Prisijungti

 
   

Apie LPS      Narystė      LPS nariai      Renginiai      EuroPsy      Reglamentavimas      Tėvams ir specialistams      COVID-19       Kontaktai      Lietuvos psichologų kongresas 2024      Profesinė etika      EN

Naujienos  /   LPS Naujienlaiškiai  /   Kitų organizacijų naujienlaiškiai  /  





           

                

                  







 


 
.

 

 

Naujienos


2018.10.12 Psichologų licencijavimas: už ir prieš


Laidoje "Labas rytas, Lietuva" buvo kalbama apie psichologų licencijavimą. 

Visą laidos įrašą galite pamatyti čia: Psichologų licencijavimas: už ir prieš
Diskusija apie licencijavimą nuo 42 laidos minutės.





2018.10.11 STRAIPSNIS "Darbas be atsakomybės: Lietuvoje vadintis psichologu ir konsultuoti gali absoliučiai bet kas"


Po psichologės viešų pasisakymų užvirė karšta diskusija visuomenėje kokie pasisakymai dera su psichologo profesija, kokios pareigos ir atsakomybės tenka psichologijos profesijos atstovams, kas gali vadintis psichologu ir teikti paslaugas ir kt. Su straipsniu galite susipažinti čia.




2018.10.11 STRAIPSNIS „Psichologai susirūpino, ar Kalėjimų departamento pertvarka nepablogins kalinių padėties"


Lietuvos psichologų sąjunga Teisės psichologijos komiteto iniciatyva rugsėjo mėnesio pabaigoje kreipėsi į teisingumo ministrą Elviną Jankevičių keldama klausimus dėl pokyčių, prasidėjusių bausmių vykdymo sistemoje. Su visu kreipimosi raštu galite  susipažinti čia. Šiandien Žmogaus teisių portalas „Mano teisės" paviešino straipsnį šia tema. Su straipsniu „Psichologai susirūpino, ar Kalėjimų departamento pertvarka nepablogins kalinių padėties" galite susipažinti čia.




2018.10.10 Spalio 10 diena: pasaulinė psichikos sveikatos diena


Lietuvos psichologų sąjunga sveikina visus pasaulinės psichikos sveikatos dienos proga! „Jauni žmonės ir psichikos sveikata besikeičiančiame pasaulyje!” – tokia yra šių metų Pasaulinės psichikos sveikatos dienos tema. Remiantis Europos Psichologų Asociacijų Federacijos (EFPA) pranešimu, „paauglystė ir ankstyvas suaugusiojo amžius pasižymi daugybe pasikeitimų. Jaunas asmuo auga fiziškai ir psichologiškai, mokydamasis saugiai leisti laiką ne šeimos rate, o su draugais ir partneriais.




2018.10.08 Po Kalėjimų departamento administracijos struktūros reformos psichologinės paslaugos laisvės atėmimo vietose laikomiems asmenims gali būti neprieinamos


Lietuvos psichologų sąjunga siekdama užtikrinti kokybiškų psichologinių paslaugų teikimą ir reaguodama į struktūrinius pokyčius laisvės atėmimo vietų įstaigose, kurie gali turėti įtakos psichologinių paslaugų prieinamumui ir kokybei, išreiškė susirūpinimą ir kreipėsi į Teisingumo ministeriją su prašymu pateikti detalesnę informaciją apie vykdomų pokyčių įtaką teikiamų psichologinių paslaugų prieinamumui ir tęstinumui, šių paslaugų teikėjų vaidmeniui ir psichologo profesinės kvalifikacijos bei kompetencijų užtikrinimui.

Lietuvos psichologų sąjunga siekia gerinti visuomenės psichikos sveikatą, vykdyti socialinių ir psichologinių problemų prevenciją, todėl yra pasirengusi bendradarbiauti, kad nuteistieji gautų kokybiškas psichologines paslaugas, o psichologai turėtų reikiamą kvalifikaciją ir tinkamas sąlygas šių paslaugų teikimui.  Su pateiktu raštu galite susipažinti čia.




2018.10.08 Kviečiame registruotis į seminarą „Effective Ways of Helping Suicidal People“


Maloniai kviečiame į seminarą apie veiksmingus pagalbos būdus savižudybės rizikoje esantiems žmonėms. Seminaro metu vienas žymiausių pasaulio suicidologų prof. David A. Jobes apžvelgs veiksmingiausius pagalbos būdus savižudybės rizikoje esantiems asmenims. Antrojoje seminaro dalyje, dr. Stephen O'Connor pristatys trumpalaikę intervenciją, skirtą hospitalizuotiems asmenims po mėginimo nusižudyti.

