Prisijungti

 
   

Apie LPS      Narystė      LPS nariai      Renginiai      EuroPsy      Reglamentavimas      Tėvams ir specialistams      COVID-19       Kontaktai      Lietuvos psichologų kongresas 2024      Profesinė etika      EN

Naujienos  /   LPS Naujienlaiškiai  /   Kitų organizacijų naujienlaiškiai  /  





           

                

                  







 


 
.

 

 

LPS Vaiko psichologinės gerovės komiteto pirmininkės dr. Romos Jusienės pasisakymas konferencijoje „Vaiko teisė į pagarbą"


 

Lapkričio 20 d. minint Pasaulinę vaiko teisių gynimo dieną Seimo Žmogaus teisių komitetas (ŽTK) kartu su Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga lapkričio 18 d. surengė konferenciją „Vaiko teisė į pagarbą“.


Konferencija organizuota, siekiant pažymėti Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencijos priėmimą 1989 m. lapkričio 20 d. bei dar kartą atkreipti dėmesį į Lietuvos vaikų vietą valstybėje, visuomenėje, šeimoje, požiūrį į vaikus, jų teises.

Taip pat vienas pagrindinių renginio tikslų, – pristatyti į lietuvių kalbą išverstą Janušo Korčako (Janusz Korczak) kūrinį „Vaiko teisė į pagarbą“. Šis kūrinys parašytas daugiau nei prieš 80 metų, tačiau, vaiko teisių apsaugos kontrolierės Editos Žiobienės nuomone, kūrinio idėjos ypač aktualios ir šiandieniame pasaulyje.


Konferencijoje mintis išsakė vaikų specialistai, gydytojai, teisininkai, akademinės bendruomenės atstovai.
Vilniaus universiteto Bendrosios psichologijos katedros profesorė, Lietuvos psichologų sąjungos Vaiko psichologinės gerovės komiteto pirmininkė dr. Roma Jusienė pabrėžė, kad valstybėje trūksta pagarbos šeimai, todėl vaiko interesai negali būti tinkamai apsaugoti.

 

Roma Jusienė kalbėjo apie tai, kad viena svarbiausių vaiko teisių yra teisė į šeimą bei šios teisės realizavimas. Šeima yra pagrindinė socialinė institucija, kurioje auga, bręsta ir ugdosi asmenybė. Todėl vaikui, kaip besiformuojančiai asmenybei, šeima yra būtina. Tačiau ne visos šeimos geba tinkamai pasirūpinti vaiko, kaip asmenybės, poreikiais. Viena pagrindinių visuomenės ir valstybės pareigų – padėti šeimai pasirūpinti jais, teikti saugumą, emocinį ryšį, bendrauti, ugdyti, leisti augti, gerbti vaiką kaip asmenybę. Siekiant tai padaryti, reikia tiesiog gerbti šeimas ir padėti joms auginti vaikus, padėti tėvams atrasti vaikus savyje ir juos auginti, drąsinti bei paremti. Todėl, jeigu visuomenei tikrai rūpi vaikai ir jų teisės, pirmiausia svarbu pasirūpinti jų artimiausia aplinka: globėjais, tėvais, mokytojais. „Tėvus reikia mokyti vaiką ne skriausti ar, priešingai, garbinti, o gerbti, tai yra mylėti, vertinti, pasitikėti, pažinti ir suprasti,“ – kalbėjo profesorė.

 

 

 

 

 

 

LPS renginiai
 
 


 




















 

Apie LPS

Apie LPS
Prezidentė
Valdyba
Komitetai, grupės ir komisijos
Apdovanojimai
Biuras
Leidiniai
LPS savanorystės programa
Skirkite 1,2% GPM
Prisidėkite prie LPS veiklos!
LPS metinės ataskaitos
Privatumo politika
Intervizijų grupės
   Narystė

Apie narystę
Psichologams
Mokestis
Narystės anketa
   LPS nariai

LPS narių sąrašas
LPS Garbės nariai
LPS Partneriai
   Renginiai

Renginių grafikas
   EuroPsy

   Reglamentavimas

   Tėvams ir specialistams

   COVID-19

COVID-19
   Kontaktai

   Lietuvos psichologų kongresas 2024

LPK2024
LPK2024 EN
Pranešimų santraukų teikimas
LPK2024 organizatoriai
LPK2024 vieta ir kontaktai
LPK2024 dalyvių registracija
LPK2024 prieškongresiniai pranešimai
Naudinga informacija
Programa
Plenariniai pranešimai
   Profesinė etika

Psichologų profesinės etikos kodeksas
Kaip pateikti nusiskundimą
EFPA etikos metakodeksas
Bendravimas su žiniasklaida
Mokslinių tyrimų etikos komisijos universitetuose