Prisijungti

 
   

Apie LPS      Narystė      LPS nariai      Renginiai      EuroPsy      Vaikams      Reglamentavimas      Žurnalistams      Tėvams ir specialistams      COVID-19       Profesinė etika      Kontaktai      EN

Naujienos  /   LPS Naujienlaiškiai  /   Kitų organizacijų naujienlaiškiai  /  

           

                

                   


 
.

 

 

Seminaras “Psichologinės pagalbos teikimas kritinių įvykių metu: kas turėtų būti padaryta?”.


2019 m. gegužės 17 d. vyko Lietuvos psichologų sąjungos (LPS) Krizių ir katastrofų psichologijos komiteto kartu su Europos psichologų asociacijų federacijos (EFPA) Krizių, katastrofų ir traumų psichologijos komitetu organizuotas seminaras “Psichologinės pagalbos teikimas kritinių įvykių metu: kas turėtų būti padaryta?”.

Seminaras vyko LR Sveikatos apsaugos ministerijoje, Vilniuje. Sveikinimo žodį tarė ministras A. Veryga, EFPA Krizių, katastrofų ir traumos psichologijos komiteto pirmininkė M. Rooze bei LPS prezidentė N. Grigutytė. Po jo sekė Lietuvos ir užsienio šalių specialistų pranešimai. Lietuvos kriminalinės policijos biuro psichologė S. Dirvelytė pristatė mobilios policijos psichologų komandos patirtį. Lietuvos kariuomenės Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos kapitonas A. Jurgaitis pasidalino kariuomenės patirtimi taikant psichologines intervencijas po trauminių įvykių. Tiek Lietuvos policija, tiek kariuomenė yra pasirengusi laiku suteikti psichologinę pagalbą kritinio įvykio paliestiems policijos pareigūnams ar kariams, šiose institucijose dirbantys psichologai turi tam reikalingą kompetenciją bei patirties.

Atsakymų į klausimą, kas turėtų būti padaryta, kad Lietuvoje būtų organizuojama profesionali psichologinė pagalba visiems kritinio įvykio ar didelio masto nelaimės paveiktiems žmonėms, seminaro dalyviai ieškojo klausydami EFPA ekspertų pranešimų. Psichologė N. Tehrani iš Jungtinės Karalystės pasakojo, kaip teikiama psichologinė pagalba organizacijoje. Ji taip pat pristatė tyrimus, pagrindžiančius šios pagalbos naudą žmonių psichikos sveikatai. Ispanijos patirtimi dalinosi A. Romeu, kuri pasakojo, kaip šioje šalyje veikia pagalbos sistema. Jos nuomone, nukentėjusiems žmonėms svarbu padėti susiorientuoti kritinėje situacijoje ir atgauti asmeninio saugumo jausmą.

N. Pereira iš Nacionalinio ekstremalios medicinos instituto pristatė Portugalijos patirtį. Greta praktinių patarimų, psichologas N. Pereira akcentavo, kad visi, teikiantys pagalbą kritinių situacijų metu, turėtų vadovautis vienu ir tuo pačiu pagalbos modeliu. Diskusijų metu dar kartą buvo atkreiptas dėmesys į tai, kaip svarbu psichologams bendradarbiauti su kitais specialistais, o siekiant dirbti veiksmingai pagalba turėtų būti teikiama organizuotai ir gerai tam pasirengus.  

EFPA Katastrofų, krizių ir traumų psichologijos komiteto narių apsilankymas Lietuvoje atvėrė šią sritimi besidomintiems psichologams platesnes tarptautinio bendradarbiavimo galimybes. Susitikimo metu su svečiais iš kitų Europos šalių buvo aptartos tolimesnis specialistų kompetencijų  ugdymas ir bendrų  projektų rengimas.


  

 

 

 

 

LPS renginiai
 
 


 
 

Apie LPS

Apie LPS
Prezidentė
Valdyba
Komitetai, grupės ir komisijos
Apdovanojimai
Biuras
Leidiniai
LPS savanorystės programa
Skirkite 1,2% GPM
Prisidėkite prie LPS veiklos!
LPS metinės ataskaitos
Privatumo politika
Intervizijų grupės
   Narystė

Apie narystę
Psichologams
Mokestis
Narystės anketa
   LPS nariai

LPS narių sąrašas
LPS Garbės nariai
LPS Partneriai
   Renginiai

Renginių grafikas
Lietuvos psichologų sąjungos visuotinis narių suvažiavimas
   EuroPsy

   Vaikams

Ko tikėtis iš psichologo?
Kokias atvejais gali padėti psichologas?
Kuo skiriasi psichologas, vaikų ir paauglių psichiatras, psichoterapeutas?
Kur rasti psichologą?
   Reglamentavimas

   Žurnalistams

   Tėvams ir specialistams

   COVID-19

COVID-19
   Profesinė etika

Psichologų profesinės etikos kodeksas
Kaip pateikti nusiskundimą
EFPA etikos metakodeksas
Bendravimas su žiniasklaida
Mokslinių tyrimų etikos komisijos universitetuose
   Kontaktai