Prisijungti

 
   

Apie LPS      Narystė      LPS nariai      Renginiai      EuroPsy      Reglamentavimas      Tėvams ir specialistams      COVID-19       Kontaktai      Lietuvos psichologų kongresas 2024      Profesinė etika      EN

Naujienos  /   LPS Naujienlaiškiai  /   Kitų organizacijų naujienlaiškiai  /  

           

                

                   


 
.

 

 

Ministerijų atsakymai dėl Koalicijos „Psichikos sveikata 2030“ siūlymų


Koalicija „Psichikos sveikata 2030“, kuriai priklauso ir Lietuvos psichologų sąjunga, minėdama Pasaulinės psichikos sveikatos dieną, parengė ir pateikė Lietuvos valdžios institucijoms siūlymus dėl naujų paslaugų plėtros, dėl vaikų ir paauglių psichikos sveikatos priežiūros bei dėl žmogaus teisių principų įgyvendinimo.

 

2023 m. spalio – gruodžio mėn. gauti atsakymai iš LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir LR Sveikatos apsaugos ministerijos. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atsakyme nurodoma, kad bus atsižvelgiama į pateiktus Koalicijos pasiūlymus bei bendradarbiaujama su partneriais, siekiant švietimo sistemoje užtikrinti prevencinių veiklų įgyvendinimą psichikos sveikatos klausimais.

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atsakyme plačiau supažindinama su iniciatyvomis plėtojant apsaugoto būsto paslaugų tinklą, nuo 2024 m. įsigaliosiančią negalios nustatymo reformą, taip pat savivaldybėse planuojamus įdarbinti atvejo vadybininkus, kurie dirbs išskirtinai su psichikos ir (ar) intelekto negalią turinčiais asmenimis. Pristatomi Socialinių paslaugų įstatymo pakeitimai (šiuo metu svarstomi Seime), kuriais siekiama didinti socialinių paslaugų prieinamumą ir kokybę pagalbos reikalingiems asmenims bei jų artimiesiems. Be to, pristatomos planuojamos bei siūlomos priemonės socialinių paslaugų plėtrai, jų organizavimui ir teikimui tobulinti, tame tarpe vaikams, paaugliams bei šeimoms.

 

Sveikatos apsaugos ministerijos atsakyme išsamiai pristatoma, kaip nuo 2021-ųjų buvo rengiamasi psichikos sveikatos paslaugų sistemos pokyčiams, kokie pokyčiai jau įdiegti arba yra planuojami siekiant: mažinti visuomenėje stigmines nuostatas; tobulinti paslaugų kokybę plėtojant psichosocialines, įrodymais grįstas ir integruotas paslaugas; užtikrinti kokybiškų paslaugų tęstinumą po stacionaro; didinti psichologinių ir psichoterapinių paslaugų prieinamumą; plėtoti nemedikamentinę pagalbą teikiant psichikos sveikatos priežiūros paslaugas, ir kt. Atsakyme pristatomas 2023 m. atnaujintas Nacionalinis savižudybių prevencijos veiksmų 2023-2026 m. planas; nurodoma, kaip įgyvendinami žmogaus teisių apsaugos principai Lietuvos psichikos sveikatos sistemoje; pripažįstama, kad reikia skirti daugiau dėmesio permainoms vaikų ir paauglių psichikos sveikatos priežiūroje. Sveikatos apsaugos ministerija kviečia tolesnei diskusijai.

 

 

 

 

LPS renginiai
 
 


 
 

Apie LPS

Apie LPS
Prezidentė
Valdyba
Komitetai, grupės ir komisijos
Apdovanojimai
Biuras
Leidiniai
LPS savanorystės programa
Skirkite 1,2% GPM
Prisidėkite prie LPS veiklos!
LPS metinės ataskaitos
Privatumo politika
Intervizijų grupės
   Narystė

Apie narystę
Psichologams
Mokestis
Narystės anketa
   LPS nariai

LPS narių sąrašas
LPS Garbės nariai
LPS Partneriai
   Renginiai

Renginių grafikas
   EuroPsy

   Reglamentavimas

   Tėvams ir specialistams

   COVID-19

COVID-19
   Kontaktai

   Lietuvos psichologų kongresas 2024

LPK2024
LPK2024 EN
Pranešimų santraukų teikimas
LPK2024 organizatoriai
LPK2024 vieta ir kontaktai
LPK2024 dalyvių registracija
LPK2024 prieškongresiniai pranešimai
Naudinga informacija
Programa
   Profesinė etika

Psichologų profesinės etikos kodeksas
Kaip pateikti nusiskundimą
EFPA etikos metakodeksas
Bendravimas su žiniasklaida
Mokslinių tyrimų etikos komisijos universitetuose