Grupės

Aplinkos psichologijos grupė
Aplinkos psichologijos grupė kviečia jungtis aplinkos psichologijos mokslininkus ir praktikus, politikos formuotojus bei kitų sričių specialistus ir suinteresuotus asmenis, kurių profesinės veiklos yra susijusios su aplinką tausojančio elgesio pažinimu/skatinimu, žmogaus-aplinkos sąveikų pažinimu ir klimato kaitos bei ekologines krizes švelninimu.

 

Grupės tikslas – vienyti aplinkos psichologijos ar susijusiose srityse dirbančius specialistus ir sukurti aplinką bendradarbiavimui ir žinių/idėjų/patirties mainams. Tikimasi, kad ši bendradarbiavimo aplinka suteiks sąlygas plėtoti aplinkos psichologijos mokslą ir praktiką Lietuvoje bei didins Lietuvos aplinkos psichologų žinomumą pasaulyje. Taip pat tikimasi, kad ilgainiui Aplinkos psichologijos grupės veiklos prisidės prie efektyvių priemonių kūrimo, skirtų klimato kaitos ir ekologinės krizės švelninimui.

Aplinkos psichologijos grupės aktualumas

Klimato kaitos ir ekologinės krizės padariniai juntami ne tik ekosistemų kontekste, jie taip pat neigiamai veikia žmogaus fizinę bei psichinę sveikatą. Tyrimai rodo, kad žmonės susiduriantys su klimato kaitos padariniais, turi didelę riziką patirti psichinės sveikatos sutrikimus bei gyvenimo kokybės menkėjimą. Kadangi klimato kaitos ir ekologinės krizės apraiškos pasaulio regionuose skiriasi, yra svarbu burti specialistus, kurie išmanytų tiek pasaulines tiek vietines šių procesų aktualijas bei tendencijas, ir gebėtų taikyti bendrąsias aplinkos psichologijos mokslo žinias regioninėms klimato kaitos ir ekologinės krizės problemoms spręsti. Lietuvoje dar tik pradedama domėtis klimato kaitos ir ekologinės krizės klausimais, o aplinkos ir aplinkosaugos psichologijos mokslo plėtra Lietuvoje šiandien yra ankstyvojoje stadijoje. Todėl yra poreikis burti aplinkos psichologijos specialistus Lietuvoje aukščiau minėtoms problemoms spręsti.

Nuoširdžiai dėkojame profesoriui Teriui Hartig iš Uppsala universiteto už palaikymą ir paskatinimą. Be jo paramos ši grupė nebūtų įsikūrusi. Taip pat, dėkojame profesotėms Godai Perlavičiūtei ir Silvijai Collado, kad sutiko, esant poreikiui, konsultuoti ir savo ekspertinėmis žiniomis paremti Aplinkos psichologijos grupės specialistus.

Grupės vadovė: Audra Balundė

Nariai: Dovilė Šorytė, Irma Skruibienė.

Grupės partneriai: Neringa Čėnaitė (gydytoja, vaikų ir paauglių psichiatrė, psichoterapeutė-kandidatė) ir Ingrida Povilaitienė (urbanistė, architektė).

Grupės nuostatai (pdf formatu)

Aukštųjų mokyklų psichologų grupė

Grupės vadovas: Olga Kirejeva

Grupės nariai: Kristina Kovalčikienė, Miglė Rudytė, Rytis Pakrosnis, Virginija Klimukienė

Grupės tikslas – burti aukštosiose mokyklose psichologines paslaugas teikiančius psichologus, inicijuoti ir vykdyti bendrus projektus, dalintis patirtimi ir idėjomis, plėtoti tyrimus ir praktiką Lietuvoje bei bendradarbiauti su susijusiose srityse dirbančiais specialistais, siekiant prisidėti prie aukštųjų mokyklų bendruomenės narių psichologinės ir emocinės gerovės užtikrinimo. Mes aktyviai palaikome tarpdisciplininio bendradarbiavimo idėjas, esame pasiryžę įsitraukti į projektus bei veiklas, kurios padėtų mums vystytis, tobulinti teikiamą pagalbą bei plėsti psichologinių paslaugų spektrą Lietuvos aukštosiose mokyklose. Grupė taip pat gali pateikti rekomendacijas ar pasiūlymus suinteresuotoms institucijoms ir kitiems asmenims aukštųjų mokyklų bendruomenės narių psichologinės gerovės užtikrinimo klausimais.

Jeigu Jums kyla daugiau klausimų dėl mūsų grupės veiklos ar turite bendradarbiavimo idėjų, susisiekite su mūsų grupės pirmininke, Olga Kirejeva, el. paštu olga.kirejeva@ku.lt.

