Prisijungti

 
   

Apie LPS      Narystė      LPS nariai      Renginiai      EuroPsy      Vaikams      Klientams      Reglamentavimas      Žurnalistams      Tėvams ir specialistams      COVID-19       Profesinė etika      Kontaktai      EN

Naujienos  /   LPS Naujienlaiškiai  /   Kitų organizacijų naujienlaiškiai  /  

           

                

                   


 
.

 

 

LR Vyriausybės kanceliarijoje organizuotas pasitarimas dėl centralizuoto psichologų pasitelkimo organizavimo ir valdymo modelio kūrimo


2019 m. liepos 29 d. LPS valdybos narys Nerijus Ogintas kartu su LPS Vaiko psichologinės gerovės komiteto nare prof. dr. Roma Jusiene dalyvavo LR Vyriausybės kanceliarijos organizuotame pasitarime, kurio tikslas buvo  aptarti psichologų veiklos situaciją Lietuvoje ir galimybes centralizuoti psichologų pasitelkimo organizavimą ir valdymą. Pasitarime taip pat dalyvavo Ignas Rubikas (SAM Psichikos sveikatos skyriaus vedėjas), Algirdas Šešelgis (SAM viceministras), Vilma Augienė (SAD viceministrė) ir kt. (žr. pasitarimo protokole). Pasitarime pristatytas ir aptartas Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) atliktas tyrimas „Psichologai Lietuvoje. Situacija ir galimybės teikti geresnes paslaugas".


Kviečiame susipažinti su pasitarimo protokolu ir analize:

 

 


Kiti svarbūs pasitarimo pastebėjimai:

  • Atkreiptas dėmesys į psichologų paslaugų valandinio atlyginimo apskaičiavimo problemą,  nes atliekant skaičiavimus ir neįtraukus privačiai dirbančių psichologų, apskaičiuojamas atlyginimo dydis neatitinka realybės.
  • Šiuo metu nėra individualiai psichologines paslaugas teikiančių psichologų registro, kadangi specialistui, teikiančiam psichologines ir / arba psichoterapines paslaugas bei išsiimančiam individualios veiklos pažymėjimą, yra rekomenduojama rinktis  „Kita, nesusijusi su apgyvendinimu, socialinio darbo veikla" (kodas pagal EVRK 2 red.: 889900).
  • Svarstyta, jog psichologinių paslaugų teikimo individualios veiklos kodo (EVRK 2 red.) atsiradimui būtų reikšmingas Psichologų praktinės veiklos įstatymas, kurio poreikis taip pat ne kartą buvo minimas pasitarimo metu, kalbant apie individualią psichologų veiklą, darbo standartus, pareigybių aprašymų rengimą skirtingose srityse dirbantiems psichologams, psichologų registro kūrimą ir pan. Išreikšta viltis, jog psichologų praktinės veiklos įstatymo svarstymas LR Seime  bus atnaujintas jau šį rudenį.
  • Atkreiptas dėmesys, kad žmogus, pasirinkdamas individualiai psichologinio konsultavimo paslaugas teikiantį psichologą, gali susidurti su nekokybiškai teikiamomis paslaugomis, nes šiuo metu nėra jokio įstatyminio reguliavimo, kurio pagrindu būtų aiškiai apibrėžti reikalavimai psichologo profesijai (išsilavinimas, psichologo profesinės etikos laikymasis, nuolatinis kvalifikacijos kėlimas).
  • Pastebėta, kad šiuo metu Lietuvoje yra labai didelis poreikis kvalifikuotų psichologų, dirbančių su vaikais ir šeimomis, ypač socialiai pažeidžiamomis. Atkreiptas dėmesys, jog  psichologijos studentai galimai yra nepakankamai informuojami apie skirtingų sričių psichologų poreikį darbo rinkoje.

 

 

 

 

 

 

LPS renginiai
 
 


 
 

Apie LPS

Apie LPS
Prezidentė
Valdyba
Komitetai, grupės ir komisijos
Apdovanojimai
Biuras
Leidiniai
LPS savanorystės programa
Skirkite 1,2% GPM
Prisidėkite prie LPS veiklos!
LPS metinės ataskaitos
Privatumo politika
   Narystė

Apie narystę
Psichologams
Mokestis
Narystės anketa
   LPS nariai

LPS narių sąrašas
LPS Garbės nariai
LPS Partneriai
   Renginiai

Renginių grafikas
   EuroPsy

   Vaikams

Ko tikėtis iš psichologo?
Kokias atvejais gali padėti psichologas?
Kuo skiriasi psichologas, vaikų ir paauglių psichiatras, psichoterapeutas?
Kur rasti psichologą?
   Klientams

Kada kreiptis į psichologą?
Kuo skiriasi psichologas, psichiatras, psichoterapeutas ir kiti „psi“?
Ko tikėtis iš psichologo?
Kur rasti psichologą?
Kaip paruošti vaiką vizitui pas psichologą?
Esu bedarbis, gyvenu Vilniuje. Kur galėčiau gauti nemokamas ar už nedidelę kainą psichoterapines paslaugas?
Filmų ir Knygų psichikos sveikatos temomis sąrašai
   Reglamentavimas

   Žurnalistams

   Tėvams ir specialistams

   COVID-19

COVID-19
   Profesinė etika

Psichologų profesinės etikos kodeksas
Kaip pateikti nusiskundimą
EFPA etikos metakodeksas
Bendravimas su žiniasklaida
Mokslinių tyrimų etikos komisijos universitetuose
   Kontaktai