Prisijungti

 
   

Apie LPS      Narystė      LPS nariai      Renginiai      EuroPsy      Vaikams      Klientams      Reglamentavimas      Žurnalistams      Tėvams ir specialistams      COVID-19       Profesinė etika      Kontaktai      EN

Naujienos  /   LPS Naujienlaiškiai  /   Kitų organizacijų naujienlaiškiai  /  

           

                

                   


 
.

 

 

2019 vasaris


LPS naujienos I 2019 vasaris
Lietuvos psichologų sąjunga yra vis labiau matoma ir vertinama profesionalų organizacija, įvairios Valstybinės institucijos kreipiasi psichologų nuomonės ar kviečia LPS narius priimant svarbius sprendimus bei įgyvendinant strateginius pokyčius valstybėje. Vien per 2018 metus LPS gavo 45 oficialius raštus (neskaitant užklausų internetu) ir su LPS komitetų pagalba išsiuntė 33 raštus (palyginimui: 2012 m. gauti 9, išsiusta 11 raštų, 2014 m. - 18 ir 11 atitinkamai, o 2016 m. gauti 14, išsiųsti 9 raštai). Nuoširdžiai dėkojame kiekvienam LPS nariui, kuris skiria savo laiką, dalinasi žiniomis ir patirtimi, šviečia visuomenę, atstovauja psichologų bendruomenę ir psichologijos profesiją Lietuvoje bei užsienyje.  

Lietuvos psichologų sąjungos prezidentė 
dr. Neringa Grigutytė
Aktualijos
Psichologų praktinės veiklos įstatymas
LPS pateikė pasiūlymus LR Teisės ir teisėtvarkos komitetui Psichologų praktinės veiklos įstatymo projekto Nr. XIIIP-685(2) tobulinimui. Pasiūlymai suformuoti išplėstinio LPS Valdybos posėdžio, vykusio 2019 m. vasario 1 d., metu. PlačiauRaštas su pasiūlymais.
Atnaujintas „Skundų dėl psichologų profesinės veiklos nagrinėjimo reglamentas"
LNSS šakinės kolektyvinės sutarties svarba medicinos psichologams
Kviečiame susipažinti su Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos (LNSS) šakine kolektyvine sutartimi, kuri galioja ir medicinos psichologams, dirbantiems sveikatos priežiūros įstaigose, su kuriomis pasirašyta ši sutartis. Plačiau skaityti čia.
Įvykę renginiai
Konferencija Seime apie teismo psichiatrijos ekspertizes Lietuvoje
2019.02.08 d. LPS prezidentė Neringa Grigutytė dalyvavo Seime organizuotoje konferencijoje „Teismo psichiatrijos ekspertizės aktualijos ir tendencijos operatyvaus ir efektyvaus žmogaus teisių užtikrinimo kontekste“.  Atsakingų valstybės institucijų ir susijusių nevyriausybinių organizacijų atstovai dalinosi patirtimi sprendžiant aktualias teismo psichiatrijos ir teismo psichologijos ekspertizės problemas, ypač vaiko teisių apsaugos kontekste. Plačiau apie konferenciją rasite čia. Konferencijos vaizdo įrašas

