Prisijungti

 
   

Apie LPS      Narystė      LPS nariai      Renginiai      EuroPsy      Vaikams      Klientams      Reglamentavimas      Žurnalistams      Tėvams ir specialistams      COVID-19       Profesinė etika      Kontaktai      EN

Naujienos  /   LPS Naujienlaiškiai  /   Kitų organizacijų naujienlaiškiai  /  

           

                

                   


 
.

 

 

„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ jau penktą kartą judins Lietuvą


„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ – tai prieš dešimtmetį „Vaikų linijos“ inicijuotos kampanijos „BE PATYČIŲ“ viena iš dalių, kuria siekiama ne tik sutelkti įvairias organizacijas bendram darbui, mažinant patyčias Lietuvoje, bet ir keisti visuomenės nuostatas palankias patyčioms į nuostatas nepalankias patyčioms. „Veiksmo savaitės“ metu skirtingos organizacijos rengia įvairius seminarus ar užsiėmimus ir kitus renginius vaikams ir suaugusiems, kurių metu daug dėmesio skiriama patyčių prevencijai.

 

„Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ dalyviais gali tapti bet kuri švietimo įstaiga ar įmonė, palaikanti gyvenimo be patyčių idėją. Prisidėti galima tiek organizuojant mokymus, seminarus ar kitas veiklas, orientuotas į patyčių prevenciją, tiek morališkai palaikant iniciatyvą ar prie „Veiksmo savaitės“ prisidedant teikiamomis paslaugomis ar kitu būdu.

 

Nuo sausio 17 d. iki kovo 17 d. visos organizacijos gali registruotis svetainėje www.bepatyciu.lt, įrašydamos savo organizacijos pavadinimą, kontaktus ir planuojamų veiklų aprašymą.

 

„Patyčios turi liautis. O tam reikia daugybės žmonių ir organizacijų palaikymo bei nuolatinio darbo. Per „Veiksmo savaitę“ tikrai nesustabdysime patyčių, to būtų nerealu tikėtis“, - sako „Vaikų linijos“ vadovas dr. Robertas Povilaitis. - Tačiau „Veiksmo savaite“ siekiame sukelti rezonansą, parodyti, kad patyčioms Lietuvoje neturi likti vietos, kad skriaudėjai labai aiškiai pamatytų, jog yra daugybė žmonių, kurie nepalaiko kitų skaudinimo.“

 

Projekto iniciatoriai siekia ne tik sutelkti įvairias įmones ir organizacijas bendram darbui mažinant patyčias Lietuvoje, bet ir keisti visuomenės požiūrį į patyčias.

 

„Šiais metais norime perduoti žinutę suaugusiems žmonėms, kurie, matydami ar iš vaikų sužinoję apie vykstančias patyčias, ne visada jas atpažįsta ir žino, kaip reaguoti,“ -  sako Lina Svirnelienė, „Vaikų linijos“ marketingo projektų vadovė. – Todėl vienas iš pagrindinių šios „Veiksmo savaitės“ tikslų atskleisti suaugusiųjų vaidmens svarbą ir parodyti, kad vaikai neturi likti vieni spręsti patyčių problemas.“

 

„Veiksmo savaitės“ iniciatoriai pastebi, jog šių metų „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ data sutampa su kita iniciatyva „The Big March“ („Didysis žygis“ ), kuria siekiama atkreipti Europos šalių dėmesį į patyčias visoje Europoje ir Europos Komisijai įteikti elektroninę peticiją dėl Europos dienos prieš patyčias paskelbimo. „The Big March“ iniciatoriai šių metų kovo 25 d. kviečia prisijungti prie virtualaus žygio prieš patyčias. Žmonės, norintys prisidėti prie akcijos, kviečiami apsilankyti bigmarch.beatbullying.org ir registruotis.

 

„Patyčios nėra vien Lietuvos problema, todėl labai džiaugiuosi, kad patyčias bandoma spręsti ir vienyti jėgas europiniu mastu“, - sako „Vaikų linijos“ vadovas dr. Robertas Povilaitis. - „Vaikų linija“ prisidėdama prie šios europinės iniciatyvos jau užsiregistravo bigmarch.beatbullying.orgir yra pasirengusi kovo 26 d. dalyvauti virtualiame žygyje prieš patyčias. Labai kviečiame tiek žmones, tiek organizacijas prisidėti ir prie šios europinės iniciatyvos.“

 

Kampanija „BE PATYČIŲ“ - tai 2004 m. „Vaikų linijos” inicijuota kampanija, kurios pagrindinis tikslas yra smurto ir patyčių prevencija. Šia kampanija siekiama kurti saugesnę aplinką ne tik mokyklose ar darželiuose, bet ir suaugusių žmonių gyvenime, akcentuoti šios problemos svarbą bei šviesti visuomenę. Projektui sukurta interneto svetainė www.bepatyciu.lt.

