Prisijungti

 
   

Apie LPS      Narystė      LPS nariai      Renginiai      EuroPsy      Vaikams      Reglamentavimas      Žurnalistams      Tėvams ir specialistams      COVID-19       Profesinė etika      Kontaktai      EN

Apie LPS  /   Prezidentė  /   Valdyba  /   Komitetai, grupės ir komisijos  /   Apdovanojimai  /   Biuras  /   Leidiniai  /   LPS savanorystės programa  /   Skirkite 1,2% GPM  /   Prisidėkite prie LPS veiklos!  /   LPS metinės ataskaitos  /   Privatumo politika  /   Intervizijų grupės  /  

           

                

                   


 
.

 

 

Apdovanojimai


Profesoriaus Alfonso Gučo apdovanojimas

   

Prof. Alfonsas Gučas yra vienas žymiausių Lietuvos psichologijos kūrėjų ir puoselėtojų.  Nuo tada, kai įstojo į psichologijos specialybę VDU 1927 m., iki pat mirties (1988 m.) prof. A. Gučo gyvenimas ir veikla buvo neatskiriami nuo psichologijos, jai iškylančių uždavinių sprendimo. A. Gučas rūpinosi psichologijos specialistų rengimu, jiems reikalingos mokomosios medžiagos įsigijimu, psichologijos institucijų plėtra. Profesorius  niekada neapleido ir mokslinės veiklos. Dar studijuodamas pradėjo skelbti mokslines publikacijas vaiko psichologijos ir profesijos pasirinkimo klausimais, vėliau gilinosi į suvokimo ir psichologijos istorijos problemas, redagavo psichologijos mokslo darbų žurnalą „Psichologija", buvo dviejų laidų sulaukusio psichologijos vadovėlio iniciatorius ir mokslinis redaktorius.  

 

LPS, skatindama psichologų asmeninę iniciatyvą, jų aktyvumą, siekiant visuomenei svarbių ir vertingų tikslų, nusprendė įsteigti apdovanojimą, kurį pavadino savo mokytojo, ilgamečio lyderio, šalies ir profesijos patrioto prof. A. Gučo vardu. Apdovanojimas skiriamas psichologui(-ei), LPS nariui(-ei) ar jų grupei už asmeninę iniciatyvą ir pastangas siūlant bei profesionaliai įgyvendinant visuomenei ar psichologų bendruomenei reikšmingą idėją. Tai gali būti išreikšta kaip: visuomenei svarbios problemos  iškėlimas ir būdų jai spręsti siūlymas; psichologinės pagalbos organizavimas ir/ar teikimas; psichologinis visuomenės švietimas. Pretendentu į apdovanojimą gali būti kvalifikuotas psichologas(-ė), dirbantis(-i) praktinį, mokslinį, pedagoginį darbą. 

 

Šis apdovanojimas buvo skirtas psichologei-psichoterapeutei  Aušrai Kurienei už asmeninę iniciatyvą ir pastangas rūpinantis vaikų gerove bei psichikos sveikata (2008 m.). Dr. Kristinai Onai Polukordienei, įkūrusiai pirmąją savanorišką psichologinę pagalbą telefonu teikiančią tarnybą (2009 m). Prof. Danutei Gailienei už nuopelnus psichologijai (2010 m.). Dr. Robertui Povilaičiui už asmeninę iniciatyvą ir pastangas patyčių ir smurto prevencijos srityje (2011 m.), Doc. dr. Gražinai Gintilienei (2012 m.), Prof. Gražinai Gudaitei (2014 m.) už reikšmingą indėlį į Lietuvos psichologijos mokslo ir praktikos plėtrą ir Dr. Pauliui Skruibiui (2014 m.) už aktyvias pastangas ir reikšmingą indėlį sprendžiant savižudybių problemą Lietuvoje. Prof. dr. Ritai Žukauskienei (2016 m.) už reikšmingą indėlį į Lietuvos psichologiją. 2017 metais prof A. Gučo vardo apdovanojimas įteiktas prof. dr. Laimai Bulotaitei už nuoseklų ne tik specialistų, bet ir plačiosios visuomenės švietimą psichinės sveikatos, priklausomybių klausimais. Psichologei Valijai Šap (2018 m.) apdovanojimas įteiktas už darbą savižudybių prevencijos srityje. Prof. Alfonso Gučo vardo apdovanojimas buvo įteiktas prof. dr. Nidai Žemaitienei (2019 m.) už reikšmingus nuopelnus krizių ir katastrofų psichologijos srityje. Alfonso Gučo vardo apdovanojimas 2020 m.  buvo įteiktas Doc. dr. Rasai Bieliauskaitei už reikšmingus nuopelnus vaikų klinikinės psichologijos srityje. Alfonso Gučo vardo apdovanojimas 2021 m.  buvo įteiktas Prof. Evaldui Kazlauskui už psichotraumatologijos vystymą Lietuvoje. Prof. Alfonso Gučo vardo apdovanojimas 2022 m. įteiktas Doc. dr. Aistei Pranckevičienei už neurologijos vystymą Lietuvoje.

 

 

 

 

LPS renginiai
 
 


 
 

Apie LPS

Apie LPS
Prezidentė
Valdyba
Komitetai, grupės ir komisijos
Apdovanojimai
Biuras
Leidiniai
LPS savanorystės programa
Skirkite 1,2% GPM
Prisidėkite prie LPS veiklos!
LPS metinės ataskaitos
Privatumo politika
Intervizijų grupės
   Narystė

Apie narystę
Psichologams
Mokestis
Narystės anketa
   LPS nariai

LPS narių sąrašas
LPS Garbės nariai
LPS Partneriai
   Renginiai

Renginių grafikas
Lietuvos psichologų sąjungos visuotinis narių suvažiavimas
   EuroPsy

   Vaikams

Ko tikėtis iš psichologo?
Kokias atvejais gali padėti psichologas?
Kuo skiriasi psichologas, vaikų ir paauglių psichiatras, psichoterapeutas?
Kur rasti psichologą?
   Reglamentavimas

   Žurnalistams

   Tėvams ir specialistams

   COVID-19

COVID-19
   Profesinė etika

Psichologų profesinės etikos kodeksas
Kaip pateikti nusiskundimą
EFPA etikos metakodeksas
Bendravimas su žiniasklaida
Mokslinių tyrimų etikos komisijos universitetuose
   Kontaktai