Prisijungti

 
   

Apie LPS      Narystė      LPS nariai      Renginiai      EuroPsy      Reglamentavimas      Tėvams ir specialistams      COVID-19       Kontaktai      Lietuvos psichologų kongresas 2024      Profesinė etika      EN

LPS komitetai  /   Etikos komitetas  /   Nacionalinis EuroPsy suteikimo komitetas  /   Organizacinės psichologijos komitetas  /   Edukacinės psichologijos komitetas  /   Psichologinio įvertinimo ir testavimo komitetas  /   Klinikinės ir sveikatos psichologijos komitetas  /   Vaiko psichologinės gerovės komitetas  /   Teisės psichologijos komitetas  /   Krizių ir katastrofų psichologijos komitetas  /   Neuropsichologijos grupė  /   Aplinkos psichologijos grupė  /   LGBTQIA+ psichologijos grupė  /   Aukštųjų mokyklų psichologų grupė  /   Reprodukcinės psichologijos specialistų grupė  /  

           

                

                   


 
.

 

 

Ar psichologai-psichoterapeutai gali įgyti psichoterapeuto licencijas?


KLAUSIMAS (2016.11.04)

Ar psichologai-psichoterapeutai turi psichoterapeuto licencijas?


ATSAKYMAS (2016.11.11)

Šiuo metu pagal SAM nustatytą tvarką psichoterapeutais pripažįstami gydytojai, baigę podiplomines studijas. Jie savo pažymėjimuose turi nurodytą kvalifikaciją ir SAM aktuose numatytą teisę verstis „siaura  psichoterapijos praktika“ (pagal savo kryptį). Psichologų-psichoterapeutų praktika šiuo metu galiojančiais teisės aktais nėra numatyta, nors niekas nėra parašęs, kad jų psichoterapijos studijų baigimo pažymėjimai negalioja. (Kas neuždrausta, tas leistina).

Šiuo metu paruoštame psichoterapijos veiklos įstatymo projekte yra numatyta psichologams ir socialiniams darbuotojams galimybė vadintis psichoterapeutais, gauti licenciją ir taikyti konkrečią psichoterapijos kryptį. Kai įstatymas bus patvirtintas, tada ir formaliai bus galima tapti psichologu-psichoterapeutu.

Dabartinis atsakymas administracijai galėtų būti toks: senas psichologo-psichoterapeuto reglamentas negalioja, o naujas neišleistas. Nepaisant nuo manęs nepriklausomų aplinkybių, esu ir psichologas (nors psichologo praktinės veiklos įstatymas nėra priimtas), ir psichoterapeutas (nors ši veikla kol kas nėra aprobuota ir psichologui nėra konkrečiai nurodyta galimybė būti psichoterapeutu).

Šiuo metu yra galimybė būti užregistruotam META sistemoje kaip licencijuotam psichologui (ne psichoterapeutui), pateikiant EuroPsy sertifikatą.

https://kvp.vlk.lt/metas/PublicPages/LicenseSearch.aspx

Informaciją apie psichologo EuroPsy sistemai turi pateikti darbdavys.


 

 

 

 

LPS renginiai
 
 


 
 

Apie LPS

Apie LPS
Prezidentė
Valdyba
Komitetai, grupės ir komisijos
Apdovanojimai
Biuras
Leidiniai
LPS savanorystės programa
Skirkite 1,2% GPM
Prisidėkite prie LPS veiklos!
LPS metinės ataskaitos
Privatumo politika
Intervizijų grupės
   Narystė

Apie narystę
Psichologams
Mokestis
Narystės anketa
   LPS nariai

LPS narių sąrašas
LPS Garbės nariai
LPS Partneriai
   Renginiai

Renginių grafikas
   EuroPsy

   Reglamentavimas

   Tėvams ir specialistams

   COVID-19

COVID-19
   Kontaktai

   Lietuvos psichologų kongresas 2024

LPK2024
LPK2024 EN
Pranešimų santraukų teikimas
LPK2024 organizatoriai
LPK2024 vieta ir kontaktai
LPK2024 dalyvių registracija
LPK2024 prieškongresiniai pranešimai
Naudinga informacija
Programa
   Profesinė etika

Psichologų profesinės etikos kodeksas
Kaip pateikti nusiskundimą
EFPA etikos metakodeksas
Bendravimas su žiniasklaida
Mokslinių tyrimų etikos komisijos universitetuose