Pasaulio psichologų bendruomenių lyderiai APA susitikime
2018 m. birželio 28 – liepos 1 dienomis Kanadoje vykusio Tarptautinio taikomosios psichologijos kongreso (ICAP) metu Amerikos psichologų asociacija (APA) sukvietė psichologų bendruomenių lyderius diskusijai apie psichologijos ir tarptautinio bendradarbiavimo vaidmenį stiprinant sveikatą bei kitus aktualius psichologijos srities klausimus tarpvalstybiniame kontekste. Diskusijoje dalyvavo atstovai iš 25 pasaulio valstybių, tarp jų ir LPS prezidentė Dr. Neringa Grigutytė. Su diskusijos metu iškeltais klausimais kviečiame susipažinti čia.
Klinikinių ir sveikatos psichologų konferencijos 2018 m. vaizdo įrašai
Kviečiame pažiūrėti Klinikinių ir sveikatos psichologų konferencijos 2018 plenarinių pranešimų filmą, kuriame LPS Klinikinės ir sveikatos psichologijos komiteto narė Laura Digrytė pristato savo mokslinio tyrimo apie medicinos psichologų profesinės veiklos realybę rezultatus, profesorius Arūnas Germanavičius skaito paskaitą apie ankstyvųjų psichikos sutrikimų požymių nustatymą, diferencinę diagnostiką ir pagalbą, Vaiko teisių apsaugos kontrolierė dr. Edita Žiobienė akcentuoja bendradarbiavimo svarbą vaiko teisių užtikrinimui, o LPS Krizių ir katastrofų psichologijos komiteto pirmininkė profesorė Nida Žemaitiene aptaria psichosocialinės pagalbos organizavimą kritinių įvykių atveju. Filmo peržiūra.
Susitikimas Sveikatos apsaugos ministerijoje dėl psichoterapijos paslaugų teikimo
2019 m. vasario 28 d. Sveikatos apsaugos ministerija  organizavo susitikimą, skirtą Psichoterapijos paslaugų teikimo tvarkos aprašo pakeitimų svarstymui, kuriame dalyvavo LPS prezidentė Neringa Grigutytė. Plačiau skaityti čia.
Visuotinis LPS narių suvažiavimas 2019
Gegužės 24 d. Lietuvos psichologų kongreso metu vyks Visuotinis narių suvažiavimas. Bus pristatomos LPS 2018 metų veiklos ir finansinė ataskaitos, LPS komitetai aptars savo pagrindinius nuveiktus darbus. Suvažiavimo metu vyks LPS Prezidento ir Valdybos rinkimai, taip pat bus įteikti prof. A.Gučo apdovanojimai. Kviečiame visus LPS narius aktyviai registruotis, balsuoti ir dalyvauti.
Gegužės 24 d. Lietuvos psichologų kongreso metu vyks Visuotinis narių suvažiavimas. Bus pristatomos LPS 2018 metų veiklos ir finansinė ataskaitos, LPS komitetai aptars savo pagrindinius nuveiktus darbus. Suvažiavimo metu vyks LPS Prezidento ir Valdybos rinkimai, taip pat bus įteikti prof. A.Gučo apdovanojimai. Kviečiame visus LPS narius aktyviai registruotis, balsuoti ir dalyvauti.
Lietuvos psichologų kongresas 2019 – gegužės 24-25 d.
Lietuvos psichologų kongresas (LPK) – didžiausias metų psichologų renginys Lietuvoje, kuris vyks 2019 m. gegužės 24-25 d. Tai gera proga ne tik sužinoti apie įvairiose psichologijos srityse vykdomus mokslinius tyrimus ar praktinio darbo naujoves, bet ir pradėti ar tęsti dialogą tarp skirtingų universitetų mokslininkų, tyrėjų ir praktikų, skirtingų psichologijos ir kitų mokslų sričių atstovų, psichologų ir visuomenės. Tai proga susitikti kolegas, užmegzti naujus ryšius, diskutuoti tarpusavyje, rasti dar daugiau sąlyčio taškų, kelti naujus klausimus, klausytis ir išgirsti vieni kitus. Kviečiame dalyvauti!
Plačiau apie LPK 2019
LPK 2019 Facebook paskyroje
Registracija (iki 05.17)
Jaunųjų mokslininkų psichologijos konferencija 2019 – balandžio 26 d.
Kviečiame į jau XVI-ąją Jaunųjų mokslininkų psichologų konferenciją (JMPK 2019), kuri vyks 2019 m. balandžio 26 d. Vilniaus universiteto Filosofijos fakultete. Konferenciją organizuoja Vilniaus universiteto Psichologijos institutas. Šių metų konferencijos tema „Mokslo galia: žinoti ar veikti?“ kilo iš diskusijos, ar mokslinės žinios vertingos pačios iš savęs, ar tik pritaikomos praktikoje. Daugiau informacijos čia.
Supervizijos medicinos psichologams – kovo 9 d.
LPS Klinikinės ir sveikatos psichologijos komitetas maloniai kviečia LPS narius, dirbančius medicinos psichologais, į superviziją, kurios metu bus aptarti Jums aktualūs medicinos psichologo darbo teisiniai, organizaciniai, psichologinio įvertinimo klausimai. Supervizijos vyks 2019 m. kovo 9 d. šeštadienį 10:30 – 14:00 val. Kaune. Skirtos išimtinai LPS nariams, dirbantiems medicinos psichologais. 
Registracija
Kviečiame rezervuoti datą į švietimo sistemoje dirbančių psichologų 9-ąją mokslinę konferenciją   „Psichologinė parama šeimai: geroji patirtis“
Maloniai pranešame, kad 2019 m. balandžio 12 d. Vilniuje, VDU Švietimo Akademijoje, vyks jau 9-oji kasmetinė švietimo sistemoje dirbančių psichologų mokslinė konferencija: „Psichologinė parama šeimai: geroji patirtis”. Plačiau skaitykite čia.
Klinikinių ir sveikatos psichologų konferencija 2019 m. – spalio 7 d.
LPS Klinikinės ir sveikatos psichologijos komitetas maloniai kviečia atvykti į Klinikinių ir sveikatos psichologų konferenciją – 2019, kuri vyks 2019 m. spalio 7 d. Birštone, „Eglės“ sanatorijoje. Tikimės, kad šių metų programa Jums bus profesiškai naudinga, o pasibuvimas su kolegomis rudenėjančiame kurorte suteiks atgaivos dūšiai ir jėgų. Detalesnė informacija ir registracija bus paskelbta vėliau.
Kitos naujienos
LPS tinklapyje nauja skiltis – „Kitų organizacijų naujienlaiškiai“. Kviečiame susipažinti!
LPS yra įvairių tarptautinių organizacijų, vienijančių psichologų bendruomenes, narė. Pristatome naują LPS tinklapio skiltį – „Kitų organizacijų naujienlaiškiai“ – kurioje bus talpinami Europos psichologų asociacijų federacijos (EFPA) ir Tarptautinės psichologijos mokslo sąjungos (IUPsyS) naujienlaiškiai. Plačiau...
LPS palaiko „Vaikų linijos“ kampaniją „Be patyčių“

