymas yra Kognityvinė elgesio terapija nemigai (KET-nemigai), kuri Lietuvoje nėra dar plačiai taikoma ar gydytojų rekomenduojama pacientams. Todėl psichologė kvietė prisidėti projekto vykdytojus prie visuomenės ir medikų švietimo.


Be mokslu grįstų nemedikamentinių priemonių nemigos gydymui buvo aptartos ir įrodymais grįstos psichologinės intervencijos depresijos ir nerimo gydymui.


Tikimasi, kad šis susitikimas bus puikus bendradarbiavimo pavyzdys įtraukiant psichologines priemones į kompleksines priemones skirtas BZD vartojimo mažinimui Lietuvoje.

 

Darbinio susitikimo akimirkos. Nuotraukose Kurk Lietuvą atstovas Erikas Etneris ir psichologė dr. Alicja Juškienė. 





 

 

 

 

LPS renginiai
 
 


 




















 

Apie LPS

Apie LPS
Prezidentė
Valdyba
Komitetai, grupės ir komisijos
Apdovanojimai
Biuras
Leidiniai
LPS savanorystės programa
Skirkite 1,2% GPM
Prisidėkite prie LPS veiklos!
LPS metinės ataskaitos
Privatumo politika
Intervizijų grupės
   Narystė

Apie narystę
Psichologams
Mokestis
Narystės anketa
   LPS nariai

LPS narių sąrašas
LPS Garbės nariai
LPS Partneriai
   Renginiai

Renginių grafikas
   EuroPsy

   Reglamentavimas

   Tėvams ir specialistams

   COVID-19

COVID-19
   Kontaktai

   Lietuvos psichologų kongresas 2024

LPK2024
LPK2024 EN
Pranešimų santraukų teikimas
LPK2024 organizatoriai
LPK2024 vieta ir kontaktai
LPK2024 dalyvių registracija
LPK2024 prieškongresiniai pranešimai
Santraukų leidinys
Programa
Plenariniai pranešimai
   Profesinė etika

Psichologų profesinės etikos kodeksas
Kaip pateikti nusiskundimą
EFPA etikos metakodeksas
Bendravimas su žiniasklaida
Mokslinių tyrimų etikos komisijos universitetuose