 


Šiais metais iniciatyvos „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ partneriais ir draugais jau sutiko tapti: VšĮ „Vaiko labui“, VšĮ „Paramos vaikams centras“, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga, Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, Lietuvos moksleivių sąjunga, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos psichologų sąjunga, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras, TEO LT, AB, Lietuvos tėvų forumas, Informacinių technologijų centras, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, asociacija „Langas į ateitį“, UAB „Vaikystės sodas“, Lietuvos mokinių parlamentas, Kauno Dainavos jaunimo centras, reklamos agentūra „Not Perfect | Y&R Vilnius“.


Apie „Vaikų liniją“:

„Vaikų linijos“ Lietuvoje veiklą organizuoja: VšĮ „Vaikų linija“ Vilniuje, Kauno vaikų gerovės centras „Pastogė“, Kauno Dainavos jaunimo centras ir Klaipėdos pedagoginė psichologinė tarnyba. „Vaikų linija“, teikdama pagalbą vaikams europiniu  numeriu 116111, bendradarbiauja su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistais.

„Vaikų linija“ veikia kaip saugesnio interneto „Pagalbos linija“ pagal Lietuvoje įgyvendinamą „Saugesnio interneto“ programą. Vaikai ir paaugliai gali skambinti nemokamu numeriu 116111 ir pasitarti apie patiriamas elektronines patyčias, romantinius santykius internete ir kitais saugaus bendravimo internete klausimais.

„Vaikų linija“ yra ilgametė Lietuvos telefoninės psichologinės pagalbos tarnybų asociacijos narė, taip pat priklausanti tarptautinei organizacijai „Child Helpline International“, vienijančiai 173 vaikų linijas 142 pasaulio šalyse.

2014 metais „Vaikų linijos“ veiklą finansiškai remia: TEO LT, AB (ilgametis rėmėjas), Europos Komisijos Saugesnio interneto programa, DAPHNE programa, Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programa, Community Action Lithuania, Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansiniai mechanizmai, Lietuvos gyventojai, skiriantys paramą aukojimo portale aukok.lt, pervedantys paramą tiesiogiai ir skiriantys dalį pajamų mokesčio. Paslaugomis tarnybą remia Vilniaus miesto savivaldybė, UAB „aCoobe", UAB „Mediaskopas“, RsV agentūra „AD VERUM“, reklamos agentūra „Not Perfect | Y&R Vilnius“.


 

 

 

 

LPS renginiai
 
 


 
 

Apie LPS

Apie LPS
Prezidentė
Valdyba
Komitetai, grupės ir komisijos
Apdovanojimai
Biuras
Leidiniai
LPS savanorystės programa
Skirkite 1,2% GPM
Prisidėkite prie LPS veiklos!
LPS metinės ataskaitos
Privatumo politika
   Narystė

Apie narystę
Psichologams
Mokestis
Narystės anketa
   LPS nariai

LPS narių sąrašas
LPS Garbės nariai
LPS Partneriai
   Renginiai

Renginių grafikas
   EuroPsy

   Vaikams

Ko tikėtis iš psichologo?
Kokias atvejais gali padėti psichologas?
Kuo skiriasi psichologas, vaikų ir paauglių psichiatras, psichoterapeutas?
Kur rasti psichologą?
   Klientams

Kada kreiptis į psichologą?
Kuo skiriasi psichologas, psichiatras, psichoterapeutas ir kiti „psi“?
Ko tikėtis iš psichologo?
Kur rasti psichologą?
Kaip paruošti vaiką vizitui pas psichologą?
Esu bedarbis, gyvenu Vilniuje. Kur galėčiau gauti nemokamas ar už nedidelę kainą psichoterapines paslaugas?
Filmų ir Knygų psichikos sveikatos temomis sąrašai
   Reglamentavimas

   Žurnalistams

   Tėvams ir specialistams

   COVID-19

COVID-19
   Profesinė etika

Psichologų profesinės etikos kodeksas
Kaip pateikti nusiskundimą
EFPA etikos metakodeksas
Bendravimas su žiniasklaida
Mokslinių tyrimų etikos komisijos universitetuose
   Kontaktai