Prisijungti

 
   

Apie LPS      Narystė      LPS nariai      Renginiai      EuroPsy      Vaikams      Reglamentavimas      Žurnalistams      Tėvams ir specialistams      COVID-19       Profesinė etika      Kontaktai      EN

Naujienos  /   LPS Naujienlaiškiai  /   Kitų organizacijų naujienlaiškiai  /  

           

                

                   


 
.

 

 

Kovo 22 d. vyko kasmetinė pedagoginės psichologijos konferencija


2013 m. kovo 22 dieną Vilniuje, Lietuvos edukologijos universitete, buvo surengta IV-oji tarptautinė mokslinė-praktinė psichologų, dirbančių švietimo sistemoje, konferencija „Psichologas ir įtraukiantis ugdymas“. Jos iniciatoriai ir organizatoriai Lietuvos psichologų sąjungos Pedagoginės psichologijos komitetas (pirmininkė doc. Ala Petrulytė) ir Lietuvos edukologijos universitetas, Ugdymo mokslų fakultetas. Konferencijos partneris - Ugdymo Plėtotės Centro (UPC) "Kūrybinių partnerysčių" projekto atstovai. 

Džiugu, kad psichologų, dirbančių švietimo srityje, visuotiniai susitikimai tapo tradicija. Kasmet šiuose susitikimuose – konferencijose pateikiama geroji patirtis, aktualios problemos bei naujovės, dalyvauja ypatingi profesionalūs svečiai, vyrauja patrauklios pranešimų formos.

Šių metų tarptautinės konferencijos atidaryme PPK pirmininkė doc. Ala Petrulytė pristatė šios konferencijos aktualumą ir konkretų kontekstą, taip pat tarė sveikinimo žodžius LPS prezidentas doc. Evaldas Kazlauskas ir LEU prorektorius Vytautas Bernotas. Konferencijos pirmoje ir antroje dalyse veikė, taip vadinamos, "kūrybinės dirbtuvės", kuriose buvo pateikiama išskirtinai praktinio pobūdžio psichologų geroji patirtis, taikomi metodai bei inicijuojamos diskusijos,  kuriose sudalyvavo apie 80 dalyvių, iš visos Lietuvos susirinkusių švietimo srityje dirbančių psichologijos specialistų. Ypatingai dėkojame svečiams kolegoms iš užsienio I.Rabsha, T. Nesteruk, А.Petrovskai (Latvija)  ir  Prof. M. Stueck (Vokietija). Bei mūsų kolegoms Ž. Arlauskaitei,  E. Karmazai, S. Dirgelienei, D. Normantaitei. Taip pat visiems specialistams iš gretimų "darbų barų" - edukologams ir specialiesiems pedagogams, pasidalinusiems vertinga gerąja patirtimi bei asmeniniu požiūriu. Konferencijos užsiėmimuose buvo apžvelgti įtraukiančio ugdymo aspektai: mokinių orumas, tolerancija ir tarpusavio santykiai integruoto ugdymo sąlygomis, mokinių kūrybinio mąstymo ir kūrybiškumo ugdymo galimybės bei metodai, specialių poreikių vaikų ugdymo patirtis bei metodai, biologinio grįžtamojo ryšio naudojimas mokykloje, stiprinant mokymosi galimybes bei mažinant psichoemocinę įtampą, mokinių, jų tėvų, mokytojų ir psichologo bendradarbiavimas įtraukiančio ugdymo sąlygomis ir kt. Visų praktinių užsiėmimų grupėse metu pateikti metodai buvo vertingi, įdomūs ir pritaikomi dirbant švietimo srityje. 

Pozityvūs konferencijos dalyvių atsiliepimai rodo, jog ši mokslinė-praktinė konferencija buvo tikrai aktuali ir atliepianti specialistų poreikius. Didžioji dalis dalyvių įvertino konvencijos organizavimą ir pranešimų turinį gerai ir puikiai.

Konferencija parodė, jog psichologija švietimo srityje žengia į priekį, vystosi, teikia vis daugiau naujų paslaugų, siekia kooperuotis su kitais specialistais mūsų šalyje ir užsienyje. Džiaugiamės, kad psichologų konferencijos įgavo praktinį, taikomąjį pobūdį ypač svarbų  mokykloje dirbantiems psichologams. Tikimės, kad kitais metais suorganizuosime V-tąją tarptautinę konferenciją aktualia psichologams tema.

Konferencijos įsimintinas akimirkas galima pažiūrėti LEU, UMF  "Media Galerijoje".

 


Parengė PPK pirmininkė doc. Ala Petrulytė

 

 

 

 

LPS renginiai
 
 


 
 

Apie LPS

Apie LPS
Prezidentė
Valdyba
Komitetai, grupės ir komisijos
Apdovanojimai
Biuras
Leidiniai
LPS savanorystės programa
Skirkite 1,2% GPM
Prisidėkite prie LPS veiklos!
LPS metinės ataskaitos
Privatumo politika
Intervizijų grupės
   Narystė

Apie narystę
Psichologams
Mokestis
Narystės anketa
   LPS nariai

LPS narių sąrašas
LPS Garbės nariai
LPS Partneriai
   Renginiai

Renginių grafikas
Lietuvos psichologų sąjungos visuotinis narių suvažiavimas
   EuroPsy

   Vaikams

Ko tikėtis iš psichologo?
Kokias atvejais gali padėti psichologas?
Kuo skiriasi psichologas, vaikų ir paauglių psichiatras, psichoterapeutas?
Kur rasti psichologą?
   Reglamentavimas

   Žurnalistams

   Tėvams ir specialistams

   COVID-19

COVID-19
   Profesinė etika

Psichologų profesinės etikos kodeksas
Kaip pateikti nusiskundimą
EFPA etikos metakodeksas
Bendravimas su žiniasklaida
Mokslinių tyrimų etikos komisijos universitetuose
   Kontaktai