Prisijungti

 
   

Apie LPS      Narystė      LPS nariai      Renginiai      EuroPsy      Vaikams      Klientams      Reglamentavimas      Žurnalistams      Tėvams ir specialistams      COVID-19       Profesinė etika      Kontaktai      EN

Naujienos  /   LPS Naujienlaiškiai  /   Kitų organizacijų naujienlaiškiai  /  

           

                

                   


 
.

 

 

Įvyko 27-oji ICCP pasaulinė vaikų žaidimų konferencija


Vilniuje, Lietuvos edukologijos universitete,  2017 m.  birželio 15-17 dienomis vyko pasaulinė 27-oji vaikų žaidimo tyrėjų organizacijos ICCP konferencija : 27th ICCP World Play Conference “Researching Play – Challenges and Opportunities”.

 

Konferenciją organizavo LEU Raidos ir ugdymo psichologijos katedra ir  Žaidimo tyrimų laboratorija. Konferencijos partneriai – Lietuvos psichologų sąjunga, Go Vinius ir Žaislų muziejus.

Pasaulinės konferencijos pirmininkė  ir  lyderė per visas dienas buvo Žaidimo tyrimų laboartorijos vadovė dr. Milda Brėdikytė,  konferencijos organizacinio komiteto siela  buvo Žaidimo tyrimų laboratorijos  mokslo darbuotoja ir Raidos ir ugdymo psichologijos katedros dėstytoja  dr. Monika Skėrytė-Kazlauskienė. 

 

Aktyviai dalyvavo katedros ir fakulteto  mokslininkai ir dėstytojai:  Penti Hakkarainen, Agnė Brandišauskienė, Giedrė Sujetaitė –Volungevičienė, Ala Petrulytė, Aušra Daugirdienė, Daiva Račelytė, Albina Saikauskienė, Ona Monkevičienė, Birutė Autukevičiūtė.  Žaidimų konferencijai talkininkavo didelis būrys savanorių, tame tarpe ir mūsų katedros studentai.

 

Konferencijos atidarymas prasidėjo muzikos ir šokio koncertu  kolektyvo  „Šviesa“, kuris savo pasirodymu sukūrė pozityvią emocinę atmosferą. Po to sekė sveikinimo kalbos:  sveikinimo žodžius tarė  tyrėjų organizacijos ICCP Prezidentas dr. Jan Van Gils, Vilniaus Mero patarėjas švietimo ir ugdymo klausimais Albertas Lakštauskas,  LPS Prezidentė doc., dr. Neringa Grigutytė ir konferencijos pirmininkė  dr. Milda Brėdikytė.

 

Į konferenciją susirinko virš 80 dalyvių iš 27 pasaulio šalių, taip pat dalyvavo ir 32 atstovai iš Lietuvos.  Konferencijos metu dalyviai pristate virš 80 pranešimų apie vaikų žaidimo tyrimo metodų galimybes, tyrimų atradimus, įvairius žaidimo skatinimo projektus, skirtingus žaidimo įjungimo į edukacijos procesą būdus. Pasaulyje vis labiau pripažįstama laisvo, pačių vaikų inicijuoto žaidimo svarba, apie ką kalbėjo ir kviestiniai konferencijos pranešėjai David Whitebread, John S. Matthews, Elly Singer ir Peter K. Smith.

 

Šios konferencijos organizavimas Lietuvoje prisidės prie švietimo darbuotojų ir tėvų suvokimo, kad laisvo ir iš vaikų iniciatyvos kylančio žaidimo metu vaikai geriausiai jaučiasi, tačiau tai nėra tik smagiai praleistas laikas. Žaidimo metu vaikai pažįsta save bei pasaulį, išmoksta esminių dalykų, kurių sunku išmokti kitokiais būdais. Žaidimo niekaip negali pakeisti akademinis mokymasis,  suaugusiųjų struktūruoti žaidimai su nustatytomis taisyklėmis.  Labai džiugu, kad konferencija dar kartą priminė, kaip svarbu, kad mes, suaugusieji, sudarytumėme vaikams laiko ir erdvės galimybes laisvam, pačių vaikų inicijuotam žaidimui.

 

 

Norintiems daugiau sužinoti apie įvykusią konferenciją el.p. adresasICCP2017@gmail.com ir konferencijos svetainė  http://2017-iccp-play.weebly.com/ 

 

 

Naujieną parengė dr. Monika Skerytė- Kazlauskienė ir doc. dr. Ala Petrulytė


 

Nuotraukos aut. M. Skerytė - KazlauskienėNuotraukos aut. M. Skerytė - KazlauskienėNuotraukos aut. M. Skerytė - KazlauskienėNuotraukos aut. M. Skerytė - KazlauskienėNuotraukos aut. M. Skerytė - KazlauskienėNuotraukos aut. M. Skerytė - KazlauskienėNuotraukos aut. M. Skerytė - KazlauskienėNuotraukos aut. M. Skerytė - Kazlauskienė

 

 

 

 

LPS renginiai
 
 


 
 

Apie LPS

Apie LPS
Prezidentė
Valdyba
Komitetai, grupės ir komisijos
Apdovanojimai
Biuras
Leidiniai
LPS savanorystės programa
Skirkite 1,2% GPM
Prisidėkite prie LPS veiklos!
LPS metinės ataskaitos
Privatumo politika
   Narystė

Apie narystę
Psichologams
Mokestis
Narystės anketa
   LPS nariai

LPS narių sąrašas
LPS Garbės nariai
LPS Partneriai
   Renginiai

Renginių grafikas
   EuroPsy

   Vaikams

Ko tikėtis iš psichologo?
Kokias atvejais gali padėti psichologas?
Kuo skiriasi psichologas, vaikų ir paauglių psichiatras, psichoterapeutas?
Kur rasti psichologą?
   Klientams

Kada kreiptis į psichologą?
Kuo skiriasi psichologas, psichiatras, psichoterapeutas ir kiti „psi“?
Ko tikėtis iš psichologo?
Kur rasti psichologą?
Kaip paruošti vaiką vizitui pas psichologą?
Esu bedarbis, gyvenu Vilniuje. Kur galėčiau gauti nemokamas ar už nedidelę kainą psichoterapines paslaugas?
Filmų ir Knygų psichikos sveikatos temomis sąrašai
   Reglamentavimas

   Žurnalistams

   Tėvams ir specialistams

   COVID-19

COVID-19
   Profesinė etika

Psichologų profesinės etikos kodeksas
Kaip pateikti nusiskundimą
EFPA etikos metakodeksas
Bendravimas su žiniasklaida
Mokslinių tyrimų etikos komisijos universitetuose
   Kontaktai