Prisijungti

 
   

Apie LPS      Narystė      LPS nariai      Renginiai      EuroPsy      Vaikams      Klientams      Reglamentavimas      Žurnalistams      Tėvams ir specialistams      COVID-19       Profesinė etika      Kontaktai      EN

Naujienos  /   LPS Naujienlaiškiai  /   Kitų organizacijų naujienlaiškiai  /  

           

                

                   


 
.

 

 

2017 rugsėjis


LPS naujienos I 2017 rugsėjis
Tikiuosi, jog prabėgusi vasara buvo kupina nuostabių asmeninių potyrių. Psichologų bendruomenei šią vasarą netrūko svarbių tarptautinių renginių. Kartu su rudeniu įsibėgėja darbai, susiję su psichologų kompetencijų įtvirtinimu ir psichologų veiklos reglamentavimu: Vyriausybės posėdyje buvo pritarta Psichologų praktinės veiklos įstatymo projektui, rengiama medicinos psichologo medicinos norma, sudaromas sąrašas psichologų, kurie dalyvautų apklausose baudžiamajame procese. Lietuvos psichologų sąjunga tampa vis labiau matoma, o psichologo vaidmuo visuomenėje vis labiau pripažįstamas ir vertinamas. Ačiū visiems ir kiekvienam už Jūsų asmeninį indėlį psichologo vardo įtvirtinimui.

LPS prezidentė doc. dr. Neringa Grigutytė
Psichologų praktinės veiklos įstatymas
Rugsėjo mėnesį Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete vyko trys posėdžiai klausymų dėl Psichologų praktinės veiklos įstatymo projekto Nr. XIIIP-685, o rugsėjo 27 d. Vyriausybės posėdyje buvo pritarta įstatymo projektui.
Skaitykite daugiau...
Medicinos psichologo medicinos norma
Sveikatos apsaugos ministro įsakymu medicinos psichologai „išimti“ iš kitos sveikatinimo veiklos ir priskirti asmens sveikatos priežiūros specialistams (Nr. V-788). Birželio pabaigoje sudaryta darbo grupė medicinos psichologo medicinos normai parengti, kuriai vadovauja LR sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė. Lietuvos psichologų sąjunga kartu su visų universitetų klinikinės ir sveikatos psichologijos magistrantūros programų vadovais parengė pirminį Normos variantą, kuris darbo grupėje buvo svarstytas kartu su psichiatrais siekiant išgryninti medicinos psichologų funkcijas ir atsakomybes dirbant savarankiškai ir komandoje su kitais sveikatos priežiūros specialistais. Medicinos psichologo medicinos norma turėtų būti parengta artimiausiu metu, vėliausiai – iki 2017 m. gruodžio 31 d.
Nemedikamentinių paslaugų plėtros poreikis
2017 m. rugsėjo 20 d. Lietuvos Respublikos Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos kvietimu LPS prezidentė Neringa Grigutytė dalyvavo Komisijos posėdyje nagrinėjant klausimą dėl nemedikamentinio psichikos sveikatos gydymo prieinamumo (plačiau). Kviestiniai specialistai, tarp kurių buvo VU Filosofijos fakulteto Klinikinės ir organizacinės psichologijos katedros docentas Paulius Skruibis, VU Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų instituto Visuomenės katedros profesorius Arūnas Germanavičius, VšĮ Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro direktorius Martynas Marcinkevičius, VšĮ Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro Psichosocialinės reabilitacijos ir fizinės medicinos skyriaus vedėjas Jan Hilbig, VšĮ „Antakalnio poliklinika“ direktorius Evaldas Navickas ir kiti dalinosi savo patirtimi ir svarstė psichologinių – psichoterapinių intervencijų plėtros ir jų apmokėjimo asmens sveikatos priežiūros antriniame lygyje galimybes.

Nemedikamentinių intervencijų plėtros ir medicinos psichologų vaidmens jas teikiant sveikatos priežiūros įstaigose galimybes LPS atstovai aptarė ir rugsėjo 21 d. susitikime su Sveikatos apsaugos ministru A. Veryga.


                                
Skaitykite daugiau...
Psichologų dalyvavimas apklausose baudžiamajame procese
Lietuvos psichologų sąjungos prezidentė doc. dr. Neringa Grigutytė ir Teisės psichologijos komiteto pirmininkė Arūnė Mačiulienė š. m. rugpjūčio 29 d. dalyvavo Teisingumo ministerijoje vykusiame pasitarime dėl Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso straipsnių pakeitimų, susijusių su psichologų dalyvavimu vaikų apklausose, įgyvendinimo. Tikimasi, kad iniciatyva patvirtinti Psichologų dalyvavimo apklausose baudžiamajame procese tvarkos ir psichologų sąrašo sudarymo ir tvarkymo aprašą bendradarbiaujant visoms suinteresuotoms institucijoms, bus sėkminga.

