Prisijungti

 
   

Apie LPS      Narystė      LPS nariai      Renginiai      EuroPsy      Vaikams      Klientams      Reglamentavimas      Žurnalistams      Tėvams ir specialistams      COVID-19       Profesinė etika      Kontaktai      EN

Naujienos  /   LPS Naujienlaiškiai  /   Kitų organizacijų naujienlaiškiai  /  

           

                

                   


 
.

 

 

EFPA Generalinė asamblėja


2019-07-06/07 Maskvoje vyko EFPA generalinė asamblėja, kurioje LPS atstovavo LPS valdybos narė Ieva Salialionė. Asamblėjos metu patvirtinta 2017-2019 m. EFPA veiklos ataskaita, 2017 m. ir 2018 m. EFPA finansinės ataskaitos, 2020-2021 m. EFPA biudžetas. Svarstyti EFPA įstatų pakeitimai: pritarta siūlymui įstatuose numatyti galimybę kurti ekspertų tinklus tam tikrai problemai spręsti. Į EFPA priimtos Albanijos ir Azerbaidžiano psichologų asociacijos. Bulgarijos psichologų asociacija įvykdė įsipareigojimus ir vėl tapo pilnateise EFPA nare. Pareklamuotas EFPA naujienų žurnalas, kuriame galima skelbti žinias apie nacionalinių psichologų asociacijų pasiekimus. Pristatytas naujai EFPA įsteigtas Lev Vygotsky apdovanojimas, pirmąkart įteiktas šiais metais Europos psichologų kongrese Maskvoje. 

Aptarta EuroPsy situacija ir vystymo idėjos. Pritarta pakeitimui, kad EuroPsy suteikimo pereinamasis laikotarpis trunka trejus metus po nacionalinio EuroPsy komiteto sukūrimo (atsisakyta buvusio 2020 m. termino). Nepritarta siūlymui, kad EFPA turėtų galimybę pašalinti psichologą iš EuroPsy registro tuo atveju, jei psichologas pažeidė etiką ir nacionalinis etikos komitetas netyrė arba neadekvačiai ištyrė pažeidimą. Svarstyta, ar sporto psichologija turėtų būti EuroPsy praktikos sritis ar specializacija; nutarta, kad sporto psichologija – EuroPsy specializacija. Aptarta, kad galėtų atsirasti daugiau EuroPsy specializacijų – tereikia, kad susiburtų darbo grupė, kuri sukurtų specializacijos standartus. Pristatyta, kad kai kurie Europos universitetai stengiasi priderinti psichologų rengimo programas prie EuroPsy standartų; aptarta galimybė nacionalinėms psichologų asociacijoms sertifikuoti universitetų psichologijos mokymo programas ir informuoti visuomenę, kurių psichologijos mokymo programų absolventai galėtų gauti EuroPsy sertifikatus.

EFPA taryba pateikė rekomendacijas EFPA organams (valdybai, komitetams, užduočių grupėms ir darbo grupėms). Daugumai rekomendacijų be diskusijų pritarta. Tuo tarpu nemažai diskutuota dėl Psichologijos ir sveikatos komiteto: svarstyta, ar jį padalinti į du atskirus –  „Sveikatos psichologijos“ ir „Klinikinės psichologijos ir psichoterapijos“ – komitetus, taip suteikiant daugiau svorio klinikinei psichologijai ir psichoterapijai ir galimai padarant EFPA patrauklesnę psichoterapeutams, ar palikti esamą komitetą, taip pabrėžiant kūno ir psichikos sveikatos vienovę, bei negrįžtant prie seniau buvusio dualizmo – fizinės sveikatos ir psichinės sveikatos atskyrimo. Nutarta palikti bendrą Psichologijos ir sveikatos komitetą. Psichoterapijos įtvirtinimo problemą siūlyta spręsti egzistuojančios užduoties grupės rėmuose; atstovai iš nacionalinių asociacijų kviečiami prisijungti į šią užduoties grupę.

Tartasi, kaip psichologai galėtų prisidėti prie klimato kaitos problemos sprendimo. Kai kurie EFPA nariai pasirengę aktyviai įsitraukti į klimato kaitos problemos psichologinių aspektų analizę ir remiantis rezultatais, teikti visuomenei problemos sprendimo siūlymus.

Pristatyta Europos psichologijos kongreso 2017, vykusio Amsterdame, galutinė ataskaita; Europos psichologijos kongreso 2019, vykusio Maskvoje, pirminis įvertinimas; Europos psichologijos kongreso 2021, vyksiančio Liublijanoje, progreso ataskaita. Nuspręsta Europos psichologijos kongresą 2023 rengti Brightone (Jungtinėje Karalystėje).

Išrinkta nauja EFPA taryba: prezidentas – Christoph Steinebach (Vokietija), generalinis sekretorius – Ole Tunold (Norvegija), iždininkė – Nicola Gale (Jungtinė Karalystė), tarybos nariai: Koen Lowet (Belgija), Eleni Karayianni (Kipras) ir Anna Leibyna (Rusija).

Asamblėjos metu išsakyta daug padėkų LPS nariui Robertui Povilaičiui, dvi kadencijas sėkmingai vykdžiusiam EFPA generalinio sekretoriaus pareigas. Nuoširdi padėka Robertui Povilaičiui, savo atsidavimu ir profesionaliu darbu vysčiusiam psichologiją Europoje bei garsinusiam Lietuvą ir LPS Europos psichologų bendruomenėje! 

 

 

 

 

 

LPS renginiai
 
 


 
 

Apie LPS

Apie LPS
Prezidentė
Valdyba
Komitetai, grupės ir komisijos
Apdovanojimai
Biuras
Leidiniai
LPS savanorystės programa
Skirkite 1,2% GPM
Prisidėkite prie LPS veiklos!
LPS metinės ataskaitos
Privatumo politika
   Narystė

Apie narystę
Psichologams
Mokestis
Narystės anketa
   LPS nariai

LPS narių sąrašas
LPS Garbės nariai
LPS Partneriai
   Renginiai

Renginių grafikas
   EuroPsy

   Vaikams

Ko tikėtis iš psichologo?
Kokias atvejais gali padėti psichologas?
Kuo skiriasi psichologas, vaikų ir paauglių psichiatras, psichoterapeutas?
Kur rasti psichologą?
   Klientams

Kada kreiptis į psichologą?
Kuo skiriasi psichologas, psichiatras, psichoterapeutas ir kiti „psi“?
Ko tikėtis iš psichologo?
Kur rasti psichologą?
Kaip paruošti vaiką vizitui pas psichologą?
Esu bedarbis, gyvenu Vilniuje. Kur galėčiau gauti nemokamas ar už nedidelę kainą psichoterapines paslaugas?
Filmų ir Knygų psichikos sveikatos temomis sąrašai
   Reglamentavimas

   Žurnalistams

   Tėvams ir specialistams

   COVID-19

COVID-19
   Profesinė etika

Psichologų profesinės etikos kodeksas
Kaip pateikti nusiskundimą
EFPA etikos metakodeksas
Bendravimas su žiniasklaida
Mokslinių tyrimų etikos komisijos universitetuose
   Kontaktai