Prisijungti

 
   

Apie LPS      Narystė      LPS nariai      Renginiai      EuroPsy      Vaikams      Klientams      Reglamentavimas      Žurnalistams      Psichologas organizacijoje 2019      Tėvams ir specialistams      LPK2019      Profesinė etika      Kontaktai      EN

Naujienos  /   LPS Naujienlaiškiai  /   Kitų organizacijų naujienlaiškiai  /  

           

                

                   


 
.

 

 

Kovo 7 d. Europos Parlamente vyko seminaras ir diskusija apie įgalinimą ir jo praktinį įgyvendinimą psichikos sveikatos apsaugoje


Seminarą organizavo GAMIAN-Europe (Global Allience of Mental Illness Advocacy Networks-Europe), remiant parlamentarams. GAMIAN-Europe vienija įvairias pacientų ir jų globėjų organizacijas Europoje, tad tarp pakviestų ekspertų buvo atstovai  ir pacientų (pvz. turinčių bipolinį sutrikimą pacientų organizacija Ups and Downs ), ir jų globėjų (pvz.,  organizacijos šeimų, kuriose vaikai turi psichikos, emocijų, elgesio sutrikimų), taip pat mokslininkai, specialistai (pvz., Europos psichologų, psichiatrų, gydytojų draugijos), net draudikai. Dr. R. Sargautytė šiame renginyje atstovavo LPS ir EFPA Psichologijos ir sveikatos komitetą.

 

Nors pacientų, turinčių psichikos sveikatos problemų, įgalinimo klausimui per pastarąjį dešimtmetį buvo skiriama nemažai dėmesio - yra ir mokslinių tyrimų, ir PSO dokumentų - tačiau praktikoje padėtis nėra patenkinama. Kaip tvirtino viena iš pranešėjų, Londono universiteto profesorė Angela Cuilter, kol kas lengviau kalbėti apie disempowerement, t.y. apie atvirkščią procesą, kai skatinamas ir palaikomas paciento pasyvumas, kai sprendžiama už jį, o ne su juo, neatsižvelgiant į paciento poreikius. Tuo tarpu tyrimai rodo, kad būtent į pacientą, o ne į ligą orientuotas gydymas yra efektyvesnis. Jai antrino kitas pranešėjas - Vokietijos pacientų organizacijos Anoiksis atstovas, teigdamas, kad po psichozės epizodo pacientui ligoninėje niekas nepaaiškinama ir jis grįžta į bendruomenę pasimetęs. Antra vertus, psichiatras iš Ispanijos atkreipė dėmesį ir į tam tikrą pacientų įgalinimo riziką. Taigi, pacientų įgalinimo formos gali būti labai įvairios, apimančios pacientų mokymą, informavimą, ir svarbiausia – individualizuotą  gydymo planą, gerbiant ir atsižvelgiant į jo interesus bei nuomonę. Toliau vykusioje diskusijoje kiekvienas iš daugiau nei dvidešimties susitikimo dalyvių, savo srities ekspertų,  teikė siūlymus, kaip įgyvendinti pacientų įgalinimą, remiantis „gerąja praktika". Idėjų įvairovė buvo didelė, pasiūlymai lietė visus įgalinimo  lygius – tiek individualų, tiek organizacinį, tiek visuomeninį. Pavyzdžiui, palaikymo susilaukė mintis pradėti švietimą apie psichikos sveikatos stiprinimą jau pradinėse ir pagrindinėse mokyklose, kad vaikai aktyviai rūpintųsi savo sveikata ir atpažintų sutrikimus, bet jų nestigmatizuotų. Remdamasi šios diskusijos protokolu, š.m. gegužės mėn. organizacija GAMIAN-Europe teiks Europos parlamentui „Kvietimą veikti".

 

 

 

 

LPS renginiai
 
 

 

Apie LPS

Apie LPS
Prezidentė
Valdyba
Komitetai ir komisijos
Apdovanojimai
Biuras
Leidiniai
LPS savanorystės programa
Skirkite 2% GPM
Prisidėkite prie LPS veiklos!
LPS metinės ataskaitos
Privatumo politika
   Narystė

Apie narystę
Psichologams
Mokestis
Narystės anketa
   LPS nariai

LPS narių sąrašas
   Renginiai

Renginių grafikas
   EuroPsy

   Vaikams

Ko tikėtis iš psichologo?
Kokias atvejais gali padėti psichologas?
Kuo skiriasi psichologas, vaikų ir paauglių psichiatras, psichoterapeutas?
Kur rasti psichologą?
   Klientams

Kada kreiptis į psichologą?
Kuo skiriasi psichologas, psichiatras, psichoterapeutas ir kiti „psi“?
Ko tikėtis iš psichologo?
Kur rasti psichologą?
Kaip paruošti vaiką vizitui pas psichologą?
Noriu padėti prenatalinę netektį patiriančioms moterims. Kaip tapti kvalifikuota specialiste, galinčia pasiūlyti savo paslaugas medicinos įstaigoms?
Esu bedarbis, gyvenu Vilniuje. Kur galėčiau gauti nemokamas ar už nedidelę kainą psichoterapines paslaugas?
Filmų ir Knygų psichikos sveikatos temomis sąrašai
   Reglamentavimas

   Žurnalistams

   Psichologas organizacijoje 2019

Psichologas organizacijoje 2019
   Tėvams ir specialistams

   LPK2019

LPK 2019
LPK 2019 plenariniai pranešimai
LPK 2019 dalyvių registracija
Pranešimų santraukų teikimas
LPK 2019 organizatoriai
LPK 2019 vieta ir kontaktai
Ankstesni LPK
LPK 2019 programa
LPK 2019 prieškongresiniai seminarai
   Profesinė etika

Psichologų profesinės etikos kodeksas
Kaip pateikti nusiskundimą
EFPA etikos metakodeksas
Bendravimas su žiniasklaida
Mokslinių tyrimų etikos komisijos universitetuose
   Kontaktai