Prisijungti

 
   

Apie LPS      Narystė      LPS nariai      Renginiai      EuroPsy      Vaikams      Klientams      Reglamentavimas      Žurnalistams      Tėvams ir specialistams      COVID-19       Profesinė etika      Kontaktai      EN

Naujienos  /   LPS Naujienlaiškiai  /   Kitų organizacijų naujienlaiškiai  /  

           

                

                   


 
.

 

 

Medicinos psichologų licencijos


LR sveikatos apsaugos ministro 1999 m. vasario 5 d. įsakymo Nr. 61 „Dėlasmens sveikatos priežiūros veiklos rūšių sąrašo patvirtinimo“ nuo 2019-06-06 iki 2019-12-31 galiojusioje redakcijoje buvo nustatyta, kad medicinos psichologo veiklą vykdančio specialisto praktikos būtinos sąlygos: spaudo numeris, o nuo 2020-01-01 – medicinos psichologijos praktikos licencija.

LR sveikatos apsaugos ministro 2019 m. gruodžio 30 d. įsakymu Nr. V-1518 aukščiau minėtas įsakymas pakeistas, ir nuo 2020-01-01 galiojančioje redakcijoje nustatyta, kad medicinos psichologo veiklą vykdančio specialisto praktikos būtina sąlyga yra spaudo numeris, t.y. licencija nebeminima.

Vis tik sveikatos apsaugos ministerija neatsisako planų licencijuoti medicinos psichologo praktiką, tiesiog nukelia licencijų išdavimą į vėlesnį laiką. 2020-06-02 LR Seime užregistruotas Lietuvos Respublikos Asmens sveikatos priežiūros praktikos, išskyrus medicinos praktiką, odontologijos praktiką, burnos priežiūros praktiką, slaugos praktiką ir akušerijos praktiką, įstatymo projektas. Šiuo įstatymu numatoma licencijuoti ir medicinos psichologų praktiką nuo 2023-01-01. Įstatymu siekiama užtikrinti aukštesnę teikiamų paslaugų kokybę ir saugumą. Galiojanti licencija užtikrintų, kad medicinos psichologas turi teisę gyventi ir dirbti Lietuvoje, yra įgijęs atitinkamą profesinę kvalifikaciją (baigęs universitetines pirmos pakopos psichologijos studijas ir antros pakopos sveikatos psichologijos ar klinikinės psichologijos studijas arba įgijęs lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją), neserga ligomis, trukdančiomis verstis praktika, ir tobulina savo profesinę kvalifikaciją (Akreditavimo tarnybai kas penkerius metus reiktų pristatyti kvalifikacijos tobulinimą patvirtinančius dokumentus ir medicinos psichologo praktiką įrodančius dokumentus). Verstis medicinos psichologo praktika būtų galima tik įstaigoje, turinčioje licenciją teikti šias paslaugas. Kol kas įstatymas nėra priimtas; projektas bus svarstomas Seimo komitetuose ir dar gali būti taisomas.


 

 

 

 

 

LPS renginiai
 
 


 
 

Apie LPS

Apie LPS
Prezidentė
Valdyba
Komitetai, grupės ir komisijos
Apdovanojimai
Biuras
Leidiniai
LPS savanorystės programa
Skirkite 1,2% GPM
Prisidėkite prie LPS veiklos!
LPS metinės ataskaitos
Privatumo politika
   Narystė

Apie narystę
Psichologams
Mokestis
Narystės anketa
   LPS nariai

LPS narių sąrašas
LPS Garbės nariai
LPS Partneriai
   Renginiai

Renginių grafikas
   EuroPsy

   Vaikams

Ko tikėtis iš psichologo?
Kokias atvejais gali padėti psichologas?
Kuo skiriasi psichologas, vaikų ir paauglių psichiatras, psichoterapeutas?
Kur rasti psichologą?
   Klientams

Kada kreiptis į psichologą?
Kuo skiriasi psichologas, psichiatras, psichoterapeutas ir kiti „psi“?
Ko tikėtis iš psichologo?
Kur rasti psichologą?
Kaip paruošti vaiką vizitui pas psichologą?
Esu bedarbis, gyvenu Vilniuje. Kur galėčiau gauti nemokamas ar už nedidelę kainą psichoterapines paslaugas?
Filmų ir Knygų psichikos sveikatos temomis sąrašai
   Reglamentavimas

   Žurnalistams

   Tėvams ir specialistams

   COVID-19

COVID-19
   Profesinė etika

Psichologų profesinės etikos kodeksas
Kaip pateikti nusiskundimą
EFPA etikos metakodeksas
Bendravimas su žiniasklaida
Mokslinių tyrimų etikos komisijos universitetuose
   Kontaktai