Seminaras skirtas psichologams ir gyd. psichiatrams dirbantiems su savižudybės rizikoje esančiais asmenimis.





2018.10.02 Vyriausybės kanceliarijoje aptartas psichologų dalyvavimas apklausiant vaikus baudžiamajame procese


2018-09-26 Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijoje vyko pasitarimas, kurio metu aptarti Baudžiamojo proceso kodekso nuostatų dėl privalomo psichologų dalyvavimo apklausiant vaikus baudžiamosiose bylose įgyvendinimo iššūkiai. Pasitarime dalyvavo Teisingumo, Socialinės apsaugos ir darbo bei Sveikatos apsaugos ministerijų, Generalinės prokuratūros, Policijos departamento, Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos, Nacionalinės teismų administracijos, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos bei kitų institucijų atstovai.




2018.10.01 Klinikinių ir sveikatos psichologų konferencija-2018 jau įsibėgėjo!


Klinikinių ir sveikatos psichologų konferencija-2018 jau įsibėgėjo. Dalinamės akimirkomis.






2018.09.28 ŠMM pozicija dėl mokyklose dirbančių psichologų apmokėjimo


Lietuvos psichologų sąjungos Edukacinės psichologijos komitetas kreipėsi į LR Švietimo ir mokslo ministeriją su klausimu, ar numatoma didinti darbo užmokestį švietimo įstaigose dirbantiems psichologams ir ar imamasi konkrečių veiksmų dėl tinkamo darbo užmokesčio užtikrinimo psichologams. 

 LR Švietimo ir mokslo ministerijos gautame rašte pažymima kad, mokyklose įsigaliojus etatinio apmokėjimo įstatymui, mokyklose dirbančių psichologų apmokėjimo sąlygos iš esmės nesikeičia. Tačiau, vadovaujantis Švietimo ir mokslo ministerijos nuomone, atsižvelgus į  Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymą Nr. XIII-198 ir Lietuvos Respublikos švietimo įstatymą, pedagoginės psichologinės tarnybos ir mokyklos psichologo pareigybė priskirtina A1 lygio pareigybei ir pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas turi būti didinamas 20 procentų.

Taip pat ministerijos rašte primenama, kad darbuotojo pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientą pagal įstaigos darbo apmokėjimo sistemoje numatytus kriterijus ir, atsižvelgdamas į patvirtintą įstaigai darbo užmokesčio fondą, nustato biudžetinės įstaigos vadovas. 

ŠMM rašte yra tik patikslinta esama įstatymuose informacija apie švietimo įstaigose dirbančių psichologų atlyginimą, tačiau nėra numatoma imtis konkrečių veiksmų darbo užmokesčio didinimo.




2018.09.27 Nacionalinis EuroPsy komitetas siunčia žinią EuroPsy turėtojams!


Primename, kad EuroPsy sertifikatas galioja 7 metus ir norėdami jį atnaujinti turėsite pateikti įrodymų apie kvalifikacijos kėlimą. Kvalifikacijos kėlimas gali būti formalus/dokumentuotas(mokymai, seminarai, konferencijos, straipsnių rašymas ir recenzavimas, supervizijos ar supervizijų grupės ir pan.) arba neformalus/nedokumentuotas(intervizijos ar intervizijų grupės, savarankišlas informacijos rinkimas, bendravimas su kolegomis, siekiant praplėsti žinias ir pan.). Kuo anksčiau pradėsite kaupti įrašus tiek apie formalų, tiek apie neformalų kvalifikacijos kėlimą, tuo lengviau bus pateikti dokumentus EuroPsy atnaujinimui.

Taip pat norime atkreipti dėmesį, kad nuo šiol EuroPsy ženkliukas suteikiamas ne tik LPS organizuojamiems renginiams. Tai reiškia, kad visi psichologų bendruomenės nariai, rengdami mokymus/seminarus gali kreiptis į LPS valdybą dėl EuroPsy ženkliuko suteikimo renginiui. EuroPsy ženkliukas suteikiamas tuo atveju, jei renginys yra skirtas psichologams ir jį veda psichologo kvalifikaciją turintis asmuo. Dalyvavimas EuroPsy ženkliuku pažymėtame renginyje automatiškai užskaitomas kaip EuroPsy psichologo kvalifikacijos kėlimas.





