Prisijungti

 
   

Apie LPS      Narystė      LPS nariai      Renginiai      EuroPsy      Reglamentavimas      Tėvams ir specialistams      COVID-19       Kontaktai      Lietuvos psichologų kongresas 2024      Profesinė etika      EN

Naujienos  /   LPS Naujienlaiškiai  /   Kitų organizacijų naujienlaiškiai  /  

           

                

                   


 
.

 

 

Nulinės dirskriminacijos diena


Kviečiama pasipriešinti bet kokiai diskriminacijai: dėl skirtingos lyties, rasės, tautybės, kalbos, seksualinės orientacijos ir kt.
Tačiau kur glūdi diskriminacijos šaknys? Kodėl vieni žmonės yra tolerantiški, o kiti netoleruoja ar diskriminuoja kitus žmones? Štai kame gali būti priežastys:
  • NESAUGUMAS: diskriminuojantys žmonės gali patys pasąmoningai jaustis nesaugūs ir nevisaverčiai, todėl žemina kitus norėdami pasijausti geriau.
  • BEJĖGIŠKUMAS: diskriminacija gali būti perimta iš aplinkos, kurioje žmogus užaugo. Tai gali būti šeima, mokykla ar gyvenamoji vieta (miestas, miestelis, kaimas). Ir nors vaikas, jaunas žmogus gali žinoti ar jausti, kad tai neteisinga, tačiau negali tam pasipriešinti, nes jaučia spaudimą iš aplinkinių.  
  • IŠDIDUMAS: lygindamas save su kitais socialiniu, ekonominiu ar kitu apsektu, žmogus gali į kitus žiūrėti iš aukšto, o jausdamasis pranašesnis pradėti diskriminuoti.

     
Ši tema - labai aktuali, diskriminacija skaudžiai veikia žmonių gyvenimus, gali paveikti likimus. Net jei jaučiame, kad patys negalime nieko padaryti su esama diskriminacija, taip nėra - aktyviai apie tai kalbėdami, palaikydami engiamuosius, suteikdami psichologinę pagalbą visiems, kam to reikia, stipriname savo visuomenę.

Jei patiriate patyčias, diskriminaciją, dėl kurios išgyvenate, psichologinius sunkumus, nelikite vieni. Vaikai, jaunimas pagalbos gali skambinti Vaiku linija , Jaunimo linija , tėvams pagelbėti gali Tėvų linija (8 800 900 12). Ukrainiečiai ar kiti pabėgėliai taip pat gali būti diskriminuojami - primename, kad "Krizių įveikimo centras" teikia psichologinę pagalbą ir jiems.


 

 

 

 

LPS renginiai
 
 


 
 

Apie LPS

Apie LPS
Prezidentė
Valdyba
Komitetai, grupės ir komisijos
Apdovanojimai
Biuras
Leidiniai
LPS savanorystės programa
Skirkite 1,2% GPM
Prisidėkite prie LPS veiklos!
LPS metinės ataskaitos
Privatumo politika
Intervizijų grupės
   Narystė

Apie narystę
Psichologams
Mokestis
Narystės anketa
   LPS nariai

LPS narių sąrašas
LPS Garbės nariai
LPS Partneriai
   Renginiai

Renginių grafikas
   EuroPsy

   Reglamentavimas

   Tėvams ir specialistams

   COVID-19

COVID-19
   Kontaktai

   Lietuvos psichologų kongresas 2024

LPK2024
LPK2024 EN
Pranešimų santraukų teikimas
LPK2024 organizatoriai
LPK2024 vieta ir kontaktai
LPK2024 dalyvių registracija
LPK2024 prieškongresiniai pranešimai
Naudinga informacija
Programa
   Profesinė etika

Psichologų profesinės etikos kodeksas
Kaip pateikti nusiskundimą
EFPA etikos metakodeksas
Bendravimas su žiniasklaida
Mokslinių tyrimų etikos komisijos universitetuose