Prisijungti

 
   

Apie LPS      Narystė      LPS nariai      Renginiai      EuroPsy      Vaikams      Reglamentavimas      Žurnalistams      Tėvams ir specialistams      COVID-19       Profesinė etika      Kontaktai      EN

LPS komitetai  /   Etikos komitetas  /   Nacionalinis EuroPsy suteikimo komitetas  /   Organizacinės psichologijos komitetas  /   Edukacinės psichologijos komitetas  /   Psichologinio įvertinimo ir testavimo komitetas  /   Klinikinės ir sveikatos psichologijos komitetas  /   Vaiko psichologinės gerovės komitetas  /   Teisės psichologijos komitetas  /   Krizių ir katastrofų psichologijos komitetas  /   Neuropsichologijos grupė  /   Aplinkos psichologijos grupė  /   LGBTQIA+ psichologijos grupė  /   Aukštųjų mokyklų psichologų grupė  /  

           

                

                   


 
.

 

 

Aplinkos psichologijos grupė


Aplinkos psichologijos grupė: kvietimas jungtis prie veiklų


Naujai įsteigta Aplinkos psichologijos grupė kviečia jungtis aplinkos psichologijos mokslininkus ir praktikus, politikos formuotojus bei kitų sričių specialistus ir suinteresuotus asmenis, kurių profesinės veiklos yra susijusios su aplinką tausojančio elgesio pažinimu/skatinimu, žmogaus-aplinkos sąveikų pažinimu ir klimato kaitos bei ekologines krizes švelninimu.

Grupės tikslas - vienyti aplinkos psichologijos srityje dirbančius specialistus ir sukurti aplinką bendradarbiavimui ir žinių/idėjų/patirties mainams. Tikimasi, kad ši bendradarbiavimo aplinka suteiks sąlygas plėtoti aplinkos psichologijos mokslą ir praktiką Lietuvoje bei didins Lietuvos aplinkos psichologų žinomumą pasaulyje. Taip pat tikimasi, kad ilgainiui Aplinkos psichologijos grupės veiklos prisidės prie efektyvių priemonių kūrimo, skirtų klimato kaitos ir ekologinės krizės švelninimui.


Aplinkos psichologijos grupės aktualumas

Klimato kaitos ir ekologinės krizės padariniai juntami ne tik ekosistemų kontekste, jie taip pat neigiamai veikia žmogaus fizinę bei psichinę sveikatą. Tyrimai rodo, kad žmonės susiduriantys su klimato kaitos padariniais, turi didelę riziką patirti psichinės sveikatos sutrikimus bei gyvenimo kokybės menkėjimą. Kadangi klimato kaitos ir ekologinės krizės apraiškos pasaulio regionuose skiriasi, yra svarbu burti specialistus, kurie išmanytų tiek pasaulines tiek vietines šių procesų aktualijas bei tendencijas, ir gebėtų taikyti bendrąsias aplinkos psichologijos mokslo žinias regioninėms klimato kaitos ir ekologinės krizės problemoms spręsti. Lietuvoje dar tik pradedama domėtis klimato kaitos ir ekologinės krizės klausimais, o aplinkos ir aplinkosaugos psichologijos mokslo plėtra Lietuvoje šiandien yra ankstyvojoje stadijoje. Todėl yra poreikis burti aplinkos psichologijos specialistus Lietuvoje aukščiau minėtoms problemoms spręsti.

 

Grupės iniciatorė: Audra Balundė, Vilnius, 2020-08-31.


Grupės vadovė: Audra Balundė


Nariai: Dovilė Šorytė, Mykolas Simas Poškus ir Lina Jovarauskaitė.


Grupės partneriai: Neringa Čėnaitė (gydytoja, vaikų ir paauglių psichiatrė, psichoterapeutė-kandidatė)


Ingrida Povilaitienė (Urbanistė, architektė)


Grupės nuostatai (pdf formatu)

 

 

 

 

LPS renginiai
 
 


 
 

Apie LPS

Apie LPS
Prezidentė
Valdyba
Komitetai, grupės ir komisijos
Apdovanojimai
Biuras
Leidiniai
LPS savanorystės programa
Skirkite 1,2% GPM
Prisidėkite prie LPS veiklos!
LPS metinės ataskaitos
Privatumo politika
Intervizijų grupės
   Narystė

Apie narystę
Psichologams
Mokestis
Narystės anketa
   LPS nariai

LPS narių sąrašas
LPS Garbės nariai
LPS Partneriai
   Renginiai

Renginių grafikas
Lietuvos psichologų sąjungos visuotinis narių suvažiavimas
   EuroPsy

   Vaikams

Ko tikėtis iš psichologo?
Kokias atvejais gali padėti psichologas?
Kuo skiriasi psichologas, vaikų ir paauglių psichiatras, psichoterapeutas?
Kur rasti psichologą?
   Reglamentavimas

   Žurnalistams

   Tėvams ir specialistams

   COVID-19

COVID-19
   Profesinė etika

Psichologų profesinės etikos kodeksas
Kaip pateikti nusiskundimą
EFPA etikos metakodeksas
Bendravimas su žiniasklaida
Mokslinių tyrimų etikos komisijos universitetuose
   Kontaktai