2018.09.26 Susitikimas su Lietuvos kariuomenės psichologais


Lietuvos psichologų sąjunga sulaukė kreipimosi iš Lietuvos kariuomenės psichologų dėl dokumentacijos tvarkymo dirbant su klientais. Rugsėjo 19 dieną įvyko susitikimas, kuriame dalyvavo LPS prezidentė Neringa Grigutytė, Klinikinės ir sveikatos psichologijos komiteto narė Edita Žilienė, atvyko Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos Karo psichologijos sektoriaus viršininkė mjr. Danutė Lapėnaitė, Psichologinės paramos įguloms poskyrio viršininkas kpt. Andrius Jurgaitis ir Psichikos sveikatos priežiūros poskyrio kpt. Giedrė Ambrulaitienė. Buvo aptarti konfidencialumo ir atsakomybės klausimai, kurie svarbūs Lietuvos statutinėse organizacijose dirbantiems psichologams konsultuojant darbuotojus. Tikimės, kad konstruktyvus pirmasis susitikimas išaugs į abipusiai naudingą bendradarbiavimą. 






2018.09.20 Kviečiame susipažinti su Organizacinės psichologijos konferencijos pranešėjais!


Organizacinės psichologijos konferencija "Psichologas organizacijoje. Veiklos vertinimas: motyvavimas ar prievolė?" jau Lapkričio 9 d. sukvies organizacinius psichologus ir visus besidominčius šia sritimi praktikus ir mokslininkus. Atskleidžiame kokios temos laukia konferencijos dalyvių:

Veiklos vertinime labai svarbią vietą užima grįžtamasis ryšys, todėl jam bus skiriamas didelis dėmesys: 
Justas Kupčinskas (Lietuvos paštas) pasidalins savo patirtimi, kas yra svarbu norint, kad grįžtamasis ryšys kurtų vertę organizacijai.
Organizacijų psichologė - konsultantė 
Vilma Šimaitienė (HR advisor) pasidalins įžvalgomis kaip grįžtamąjį ryšį padaryti organizacinės kultūros dalimi ir laimėti konkurencinį pranašumą. O Karl Laas (Upsteem.com) papasakos, kaip sukūrė IT įrankį grįžtamajam ryšiui ir kokios gerosios jo naudojimo praktikos.

Kokiais atvejais veiklos vertinimas naudingas, o kada jis žlugdo komandą ar net visą organizaciją ir kaip su tuo susiję Lean ir organizacinė psichologija? Apie tai savo įžvalgom pasidalins 
Indrė Daubarienė (Littelfuse LT). 

Kas yra kritinių pareigybių pamainumo ir stebėsenos sistema, kokioms įmonėms verta ją įsidiegti  ir ką daryti, kad ji veiktų efektyviai? 
Airidos Zavadskės (PRO Assessments) mintys ir šios sistemos diegimo įmonėje Litgrid patirtis. 

Kokios klaidos daromos vertinant vadovus ir kaip jų išvengti? - 
doc. dr. Aurelijos Stelmokienės(Vytauto Didžiojo universitetas) mokslinės įžvalgos praktikai. O Viktorija Griciuvienė (Cut-e.com) papasakos apie savo praktikoje taikomą metodą vadovų vertinimui. 

Konferencijos dalyvius kviesime aktyviai diskutuoti ir dalintis savo patirtimi apie šias ir kitas veiklos vertinimo praktikas bei dalyvaujant praktinėje laboratorijoje patirti konsultacinės įmonės Skills Lab praktikoje taikomus metodus.

Nekantriai laukiame susitikimo, kuris vyks jaukiose MRU laboratorijose.






Puslapiai: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89
 
 

 

 

LPS renginiai
 
 


 




















 

Apie LPS

Apie LPS
Prezidentė
Valdyba
Komitetai, grupės ir komisijos
Apdovanojimai
Biuras
Leidiniai
LPS savanorystės programa
Skirkite 1,2% GPM
Prisidėkite prie LPS veiklos!
LPS metinės ataskaitos
Privatumo politika
Intervizijų grupės
   Narystė

Apie narystę
Psichologams
Mokestis
Narystės anketa
   LPS nariai

LPS narių sąrašas
LPS Garbės nariai
LPS Partneriai
   Renginiai

Renginių grafikas
   EuroPsy

   Reglamentavimas

   Tėvams ir specialistams

   COVID-19

COVID-19
   Kontaktai

   Lietuvos psichologų kongresas 2024

LPK2024
LPK2024 EN
Pranešimų santraukų teikimas
LPK2024 organizatoriai
LPK2024 vieta ir kontaktai
LPK2024 dalyvių registracija
LPK2024 prieškongresiniai pranešimai
Naudinga informacija
Programa
   Profesinė etika

Psichologų profesinės etikos kodeksas
Kaip pateikti nusiskundimą
EFPA etikos metakodeksas
Bendravimas su žiniasklaida
Mokslinių tyrimų etikos komisijos universitetuose