Prisijungti

 
   

Apie LPS      Narystė      LPS nariai      Renginiai      EuroPsy      Vaikams      Klientams      Reglamentavimas      Žurnalistams      Tėvams ir specialistams      COVID-19       Profesinė etika      Kontaktai      EN

Naujienos  /   LPS Naujienlaiškiai  /   Kitų organizacijų naujienlaiškiai  /  

           

                

                   


 
.

 

 

Konferencija „Žmogaus orumo klausimas. Su kokiomis problemomis susiduriame Lietuvoje?“


2019-10-29 d. Lietuvos pirmoji ponia Diana Nausėdienė inicijavo konferenciją „Žmogaus orumo klausimas. Su kokiomis problemomis susiduriame Lietuvoje?“ Prezidentūroje, į kurią pakvietė įvairių nevyriausybinių ir profesinių organizacijų atstovus, politikus, visuomenininkus, žiniasklaidą. Konferencijoje LPS atstovavo LPS valdyvos narė, Vaiko psichologinės gerovės komiteto pirmininkė Ingrida Bobinienė ir LPS Klinikinės ir sveikatos psichologijos komiteto narė Edita Žilienė.

Pasaulinei orumo dienai paminėti skirtą renginį D. Nausėdienė pristatė išsakydama, koks aktualus žmogaus orumas; pažymėjo, jog būtina atkreipti dėmesį į socialinę nelygybę, skurdą ir kitas opias problemas, kurios sukuria žmogaus orumo pažeidimus.

Prof. dr. Ilona Tamutienė, Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Viešojo administravimo katedros profesorė, Šv. Juozapo parapijos vaikų orumo rėmimo programos vadovė savo pranešimu „Žmogaus orumo sampratos problematika Lietuvoje“ pristatė orumo sampratą. Pranešimo esmė, kad žmogaus teisių pagrindas yra pagarba žmogaus orumui ir vertei. Tikslas – išlaisvinti žmogų iš baimės ir stokos. Norėdami suprasti žmogaus teisių pagrindą, turime suprasti orumo ir žmogaus vertės prasmę.

Dr. Giedrė Širvinskienė, Krizinio nėštumo centro konsultantė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto docentė pranešime„Pagarba vaikui iki gimimo, mamai ir šeimai: iššūkiai šiuolaikinėje visuomenėje“ nagrinėjo abortų Lietuvoje ir pagalbos besilaukiančiai ir norinčiai darytis abortą moteriai temą.

Dr. Zita Žebrauskienė, Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto rektorė, pranešimu „Orus senjoras – saugi visuomenė“ pabrėžė šių dienų pagyvenusių žmonių užimtumą, norą burtis, bendrauti, mokytis. Jos teigimu, tai savo orumą išlaikantys žmonės.

Dr. Vladas Gaidys, visuomenės nuomonės ir tyrimų centro „Vilmorus“ direktorius, Lietuvos socialinių tyrimų centro Sociologijos instituto vyriausiasis mokslo darbuotojas, pranešime „Lietuvos gyventojų pasitenkinimas savo gyvenimu bei pasitikėjimas valstybe“ pasidalijo statistiniais duomenimis apie piliečių pasitikėjimą institucijomis, pajamų rodiklius.


 

 

 

 

 

LPS renginiai
 
 


 
 

Apie LPS

Apie LPS
Prezidentė
Valdyba
Komitetai, grupės ir komisijos
Apdovanojimai
Biuras
Leidiniai
LPS savanorystės programa
Skirkite 1,2% GPM
Prisidėkite prie LPS veiklos!
LPS metinės ataskaitos
Privatumo politika
   Narystė

Apie narystę
Psichologams
Mokestis
Narystės anketa
   LPS nariai

LPS narių sąrašas
LPS Garbės nariai
LPS Partneriai
   Renginiai

Renginių grafikas
   EuroPsy

   Vaikams

Ko tikėtis iš psichologo?
Kokias atvejais gali padėti psichologas?
Kuo skiriasi psichologas, vaikų ir paauglių psichiatras, psichoterapeutas?
Kur rasti psichologą?
   Klientams

Kada kreiptis į psichologą?
Kuo skiriasi psichologas, psichiatras, psichoterapeutas ir kiti „psi“?
Ko tikėtis iš psichologo?
Kur rasti psichologą?
Kaip paruošti vaiką vizitui pas psichologą?
Esu bedarbis, gyvenu Vilniuje. Kur galėčiau gauti nemokamas ar už nedidelę kainą psichoterapines paslaugas?
Filmų ir Knygų psichikos sveikatos temomis sąrašai
   Reglamentavimas

   Žurnalistams

   Tėvams ir specialistams

   COVID-19

COVID-19
   Profesinė etika

Psichologų profesinės etikos kodeksas
Kaip pateikti nusiskundimą
EFPA etikos metakodeksas
Bendravimas su žiniasklaida
Mokslinių tyrimų etikos komisijos universitetuose
   Kontaktai