Prisijungti

 
   

Apie LPS      Narystė      LPS nariai      Renginiai      EuroPsy      Vaikams      Reglamentavimas      Žurnalistams      Tėvams ir specialistams      COVID-19       Profesinė etika      Kontaktai      EN

Naujienos  /   LPS Naujienlaiškiai  /   Kitų organizacijų naujienlaiškiai  /  

           

                

                   


 
.

 

 

Psichologinė pagalba globojamiems Ukrainos vaikams


Nuo karo Ukrainoje pabėgusiems asmenims, šeimoms, nelydimiems nepilnamečiams, išgyvenusiems daug trauminių patirčių, psichologinė pagalba yra svarbi ir reikalinga. 

Lietuvos psichologų sąjunga, vykdydama Rotary International apygardos 1462 finansuojamą projektą „Psichologinė pagalba ukrainiečių pabėgėlių šeimoms“, siekia plėsti šias paslaugas karo pabėgėliams iš Ukrainos, vaikus globojančioms įstaigoms bei šeimoms. Tuo pačiu projektas atveria galimybę Lietuvoje apsistojusiems ukrainiečiams psichologams įsilieti į Lietuvos darbo rinką ir padėti savo šalies žmonėms įveikti sunkiausius karo sukeltus traumuojančius išgyvenimus.


Lietuvos psichologų sąjunga atsiliepė į Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos kreipimąsi ir organizavo pagalbos teikimą vaikų globos įstaigoje apgyvendintiems vaikams bei paaugliams, dar karo pradžioje pabėgusiems į Lietuvą. Projekto lėšomis buvo įdarbinta vaikų psichologė Olena Bargan, taip pat su savo vaikais turėjusi trauktis iš karo niokojamos šalies. Psichologė įvardijo, kad, jai pačiai gavus prieglobstį ir patyrus jos šeimą priglaudusių lietuvių  rūpestį, labai prasminga padėti savo tautiečiams, ypač patiems mažiausiams ir neturintiems ar netekusiems tėvų vaikams. Psichologė O. Bargan džiaugiasi galėdama tęsti savo ilgametį darbą su vaikais ir Lietuvoje teikti psichologinę pagalbą vaikams bei jais besirūpinačioms šeimoms.


Kadangi psichologė šiuo metu yra apsistojusi Anykščiuose, dėl jos nemokamų konsultacijų gali kreiptis Anykščių ir aplinkinių savivaldybių globos įstaigos ar asmenys, globojantys ukrainiečius vaikus. Susisiekti galima el. paštu ua.pagalba@psichologusajunga.lt.  Psichologė atvyktų į vietą, susiderinus, konsultacijos galėtų vykti ir savivaldybių globos centruose.


Lietuvos psichologų sąjunga vertina glaudų bendradarbiavimą su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba ir planuoja kuo plačiau vykdyti psichologinės pagalbos teikimą karo paliestiems ukrainiečių vaikams bei šeimoms.
 

 

 

 

LPS renginiai
 
 


 
 

Apie LPS

Apie LPS
Prezidentė
Valdyba
Komitetai, grupės ir komisijos
Apdovanojimai
Biuras
Leidiniai
LPS savanorystės programa
Skirkite 1,2% GPM
Prisidėkite prie LPS veiklos!
LPS metinės ataskaitos
Privatumo politika
Intervizijų grupės
   Narystė

Apie narystę
Psichologams
Mokestis
Narystės anketa
   LPS nariai

LPS narių sąrašas
LPS Garbės nariai
LPS Partneriai
   Renginiai

Renginių grafikas
Lietuvos psichologų sąjungos visuotinis narių suvažiavimas
   EuroPsy

   Vaikams

Ko tikėtis iš psichologo?
Kokias atvejais gali padėti psichologas?
Kuo skiriasi psichologas, vaikų ir paauglių psichiatras, psichoterapeutas?
Kur rasti psichologą?
   Reglamentavimas

   Žurnalistams

   Tėvams ir specialistams

   COVID-19

COVID-19
   Profesinė etika

Psichologų profesinės etikos kodeksas
Kaip pateikti nusiskundimą
EFPA etikos metakodeksas
Bendravimas su žiniasklaida
Mokslinių tyrimų etikos komisijos universitetuose
   Kontaktai