Prisijungti

 
   

Apie LPS      Narystė      LPS nariai      Renginiai      EuroPsy      Vaikams      Klientams      Reglamentavimas      Žurnalistams      Tėvams ir specialistams      COVID-19       Profesinė etika      Kontaktai      EN

Naujienos  /   LPS Naujienlaiškiai  /   Kitų organizacijų naujienlaiškiai  /  

           

                

                   


 
.

 

 

Konferencija apie psichikos sveikatos politiką


Balandžio 10 d. Vilniuje vyko tarptautinė Psichikos sveikatos perspektyvų organizuota konferencija apie psichikos sveikatos politiką "Looking for Synergies Between Governments and Civil Society", kurioje dalyvavo LPS prezidentė N. Grigutytė ir Klinikinės ir sveikatos psichologijos komiteto narė R. Sargautytė. Konferencijos metu diskutuota apie psichikos sveikatos politiką Baltijos jūros regione ir vyriausybinių bei nevyriausybinių sektorių bendradarbiavimo patirtis bei tikslus kartu su ekspertais iš Baltarusijos, Estijos, Latvijos, Norvegijos ir Suomijos, Lietuvos vyriausybės atstovais ir pilietine visuomene.


Konferenciją pasveikino Norvegijos ambasadorius Karsten Klepsvik , kuris nuoširdžiai žavėjosi  Lietuvoje vykstančia atvira diskusija skaudžiais visuomenei klausimais, ir tai liudija apie augančią  pilietinę galią. Tuo tarpu Suomijos diplomatinės atstovybės vadovė Maria Agren svarstė, kodėl Suomija šiemet  pripažinta laimingiausia pasaulio šalimi ir kad atsisveikinti su pasaulio lyderių pagal  savižudybių skaičių šalyje pozicija padėjo tik sunkus darbas įgyvendinant prevencines programas.


Tarp plenarinių – Vilniaus universiteto profesoriaus, JT Specialio pranešėjo teisei į sveikatą Dainiaus Pūro,  Norvegijos psichologų asociacijos generalinio sekretoriaus Ole Tunold ir Suomijos psichikos sveikatos asociacijos projektų vadybininko  Johannes Parkkonen pranešimai.  Norvegijoje pastebima tendencija stiprinti pirminę sveikatos priežiūros grandį,  psichiatrines ligonines stengiamasi integruoti į somatines, o psichikos sveikatos priežiūros paslaugas vis daugiau perima savivaldybės ir bendruomenė. Vadovaujamasi prieinamumo principu ir įdomu, kad didėja pasitikėjimas psichologais kaip galinčiais savarankiškai suteikti psichologinę pagalbą specialistais.


Konferencijoje pristatytos skirtingų šalių gerosios praktikos siekiant pokyčių psichikos sveikatos priežiūros sistemoje, keičiant požiūrį į psichikos sveikatą ir užtikrinant asmenų, turinčių psichikos sveikatos sunkumų, žmogaus teises. Išleistas leidinys, kuriame pristatomos Baltijos regiono valstybių gerosios praktikos: http://perspektyvos.org/lt/leidiniai/leidiniai.

Plačiau apie renginį:

 

 

 

 

LPS renginiai
 
 


 
 

Apie LPS

Apie LPS
Prezidentė
Valdyba
Komitetai, grupės ir komisijos
Apdovanojimai
Biuras
Leidiniai
LPS savanorystės programa
Skirkite 1,2% GPM
Prisidėkite prie LPS veiklos!
LPS metinės ataskaitos
Privatumo politika
   Narystė

Apie narystę
Psichologams
Mokestis
Narystės anketa
   LPS nariai

LPS narių sąrašas
LPS Garbės nariai
LPS Partneriai
   Renginiai

Renginių grafikas
   EuroPsy

   Vaikams

Ko tikėtis iš psichologo?
Kokias atvejais gali padėti psichologas?
Kuo skiriasi psichologas, vaikų ir paauglių psichiatras, psichoterapeutas?
Kur rasti psichologą?
   Klientams

Kada kreiptis į psichologą?
Kuo skiriasi psichologas, psichiatras, psichoterapeutas ir kiti „psi“?
Ko tikėtis iš psichologo?
Kur rasti psichologą?
Kaip paruošti vaiką vizitui pas psichologą?
Esu bedarbis, gyvenu Vilniuje. Kur galėčiau gauti nemokamas ar už nedidelę kainą psichoterapines paslaugas?
Filmų ir Knygų psichikos sveikatos temomis sąrašai
   Reglamentavimas

   Žurnalistams

   Tėvams ir specialistams

   COVID-19

COVID-19
   Profesinė etika

Psichologų profesinės etikos kodeksas
Kaip pateikti nusiskundimą
EFPA etikos metakodeksas
Bendravimas su žiniasklaida
Mokslinių tyrimų etikos komisijos universitetuose
   Kontaktai