Prisijungti

 
   

Apie LPS      Narystė      LPS nariai      Renginiai      EuroPsy      Vaikams      Klientams      Reglamentavimas      Žurnalistams      Tėvams ir specialistams      COVID-19       Profesinė etika      Kontaktai      EN

LPS komitetai  /   Etikos komitetas  /   Nacionalinis EuroPsy suteikimo komitetas  /   Organizacinės psichologijos komitetas  /   Edukacinės psichologijos komitetas  /   Psichologinio įvertinimo ir testavimo komitetas  /   Klinikinės ir sveikatos psichologijos komitetas  /   Vaiko psichologinės gerovės komitetas  /   Teisės psichologijos komitetas  /   Krizių ir katastrofų psichologijos komitetas  /   Psichologijos mokslo ir studijų politikos komitetas  /   Neuropsichologijos grupė  /   Aplinkos psichologijos grupė  /   LGBTQIA+ psichologijos grupė  /   Aukštųjų mokyklų psichologų grupė  /  

           

                

                   


 
.

 

 

Prenatalinę netektį patiriančios moterims labai trūksta psichologinės pagalbos. Noriu joms padėti, konsultuoti, tačiau nežinau, nuo ko pradėti. Turiu aukštąjį išsilavinimą humanitarinių mokslų srityje. Kaip tapti kvalifikuota specialiste, galinčia pasiūlyti savo paslaugas medicinos įstaigoms?


KLAUSIMAS (2016-12-20)

Prenatalinę netektį patiriančios moterims labai trūksta psichologinės pagalbos. Noriu joms padėti, konsultuoti, tačiau nežinau, nuo ko pradėti. Turiu aukštąjį išsilavinimą humanitarinių mokslų srityje. Kaip tapti kvalifikuota specialiste, galinčia pasiūlyti savo paslaugas medicinos įstaigoms?

 

ATSAKYMAS (2017.01.03)

Visiškai sutinkame, kad psichologai turėtų dirbti ir psichologinė pagalba turėtų būti teikiama visuose gimdymo skyriuose ir prenatalinės diagnostikos bei patologijos skyriuose. Tačiau kol kas tai didžia dalimi priklauso nuo įstaigos vadovo valios bei galimybių, nes psichologo veikla medicinos įstaigose vis dar nėra reglamentuota. Nors visumoje tikrai yra pastebimų teigiamų pokyčių ir vis labiau atsižvelgiama į klientų poreikius teikiant akušerijos ir ginekologijos pagalbą, skiriama dėmesio psichologiniam medicinos personalo pasiruošimui, tačiau žinoma, kad šiais laikais efektyviausia pagalba yra kompleksinė, biopsichosocialinė.

Ką galite padaryti dabar, tai dalintis patirtimi, informacija, įžvalgomis ir savipagalbos įgūdžiais, savanoriškai burdama moteris į tarpusavio pagalbos grupę ar įsitraukdama į aktyvias grupes, kurdama interneto svetainę ar su bendraminčių grupe oficialiai steigdama organizaciją, atstovaujančią šios visuomenės grupės interesus. Bendradarbiavimas su gydytojais, psichologais, socialiniais darbuotojais būtų esminis dalykas, teikiant visapusišką pagalbą pacientėms ir jų artimiesiems.

Tuo tarpu kelias į psichologo ar psichoterapeuto praktiką yra gana ilgas, bet pasiekiamas. Pirma reikėtų baigti psichologijos bakalauro studijas (4 m.), po to – klinikinės arba sveikatos psichologijos magistro studijas (2 m.). Norint tapti psichoterapeutu, dar reikėtų kelerių metų trukmės pasirinktos psichoterapijos krypties podiplominių studijų. Norint specializuotis akušerijos, ginekologijos, prenatalinės medicinos srityje, prireiktų ir papildomų kvalifikacijos tobulinimo kursų.

Atsižvelgiant į Jūsų nusiteikimą teikti psichologinę pagalbą, svarstytinos ir kitų, trumpesnių, studijų galimybės. Pavyzdžiui, galima rinktis socialinio darbo studijas, nes čia praktiniam darbui pakanka bakalauro laipsnio, tuo tarpu studentai gauna daug psichologijos žinių ir įgūdžių, pabaigę studijas gali dirbti medicinos įstaigose, padėdami pacientams prisitaikyti prie kintančių gyvenimo aplinkybių.

Studijas palengvintų tai, kad dalis kreditų universitete Jums būtų įskaityta kaip turinčiai humanitarinį išsilavinimą. Be to, turintieji aukštąjį išsilavinimą Vilniaus universitete gali studijuoti psichologijos bakalauro programoje sesijiniu būdu. Vytauto Didžiojo universitete yra galimybė studijuoti sveikatos psichologijos magistrantūroje ištęstinėse studijose (savaitgaliniu formatu).

 

 

 

 

LPS renginiai
 
 


 
 

Apie LPS

Apie LPS
Prezidentė
Valdyba
Komitetai, grupės ir komisijos
Apdovanojimai
Biuras
Leidiniai
LPS savanorystės programa
Skirkite 1,2% GPM
Prisidėkite prie LPS veiklos!
LPS metinės ataskaitos
Privatumo politika
   Narystė

Apie narystę
Psichologams
Mokestis
Narystės anketa
   LPS nariai

LPS narių sąrašas
LPS Garbės nariai
LPS Partneriai
   Renginiai

Renginių grafikas
   EuroPsy

   Vaikams

Ko tikėtis iš psichologo?
Kokias atvejais gali padėti psichologas?
Kuo skiriasi psichologas, vaikų ir paauglių psichiatras, psichoterapeutas?
Kur rasti psichologą?
   Klientams

Kada kreiptis į psichologą?
Kuo skiriasi psichologas, psichiatras, psichoterapeutas ir kiti „psi“?
Ko tikėtis iš psichologo?
Kur rasti psichologą?
Kaip paruošti vaiką vizitui pas psichologą?
Esu bedarbis, gyvenu Vilniuje. Kur galėčiau gauti nemokamas ar už nedidelę kainą psichoterapines paslaugas?
Filmų ir Knygų psichikos sveikatos temomis sąrašai
   Reglamentavimas

   Žurnalistams

   Tėvams ir specialistams

   COVID-19

COVID-19
   Profesinė etika

Psichologų profesinės etikos kodeksas
Kaip pateikti nusiskundimą
EFPA etikos metakodeksas
Bendravimas su žiniasklaida
Mokslinių tyrimų etikos komisijos universitetuose
   Kontaktai