Pasitarimo metu buvo pristatyti ir psichologų apklausos, kurią atliko Teisingumo ministerija, Lietuvos psichologų sąjunga bei VšĮ Paramos vaikui centras, rezultatai.
Sąjungos aktualijos
Pasikeitė LPS biuro adresas
Informuojame, kad nuo 2017.08.01 pasikeitė Lietuvos psichologų sąjungos biuro adresas. Nuo šiol esame įsikūrę adresu: Naugarduko g. 34, LT 03228, Vilnius.
Pastas 
Montuotojas".
 
Sveikiname LPS garbės narę prof. D. Gailienę gavus Ordino  Už nuopelnus Lietuvai" Riterio kryžių
Profesorę Danutę Gailienę, savižudybių prevencijos pradininkę Lietuvoje, Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi. Nuoširdžiai sveikiname!
Daugiau informacijos...
Mirė LPS garbės narė prof. A. Šidlauskaitė
2017 m. rugpjūčio 3 d. mirė profesorė Agota Šidlauskaitė - Lietuvos ir Kanados psichologė, savitai derinusi raidos, pedagoginės ir klinikinės psichologijos nustatytus dėsningumus, teikusi praktinę psichologinę pagalbą vaikams.
Skaitykite daugiau...
Renginiai
2017 m. liepos 11-14 d. Amsterdame vyko 15-asis Europos psichologų kongresas
15-ąjį Europos psichologų kongresą atidarė ES sveikatos ir maisto saugos komisaras Vytenis Andriukaitis, su kuriuo pabendrauti galimybę turėjo ir lietuvių delegacija. Viso kongrese dalyvavo 2800 narių, iš jų – 25 lietuviai.                                                                                                                 
                          
             
                          
Plačiau apie kongresą...
2017 m. liepos 15-16 d. vyko EFPA Generalinė asamblėja
Pasibaigus Europos psichologų kongresui vyko Europos psichologų asociacijų federacijos (EFPA), kurios nare Lietuvos psichologų sąjunga yra nuo 1997 metų, generalinė asamblėja. Asamblėjos metu buvo suformuluota EFPA pozicija dėl „Psichologų, praktikuojančių psichoterapiją“, kurioje teigiama, kad psichoterapija yra taikomosios psichologijos sritis (skaityti daugiau). Pristatytas Jungtinių Tautų pranešėjo teisės į sveikatą klausimais prof. Dainiaus Pūro pranešimas apie teisę į psichikos sveikatą (skaityti daugiau). Ukrainos psichologų asociacija buvo priimta 37 EFPA nare, o Europos neuropsichologijos asociacijų federacija priimta asocijuota EFPA nare. Plačiau apie EuroPsy sertifikatų išdavimą (kuris vyksta 22 šalyse) bei EFPA komitetų ir darbo grupių veiklą galite skaityti čia.
Generalinės asamblėjos metu balsų dauguma nuspręsta, kad 2021 metais Europos psichologijos kongresas vyks Slovėnijoje. Europos psichologijos kongresas po dviejų metų vyks Maskvoje (skaityti daugiau).
2017 m. rugpjūčio 3-6 d. įvyko 125-asis APA kongresas Vašingtone
Jubiliejiniame Amerikos psichologų asociacijos (APA) kongrese dalyvavo psichologai iš 67 šalių ir daugiau nei trisdešimties šalių Psichologijos asociacijų prezidentai. Lietuvos psichologų sąjungą atstovavo prezidentė Neringa Grigutytė, kuri dalyvavo diskusijose apie psichologijos ateitį žvelgiant iš tarptautinės perspektyvos. Atidarymo metu kalbintas psichologas Nobelio premijos laureatas Daniel Kahneman (APA 2017 Convention Keynote), už Gyvenimo nuopelnus psichologijai apdovanotas profesorius M. Seligman.

