Prisijungti

 
   

Apie LPS      Narystė      LPS nariai      Renginiai      EuroPsy      Vaikams      Klientams      Reglamentavimas      Žurnalistams      Tėvams ir specialistams      COVID-19       Profesinė etika      Kontaktai      EN

Naujienos  /   LPS Naujienlaiškiai  /   Kitų organizacijų naujienlaiškiai  /  

           

                

                   


 
.

 

 

2017 birželis


LPS naujienos I 2017 birželis
Prasidėjus vasarai darbai, susiję su psichologinių veiklų reglamentavimu nesustoja. Alternatyvus psichologų praktinės veiklos įstatymo projektas svarstytas atskiruose Seimo komitetuose, jo priėmimas nukeltas į rudens sesiją. LR Sveikatos apsaugos ministro įsakymu sudaryta darbo grupė iki šių metų gruodžio 31 d. parengti medicinos psichologo medicinos normą. Pirmasis darbo grupės posėdis numatytas birželio 30 d.
Darbai darbais, tačiau pailsėti taip pat reikia. LPS Valdyba ir komitetai atostogauja liepos - rugpjūčio mėnesiais, biuras – nuo liepos 10 d.


Turiningų visiems atostogų ir gero poilsio!
LPS prezidentė doc. dr. Neringa Grigutytė
Sąjungos aktualijos
Medicinos psichologo medicinos norma
Lietuvos psichologų sąjungos inicijuotas susitikimas su Sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga ir viceministre Aušra Bilotiene Motiejūniene dėl medicinos psichologų veiklos reglamentavimo davė pirminių rezultatų: remiantis Sveikatos apsaugos ministro 2017 m. birželio 22 d. įsakymu (Nr. V-788) sudaryta darbo grupė medicinos psichologo medicinos normai parengti. 2017 m. birželio 30 d. numatytas pirmasis darbo grupės susitikimas. Medicinos psichologo medicinos normą planuojama parengti iki šių metų gruodžio 31 d.
Apie medicinos psichologų reglamentavimo svarbą, pasisakant Lietuvos psichologų sąjungos prezidentei ir kitiems LPS nariams, skaitykite čia.
Kviečiame tapti sertifikuotais Europos psichologais!
LPS administracija dar kartą primena! Vasaros metas yra puikus laikas užsisakyti pažymas iš darbo vietos arba atrasti reikiamus pažymėjimus, patvirtinančius kvalifikacijos kėlimą. Kodėl tai svarbu? Jau 2018 m. kovo mėn. 31 d. baigiasi EuroPsy sertifikato įsigijimo pereinamasis laikotarpis. Iki jo pabaigos vietoje 1 metų trukmės prižiūrimos praktikos užskaitoma 3 metų (ar šiam laikotarpiui prilygstanti) psichologo darbo patirtis
Daugiau apie EuroPsy sertifikatą galite sužinoti čia.
LPS pranešimas spaudai: „Ankstyva mokyklos pradžia: „už“ ar „prieš“?"
Dabartinės švietimo politikos siekis paankstinti privalomo ugdymo pradžią kelia diskutuotinų klausimų  ir visuomenei,  ir švietimo pagalbos specialistams. Šiuo metu ankstesnį atėjimą į bendrojo ugdymo sistemą (pirmą klasę) dažniausiai paskatina šešiamečių tėvai, pamatę sūnaus ar dukros aukštus intelektinius gabumus. Tai tampa svariu argumentu „už“ ankstyvą privalomą ugdymą. Lietuvos psichologų sąjungos Psichologinio įvertinimo ir Vaiko psichologinės gerovės komitetai atkreipia dėmesį, kad psichologai jau daugiau nei dešimtmetį atlieka Brandumo mokyklai vertinimą, tad yra sukaupę vertingos patirties. Ji atskleidė ne tik ankstyvojo ugdymo privalumus, bet ir iššūkius. 
Skaityti visą pranešimą
Lietuvos psichologų sąjunga pasirašė kreipimąsi dėl LR Seimo savižudybių ir smurto prevencijos komisijos veiklos tęstinumo
LPS palaiko ir pasirašė nevyriausybinių organizacijų ir ekspertų koalicijos „Psichikos sveikata 2030“ parengtą kreipimąsi į Seimo atstovus, kuriuo skatina išsaugoti LR Seimo savižudybių ir smurto prevencijos komisiją ir jos veiklos tęstinumą. Kreipimąsi galite rasti čia
Renginiai
Įvyko 27-oji ICCP pasaulinė vaikų žaidimų konferencija
Vilniuje, Lietuvos edukologijos universitete birželio 15-17 dienomis vyko pasaulinė 27-oji vaikų žaidimo tyrėjų organizacijos ICCP konferencija (27th ICCP World Play Conference "Researching Play – Challenges and Opportunities"). Konferencijos metu dalyviai pristatė virš 80 pranešimų apie vaikų žaidimo tyrimo metodų galimybes, tyrimų atradimus, įvairius žaidimo skatinimo projektus, skirtingus žaidimo įjungimo į edukacijos procesą būdus. Pasaulyje vis labiau pripažįstama laisvo, pačių vaikų inicijuoto žaidimo svarba, apie ką kalbėjo ir kviestiniai konferencijos pranešėjai David Whitebread, John S. Matthews, Elly Singer ir Peter K. Smith. Į konferenciją susirinko virš 80 dalyvių iš 27 pasaulio šalių, taip pat dalyvavo ir 32 atstovai iš Lietuvos. Konferenciją organizavo LEU Raidos ir ugdymo psichologijos katedra, Žaidimo tyrimų laboratorija, konferencijos pirmininkė – Žaidimo tyrimų laboartorijos vadovė dr. Milda Brėdikytė.