LGBTQIA+ psichologijos grupė

Grupės pirmininkė: dr. Juliana Lozovska

Grupės pirmininkės pavaduotoja: Rasa Katinaitė

Grupės nariai: Jokūbas Gužas, Rasa Katinaitė, Renata Kupšytė,  Jolanta Latakienė, Miglė Motiejūnė, Roberta Pečiūraitė, Grytė Ruzgė, Irma Skruibienė.

Grupės partneriai: Asta Baškauskas, Akvilė Daniūnaitė (psichologė), Lina Januškevičiūtė (psichologė), Oksana Malinauskienė (psichologė).

Grupės savanoriai: Domas Pijus Fabijonas.

Grupės tikslai:

  • Didinti sąmoningumą LGBTQIA+ (lesbiečių, gėjų, biseksualių, translyčių, queer, interseksualių, aseksualių ir kt. asmenų) klausimais psichologų bendruomenėje ir visuomenėje, šviesti apie LGBTQIA+ bendruomenės narių poreikius, patiriamus iššūkius ir galimas pagalbos kryptis, esant poreikiui atlikti mokslinius tyrimus LGBTQIA+ klausimais;
  • Burti psichologus ir kitus specialistus, dirbančius su LGBTQIA+ žmonėmis ir lytiškumo temomis patirties pasidalinimui bendradarbiaujant nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu;
  • Atpažinti ir reaguoti į diskriminacines LGBTQIA+ atžvilgiu praktikas ar iniciatyvas tiek psichologų bendruomenėje, tiek viešoje erdvėje;
  • Teikti rekomendacijas psichologus ir kitus specialistus rengiančioms institucijoms dėl su LGBTQIA+ susijusių klausimų įtraukimo į studijų programas;
  • Skatinti LGBTQIA+ psichologų gerovei palankios darbo aplinkos kūrimą.

LGBTQIA+ grupės nuostatai

Prašymo forma norintiems tapti nariais

Prašymo forma norintiems tapti partneriais

 NAUDINGOS NUORODOS IR ŠALTINIAI

Neuropsichologijos grupė

Grupės vadovė: Aistė Pranckevičienė.

Grupės nariai: Ramunė Dirvanskienė, Albinas Bagdonas, Gabija Jarašiūnaitė, Karolina Petraškaitė, Roma Šimulionienė, Raminta Seniūnaitė-Ramanauskienė, Ieva Pocevičiūtė, Aušra Daugirdienė, Liuda Šinkariova, Miglė Šulskutė, Jovita Janavičiūtė-Pužauskė.

Grupės tikslas – burti neuropsichologijos srityje dirbančius specialistus, sudarant erdvę dalintis patirtimi ir idėjomis, plėtoti neuropsichologijos mokslą ir praktiką Lietuvoje. Grupė skatina tarpdisciplininį bendradarbiavimą tarp specialistų, dirbančių įvairiose su neuropsichologijos mokslu susijusiose srityse. Grupė atvira psichologams, neurologams, neuromokslininkams, radiologams, psichiatrams, reabilitacijos specialistams, logopedams, ergoterapeutams ir kineziterapeutams bei kitiems, žmogaus smegenų veikla besidomintiems ir su jos sutrikimais dirbantiems, specialistams. Neuropsichologijos grupė bendradarbiauja su kitomis organizacijomis, vykdančiomis mokslinius tyrimus neuromokslų srityje, ar teikiančiomis sveikatos priežiūros, reabilitacijos, ugdymo paslaugas asmenims, sergantiems įvairiomis, su smegenų veiklos sutrikimais siejamomis, ligomis ar patyrusiems galvos smegenų traumas. Grupė gali inicijuoti ir organizuoti viešas diskusijas, seminarus, konferencijas, kvalifikacijos kėlimo renginius grupės nariams ir kitiems specialistams bei gali teikti rekomendacijas ir pasiūlymus LPS nariams, sveikatos priežiūros, švietimo, specialiojo ugdymo, socialinės politikos ir kitiems specialistams.

Reprodukcinės psichologijos specialistų grupė

Specialistų grupės pirmininkė: Justina Slavinskienė

Specialistų grupės pavaduotoja: Anna Vinkovskienė

Komiteto nariai: Sigita Valevičienė, Milda Kukulskienė, Giedrė Širvinskienė, Gabija Jarašiūnaitė-Fedosejeva, Sigita Purienė, Ieva Miceikaitė, Erika Gibė, Romena Kačinienė.

Grupės tikslas  – plėtoti reprodukcinės psichologijos tematiką Lietuvoje ir vykdyti mokslu pagrįstos informacijos reprodukcinės psichologijos tematikomis sklaidą visuomenėje ir sveikatos priežiūros specialistų bendruomenėje.

Jeigu Jums kyla daugiau klausimų dėl mūsų grupės veiklos ar turite bendradarbiavimo idėjų, susisiekite su mūsų grupės pirmininke, Justina Slavinskiene el. paštu justina.slavinskiene1@gmail.com.

Skip to content