                             


                                           
                                         
                    
President Initiative booklet
Rugpjūčio 21-22 d. Liublianoje įvyko pirmoji konferencija, skirta aptarti psichologų prižiūrimos praktikos aktualijas Europos šalyse
Praėjusios vasaros pabaigoje, rugpjūčio 21-22 d., Liublianoje (Slovėnija) įvyko pirmoji konferencija, skirta aptarti psichologų prižiūrimos praktikos aktualijas Europos šalyse (The 1st Conference on Supervised Practice of Psychologists). Konferenciją organizavo Liublianos universitetas, kartu su Europos psichologų asociacijų federacijos (EFPA) EuroPsy komitetu, Slovėnijos ir Norvegijos psichologų asociacijomis, Primorskos universitetu, ISA Psichologinio konsultavimo ir edukacinių projektų institutu.
Skaitykite daugiau...
LPS Edukacinės psichologijos komitetas bendradarbiavo su projekto  Viva psichologija" organizatorėmis
Projekto „Viva psichologija“ organizatorės reiškia padėką LPS edukacinės psichologijos komiteto pirmininkei bei Lietuvos edukologijos universiteto Raidos ir ugdymo psichologijos katedros vedėjai doc. dr. Alai Petrulytei už bendradarbiavimą.
Skaitykite daugiau...
Būsimi renginiai
Kviečiame dalyvauti Klinikinių ir sveikatos psichologų konferencijoje
Lietuvos psichologų sąjungos Klinikinės ir sveikatos psichologijos komitetas kviečia psichologus, kitus specialistus, studentus ir rezidentus dalyvauti konferencijoje „Iššūkiai, geroji praktika ir ateities galimybės sveikatos apsaugos srityje", kuri vyks 2017 m. spalio 2 d. Birštone, „Eglės" sanatorijoje.

Kviečiame susipažinti su Klinikinių ir sveikatos psichologų konferencijos „Iššūkiai, geroji praktika, ir ateities galimybės sveikatos apsaugos srityje“ pranešimų santraukų leidiniu.

Į konferenciją dar galite registruotis renginio dieną!
Konferencijos programa
Daugiau informacijos...
Kviečiame registruotis į 8-ąją kasmetinę Vilniaus traumų psichologijos konferenciją!
Prof. Berthold Gersons - vienas žymiausių psichotraumatologų pasaulyje, Amsterdamo universiteto profesorius emeritas ir  trumpalaikės eklektinės potrauminio streso psichoterapijos (BEPP) autorius. Konferencijoje profesorius skaitys pranešimą „Traumos gydymo menas ir praktika: (BEPP) taikymo pavyzdžiai“.
Prof. Ask Elklit - Danijos universiteto klinikinės psichologijos profesorius ir Nacionalinio Psichotraumatologijos Centro Danijoje vadovas. Prof. Ask Elklit psichotraumatologijos srities tyrimus atlieka ilgiau nei 25 metus. Konferencijoje profesorius skaitys pranešimą „Vaikystės traumų iššūkiai: psichologinis įvertinimas, terapija ir pagalbos organizavimas“
LIETUVOS TRAUMŲ PSICHOLOGIJOS SPECIALISTŲ PRANEŠIMAI
Konferencijos metu traumų psichologijos specialistai Iš Vilniaus universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Paramos vaikams centro ir Policijos departamento pristatys traumų psichologijos naujienas.
Daugiau informacijos...
Kviečiame registruotis į  Mentalizacija pagrįstos terapijos (MBT) įgūdžių mokymus"!
Mentalizavimas – tai gebėjimas pastebėti savo mintis ir jausmus ir numatyti, ką jaučia ar galvoja kitas. Pakankamai gera mentalizacija leidžia mums suvokti, numatyti ir reguliuoti savo bei kitų žmonių elgesį, santykius, o sutrikusio ar nepilnai susiformavusio mentalizavimo įgūdžio pasekmės įvairios – tiek įvairūs elgesio ar emociniai, tiek psichosomatiniai sunkumai.
 