              
Skaitykite daugiau...
Būsimi renginiai
Europos psichologų kongresas 2017| The 15th European Congress of Psychoogy 2017
2017 m. liepos 11 – 14 dienomis Amsterdame (Olandija) vyks 15-tasis Europos psichologų kongresas. Kongreso temos: gyvenimą keičiantys įvykiai; migracija, integracija, adaptacija; efektyvių psichologinių intervencijų organizavimas; visuomenės atsparumo stiprinimas; prevencija ir ankstyva intervencija; ir kt.

Rugpjūčio mėn.vyks APA suvažiavimas
Lietuvos psichologų sąjungos prezidentė doc. dr. Neringa Grigutytė. yra kviečiama dalyvauti Amerikos psichologų asociacijos (APA) suvažiavime 2017 m. rugpjūčio mėn. 3 – 6 dienomis Vašingtone (JAV), kurio metu bus minimas 125-asis APA jubiliejus. Daugiau informacijos čia.
Kviečiame registruotis į klinikinių ir sveikatos psichologų konferenciją „Iššūkiai, geroji praktika ir ateities galimybės sveikatos apsaugos srityje”
Mieli kolegos psichologai ir visi dirbantys sveikatos apsaugos srityje,
 
Pagalba žmogui sunkiomis jo gyvenimo akimirkomis - didžiulė mums suteikta privilegija. Tačiau taip pat tai ir sunki pareiga, kelianti specialistams daug ir sudėtingų reikalavimų, ribojimų, uždavinių. Kartais dėl to jaučiamės pavargę, sutrikę, reikalingi kitų profesionalų paramos. Turime ir kuo pasididžiuoti - esame sukaupę neįkainojamos patirties.
 
LPS Klinikinės ir sveikatos psichologijos komitetas nusprendė suburti draugėn sveikatos apsaugos srityje dirbančius psichologus ir kitus specialistus, studentus ir rezidentus konferencijoje„Iššūkiai, geroji praktika ir ateities galimybės sveikatos apsaugos srityje", įvyksiančioje 2017 m. spalio 2 d. „Eglės" sanatorijoje Birštone.
 
Maloniai kviečiame dalyvauti ir siūlome dalyviams galimybę pasiklausyti patyrusių psichologų patirties, pasidalyti savąja, padiskutuoti įvairiausiais rūpimais klausimais. Bus daug pašnekesių ir veiksmo. Garantuojame draugišką aplinką.
 
