Lietuvos psichologų sąjunga (LPS) – visuomeninė organizacija, vienijanti daugiau nei 900 psichologų, dirbančių įvairiose psichologijos srityse. Tai didžiausia Lietuvoje psichologus vienijanti visuomeninė organizacija, kuri aktyviai skatina ir koordinuoja profesionalios psichologinės pagalbos plėtrą, skatina psichologų profesinės kvalifikacijos kėlimo sistemos kūrimą, koordinuoja psichologinės diagnostikos metodikų parengimą, standartizavimą, aprobavimą ir platinimą bei formuoja profesionalios psichologijos sampratą visuomenėje.
Lietuvos psichologų sąjunga yra tarptautinių organizacijų narė
Europos psichologų asociacijų federacijos (EFPA) narė nuo 1997 metų.Tarptautinės psichologijos mokslo sąjungos (IUPsyS) narė nuo 2000 metų.Tarptautinės testavimo komisijos (ITC) narė nuo 2002 metų.Europos pedagoginės psichologijos tinklo (NEPES) narė nuo 2009 m.Europos psichologijos dėstymo tinklo (EuroPlat) asocijuota narė nuo 2010 m.Europos darbo ir organizacinės psichologijos asociacijos (EAWOP) narė nuo 2011 m.
Vizija
- Europinius standartus atitinkantys psichologiniai tyrimai ir praktika Lietuvoje.
Misija
- Vienyti Lietuvos psichologus.
Atstovauti psichologams ir psichologijai Lietuvoje ir Europoje.
Aktyvus dalyvavimas sprendžiant visuomenės socialines ir psichikos sveikatos problemas.
Paslaugos psichologams: konferencijos, mokymai, testai, leidyba, konsultacijos.
Tikslai
- Atstovauti psichologams įvairiose institucijose, įgyvendinant bendrus tikslus, taip pat ginti savo narių darbo, ekonominius ir socialinius interesus Lietuvos Respublikos asociacijų įstatymų ir kitų teisės aktų nustatytomis priemonėmis.
- Skatinti, vykdyti psichologinius tyrimus, programas, projektus ir dalyvauti juose.
- Skatinti psichologijos mokslo ir profesijos plėtrą.
- Rūpintis psichologų profesine kompetencija ir kvalifikacija.
- Bendradarbiauti su kitomis Lietuvos ir tarptautinėmis psichologijos ir jai artimų sričių organizacijomis.
- Kurti psichologijos studijų, podiplominio mokymo, profesinės praktikos ir mokslinių tyrimų etikos principus ir vykdyti šių principų laikymosi priežiūrą.
- Šviesti visuomenę, formuoti tinkamas aktualių psichologinių, pedagoginių ir socialinių problemų nuostatas.
- Rūpintis visuomenės gerove, siekiant sumažinti socialinę atskirtį bei gerinant psichikos sveikatą ir vykdant socialinių ir psichologinių problemų prevenciją.
- Palaikyti psichologų profesinį prestižą, rūpintis psichologinių paslaugų kokybe.
- Konsultuoti įvairias valstybės ir nevalstybines institucijas rengiant įstatymus, programas, teisinius ir dokumentus, susijusius su psichologų vaidmeniu ar psichologų tiriamais reiškiniais.
- Inicijuoti įstatymus ir ar jų pataisas, užtikrinančius psichologinių paslaugų kokybę ir kvalifikuotą psichologo praktiką.
- Telkti Lietuvos psichologus sprendžiant aktualius jų bendruomenei klausimus.