Prisijungti

 
   

Apie LPS      Narystė      LPS nariai      Renginiai      EuroPsy      Vaikams      Klientams      Reglamentavimas      Žurnalistams      Tėvams ir specialistams      COVID-19       Profesinė etika      Kontaktai      EN

Naujienos  /   LPS Naujienlaiškiai  /   Kitų organizacijų naujienlaiškiai  /  

           

                

                   


 
.

 

 

Vaikų gynimo dienai LPS Vaiko psichologinės gerovės komiteto kreipimasis į naujai išrinktus politikus


Šiuo reikšmingu Lietuvai pokyčių laikotarpiu Kreipiamės į naujai išrinktus ir renkamus mūsų valstybės vadovus. Jūs kuriate ir kursite pasaulį, kuris priklausys vaikams. Tai labai svarbi misija. Jei dabar augantys vaikai patikės, kad pasaulis yra saugus, draugiškas, palankus jiems – užaugę taip pat norės stengtis dėl Lietuvos, dėl Europos, dėl Žemės.

Vaikystė – ypatingai trumpas gyvenimo tarpsnis, turintis didžiulės svarbos ne tik paties žmogaus tolesniam gyvenimui, bet ir visai visuomenei. Iš nelaimingų, skriaudžiamų, neprižiūrėtų vaikų, kurie jaučiasi nematomi, negirdimi, nereikalingi, išauga visuomenė, kuri negeba rūpintis šalia esančiais, kuriai reikia daug pastangų išgyventi ir jaustis sveika. Laimingi vaikai, į kurių poreikius atsižvelgiama, kurie auga jausdami aplinkinių dėmesį, rūpestį, meilę ir palankumą, išmoksta  rūpintis ne tik savo, bet kitų poreikių patenkinimu  ir kuria pilnavertę visuomenę.

Pastaraisiais metais mūsų šalyje vis  daugiau kalbama apie vaikų teises, pareigas, apie palankių augti ir vystytis sąlygų vaikams kūrimą. Mes, psichologai, norime atkreipti dėmesį į vaikų poreikių supratimą, kurie ne visuomet atitinka supratimą apie vaiko teises ir pareigas. Poreikiai yra tai, kas būtina sėkmingai ir sklandžiai vaiko raidai, jei poreikių patenkinimas sutrikdomas – kyla pavojus fizinei, psichinei vaiko sveikatai, sklandžiam gebėjimų plėtojimui.

Gali nutikti, jog siekiant visuomenės gerovės iškyla grėsmė neįžvelgti individualių vaikų poreikių. Pavyzdžiui, siekdami kuo  aukštesnių vaikų ugdymo rezultatų sukeliam daug žalingo streso, kuris atsiliepia vaikų sveikatai; norėdami pasirūpinti vaikų saugumu, pamirštam apie vaikų poreikį tyrinėti pasaulį, pažinti savo galias ir vaikai neturi tinkamų sąlygų išmoksti pasirūpinti savimi; skubėdami vaikus supažindinti su šiuolaikinėmis technologijomis, nes atrodo, kad jos valdo pasaulį, nepastebime, kiek technologijos įneša chaoso ir emocinio nestabilumo į vaikų gyvenimus.

Vaikų gynimo dieną Lietuvos psichologų sąjungos psichologų vardu prašome valdžios atstovų, kad sprendimus, susijusius su vaikais, jų teisėmis, aplinka, priimtumėte ypač atidžiai, rūpestingai, atsižvelgdami į vaikų poreikius, o tai darydami tartumėtės su geriausiais Lietuvos ir užsienio specialistais, išmanančiais vaikų raidos ypatumus. Lietuvos psichologų sąjunga pasirengusi bendradarbiauti. Taip pat prašome, kad ir spręsdami klausimus, kurie, atrodytų, neturi nieko bendro su vaikų gyvenimu, pagalvotumėte:  o ką šiuo klausimu pasakytų vaikai? O ką jie pasakys po 50 metų? Ar dabartiniai vaikai tuomet bus patenkinti Jūsų sprendimais, ar galės jai didžiuotis?  

Tegul vaikai ir jų ateitis būna  esminiu Jūsų ir visų mūsų sprendimų pamatu. Tuomet tikrai galėsime didžiuotis   kuriama Lietuvos ateitimi.


Lietuvos psichologų sąjunga, Vaiko psichologinės gerovės komitetas

 

 

 

 

LPS renginiai
 
 


 
 

Apie LPS

Apie LPS
Prezidentė
Valdyba
Komitetai, grupės ir komisijos
Apdovanojimai
Biuras
Leidiniai
LPS savanorystės programa
Skirkite 1,2% GPM
Prisidėkite prie LPS veiklos!
LPS metinės ataskaitos
Privatumo politika
   Narystė

Apie narystę
Psichologams
Mokestis
Narystės anketa
   LPS nariai

LPS narių sąrašas
LPS Garbės nariai
LPS Partneriai
   Renginiai

Renginių grafikas
   EuroPsy

   Vaikams

Ko tikėtis iš psichologo?
Kokias atvejais gali padėti psichologas?
Kuo skiriasi psichologas, vaikų ir paauglių psichiatras, psichoterapeutas?
Kur rasti psichologą?
   Klientams

Kada kreiptis į psichologą?
Kuo skiriasi psichologas, psichiatras, psichoterapeutas ir kiti „psi“?
Ko tikėtis iš psichologo?
Kur rasti psichologą?
Kaip paruošti vaiką vizitui pas psichologą?
Esu bedarbis, gyvenu Vilniuje. Kur galėčiau gauti nemokamas ar už nedidelę kainą psichoterapines paslaugas?
Filmų ir Knygų psichikos sveikatos temomis sąrašai
   Reglamentavimas

   Žurnalistams

   Tėvams ir specialistams

   COVID-19

COVID-19
   Profesinė etika

Psichologų profesinės etikos kodeksas
Kaip pateikti nusiskundimą
EFPA etikos metakodeksas
Bendravimas su žiniasklaida
Mokslinių tyrimų etikos komisijos universitetuose
   Kontaktai