Konferencijos generalinė rėmėja „Eglės" sanatorija siūlo dalyviams lengvatinėmis sąlygomis užsisakyti nakvynę „Eglės" sanatorijoje vienai ar dviem naktims. Nuolaida taikoma tik iš anksto užsiregistravusiems kaip renginio dalyviams elektroniniu paštu egle.adamonyte@sanatorija.lt ir užsakymo laiško temoje parašiusiems registracijos kodą: Psichologų konferencija - 10% nuolaida.
KONFERENCIJOS PROGRAMA
REGISTRACIJA Į KONFERENCIJĄ
Vyks 8-oji kasmetinė Vilniaus traumų psichologijos konferencija
2017 m. spalio 27 d. Vilniaus universitete vyks 8-oji kasmetinė Vilniaus traumų psichologijos konferencija.
Konferencijos organizatoriai: Lietuvos traumų psichologijos asociacija, Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Klinikinės ir organizacinės psichologijos katedra ir Lietuvos psichologų sąjunga
Detalesnė informacija ruošiama.
Kitos naujienos
Vasaros periodu LPS valdyba bei komitetai atostogaus
Informuojame, kad LPS valdyba ir LPS komitetai liepos – rugpjūčio mėnesiais atostogaus ir į gautas užklausas atsakys rudenį. LPS biuras atostogaus nuo liepos 10 d. Linkime gražios vasaros! 
Nemokama narystė LPS baigusiems psichologijos krypties magistrantūros studijas
Kviečiame 2017 m. birželio mėn. psichologijos krypties magistro programą baigusius jaunuosius specialistus tapti Lietuvos psichologų sąjungos nariais. Iki liepos 10 d. užpildžius LPS narystės anketą bei kartu pateikus dokumentus (prašymą, bakalauro ir magistro diplomų kopijas), suteikiama 100 % nuolaida metiniam LPS narystės mokesčiui iki 2018 m.
Nemokama narystė LPS psichologijos magistrantūros studentams
Psichologijos magistrantūroje studijuojantys studentai prie Lietuvos psichologų sąjungos gali prisijungti nemokamai asocijuoto nario statusu. 100 proc. narystės mokesčio nuolaida taikoma visam antrosios pakopos studijų laikotarpiui. Šiuo metu Lietuvos psichologų sąjungoje yra apie 30 asocijuotų narių.
Sveikiname prisijungus prie Lietuvos psichologų sąjungos!
Rūtą Mackanienę, Egidiją Stanevičienę, Justiną Bystrovą, Astą Keruckę, Juozą Šaulį, Ugnę Juodytę, Eveliną Savickaitę – Kazlauskę, Karoliną Jočbalytę, Jolantą Budzinauskienę, Laurą Afanovaitę, Agnę Zabulytę, Ingą Budraitienę, Moniką Ražanskaitę, Vidą Grašiuvienę, Aistę Bakaitytę.
Sveikiname 2017 m. gegužės-birželio mėn. prisijungusius prie Europos registruotų psichologų!
Laurą Bratikaitę, Justiną Naujokaitienę, Jurgitą Misiūnaitę, Agnę Rybakovą.

 

 

 

 

LPS renginiai
 
 


 
 

Apie LPS

Apie LPS
Prezidentė
Valdyba
Komitetai, grupės ir komisijos
Apdovanojimai
Biuras
Leidiniai
LPS savanorystės programa
Skirkite 1,2% GPM
Prisidėkite prie LPS veiklos!
LPS metinės ataskaitos
Privatumo politika
   Narystė

Apie narystę
Psichologams
Mokestis
Narystės anketa
   LPS nariai

LPS narių sąrašas
LPS Garbės nariai
LPS Partneriai
   Renginiai

Renginių grafikas
   EuroPsy

   Vaikams

Ko tikėtis iš psichologo?
Kokias atvejais gali padėti psichologas?
Kuo skiriasi psichologas, vaikų ir paauglių psichiatras, psichoterapeutas?
Kur rasti psichologą?
   Klientams

Kada kreiptis į psichologą?
Kuo skiriasi psichologas, psichiatras, psichoterapeutas ir kiti „psi“?
Ko tikėtis iš psichologo?
Kur rasti psichologą?
Kaip paruošti vaiką vizitui pas psichologą?
Esu bedarbis, gyvenu Vilniuje. Kur galėčiau gauti nemokamas ar už nedidelę kainą psichoterapines paslaugas?
Filmų ir Knygų psichikos sveikatos temomis sąrašai
   Reglamentavimas

   Žurnalistams

   Tėvams ir specialistams

   COVID-19

COVID-19
   Profesinė etika

Psichologų profesinės etikos kodeksas
Kaip pateikti nusiskundimą
EFPA etikos metakodeksas
Bendravimas su žiniasklaida
Mokslinių tyrimų etikos komisijos universitetuose
   Kontaktai