Mentalizacija pagrįsta terapija pirmiausia buvo sukurta padėti ribinį asmenybės sutrikimą turintiems asmenims, tačiau per pastaruosius 20 metų atlikti tyrimai įrodo jos efektyvumą ne tik ribinio tipo, tačiau ir kitiems asmenybės sutrikimams bei pacientams, kurie sunkiau įsitraukia į terapinį santykį ar pasižymi ryškiais elgesio sunkumais (savižala, valgymo sutrikimai).
Daugiau informacijos...
2018 metais Lietuvos psichologų kongresas vyks Klaipėdos universitete
Kasmetinis Lietuvos psichologų kongresas 2018 metais vyks gegužės 17-19 dienomis Klaipėdos universitete. Kviečiame pasižymėti Kongreso datą savo kalendoriuose ir dalyvauti didžiausiame Lietuvos psichologų renginyje, kuris bus šventinis ir išskirtinis - 2018 metais Lietuvos psichologų sąjunga švenčia 60-ies metų jubiliejų!
Kitos naujienos
Rugsėjo 10 d.: Pasaulinė savižudybių prevencijos diena Tau - minutė, kitam - gyvenimas"
Rugsėjo 10 dieną minima Pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Lietuvos psichologų sąjunga prisijungia prie Europos psichologų asociacijų federacijos (EFPA) atkreipiant dėmesį į tai, jog savižudybės ir savižudiškas elgesys išlieka vienu iš didžiausių visuomenės sveikatos iššūkių Europoje ir visame pasaulyje. Apie 800 000 žmonių miršta dėl savižudybių kiekvienais metais, ir tai yra daugiau mirčių nei sukelia karas ar terorizmas.
Skaityti daugiau...
Sveikiname prisijungus prie Lietuvos psichologų sąjungos!
Iną Vasiulienę, Rūtą Klovaitę, Aelitą Kukulskienę, Eleną Gaudiešiūtę, Violetą Cimalanskaitę, Živilė Rimšaitę, Dianą Bočkienę, Martyną Masiulytę, Danutę Mockaitienę, Laurą Stalmačenkienę, Miglę Smailytę, Mildą Cibulskytę, Sontą Zumbrickienę, Editą Krakauskaitę, Kostą Rimkevičių, Ievą Matulionienę, Ivoną Suchodolską, Ramintą Seniūnaitę, Vilių Česnauską, Raimondą Kasparavičienę, Simoną Maciukevičiūtę, Juliją Tumaitę, Sonatą Mickutę, Rugilę Žickytę, Liną Jurkštaitę- Pačėsienę, Eriką Damaševičienę, Moniką Dukštaitę, Jolantą Koncevičienę, Ingridą Vošterytę, Ievą Žvinienę, Gabrielę Skabeikytę, Ugnę Vasilę, Giedrę Dovydaitytę, Ingridą Bagdonavičiūtę, Juliją Navickaitę, Luką Marcinkevičių, Domantą Dragūną, Tomą Kelpšą, Viktoriją Ivlevą, Laurą Afanovaitę, Ingą Dovydaitienę, Kristiną Krivickienę, Indrę Petrošiūtę, Viktoriją Meilytę, Gretą Šidlauskaitę, Astą Petrulienę, Ingą Bazilevičienę.
Sekite naujienas FB
Tapkite LPS nariu
Susisiekite su mumis el. paštu
Lietuvos psichologų sąjunga              
Naugarduko g. 34, Vilnius LT-03228               
Įmonės kodas 190748553 
Telefonas: +370 673 31197 

 

 

 

 

LPS renginiai
 
 


 
 

Apie LPS

Apie LPS
Prezidentė
Valdyba
Komitetai, grupės ir komisijos
Apdovanojimai
Biuras
Leidiniai
LPS savanorystės programa
Skirkite 1,2% GPM
Prisidėkite prie LPS veiklos!
LPS metinės ataskaitos
Privatumo politika
   Narystė

Apie narystę
Psichologams
Mokestis
Narystės anketa
   LPS nariai

LPS narių sąrašas
LPS Garbės nariai
LPS Partneriai
   Renginiai

Renginių grafikas
   EuroPsy

   Vaikams

Ko tikėtis iš psichologo?
Kokias atvejais gali padėti psichologas?
Kuo skiriasi psichologas, vaikų ir paauglių psichiatras, psichoterapeutas?
Kur rasti psichologą?
   Klientams

Kada kreiptis į psichologą?
Kuo skiriasi psichologas, psichiatras, psichoterapeutas ir kiti „psi“?
Ko tikėtis iš psichologo?
Kur rasti psichologą?
Kaip paruošti vaiką vizitui pas psichologą?
Esu bedarbis, gyvenu Vilniuje. Kur galėčiau gauti nemokamas ar už nedidelę kainą psichoterapines paslaugas?
Filmų ir Knygų psichikos sveikatos temomis sąrašai
   Reglamentavimas

   Žurnalistams

   Tėvams ir specialistams

   COVID-19

COVID-19
   Profesinė etika

Psichologų profesinės etikos kodeksas
Kaip pateikti nusiskundimą
EFPA etikos metakodeksas
Bendravimas su žiniasklaida
Mokslinių tyrimų etikos komisijos universitetuose
   Kontaktai