2019 metų kovą emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ paskelbė Sąmoningumo didinimo mėnesiu BE PATYČIŲ ir kviečia visuomenę įvairiomis veiklomis ir idėjomis sutelkti dėmesį į patyčių problemą ir siūlyti būdus bei priemones, kaip kiekvienas iš mūsų gali prisidėti, kad patyčių mūsų šalyje būtų mažiau. Ši iniciatyva pakeičia devynerius metus vykusią nacionalinę „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“. Plačiau...

Tarptautiniai renginiai
3rd World Conference on Personality
European Congress of Psychology 2019

Svarbios datos:


Ankstyva dalyvių registracija: 2019 m. balandžio 1 d.

Daugiau informacijos apie kongresą rasite čia.
Ankstyva registracija iki 2019 Birželio 15 d. 
2019 m. lapkričio 14-16 d. 5th International Congress of Clinical and Health Psychology of Children and Adolescents. Ovjedas, Ispanija. 
LPS nariams – mažesnis registracijos mokestis.  
 
Sveikiname prisijungus prie Lietuvos psichologų sąjungos!
Jurgitą Gedeikienę, Teodorą Ismailovą, Aureliją Jankienę, Giedrę Kazlauskienę, Euriką Žvinytę.
Sekite naujienas FB
Tapkite LPS nariu
Susisiekite su mumis el. paštu
Lietuvos psichologų sąjunga              
Naugarduko g. 34, Vilnius LT-03228               
Įmonės kodas 190748553 
Telefonas: +370 673 31197 

2019 kovas

 

 

 

 

LPS renginiai
 
 


 
 

Apie LPS

Apie LPS
Prezidentė
Valdyba
Komitetai, grupės ir komisijos
Apdovanojimai
Biuras
Leidiniai
LPS savanorystės programa
Skirkite 1,2% GPM
Prisidėkite prie LPS veiklos!
LPS metinės ataskaitos
Privatumo politika
   Narystė

Apie narystę
Psichologams
Mokestis
Narystės anketa
   LPS nariai

LPS narių sąrašas
LPS Garbės nariai
LPS Partneriai
   Renginiai

Renginių grafikas
   EuroPsy

   Vaikams

Ko tikėtis iš psichologo?
Kokias atvejais gali padėti psichologas?
Kuo skiriasi psichologas, vaikų ir paauglių psichiatras, psichoterapeutas?
Kur rasti psichologą?
   Klientams

Kada kreiptis į psichologą?
Kuo skiriasi psichologas, psichiatras, psichoterapeutas ir kiti „psi“?
Ko tikėtis iš psichologo?
Kur rasti psichologą?
Kaip paruošti vaiką vizitui pas psichologą?
Esu bedarbis, gyvenu Vilniuje. Kur galėčiau gauti nemokamas ar už nedidelę kainą psichoterapines paslaugas?
Filmų ir Knygų psichikos sveikatos temomis sąrašai
   Reglamentavimas

   Žurnalistams

   Tėvams ir specialistams

   COVID-19

COVID-19
   Profesinė etika

Psichologų profesinės etikos kodeksas
Kaip pateikti nusiskundimą
EFPA etikos metakodeksas
Bendravimas su žiniasklaida
Mokslinių tyrimų etikos komisijos universitetuose
   Kontaktai