Prisijungti

 
   

Apie LPS      Narystė      LPS nariai      Renginiai      EuroPsy      Vaikams      Klientams      Reglamentavimas      Žurnalistams      Tėvams ir specialistams      COVID-19       Profesinė etika      Kontaktai      EN

Naujienos  /   LPS Naujienlaiškiai  /   Kitų organizacijų naujienlaiškiai  /  

           

                

                   


 
.

 

 

Naujienos 

2018.12.14 Posėdis SAM dėl vaikų ir paauglių psichiatrijos bei dėl psichoterapijos paslaugų teikimo tvarkos


2018-12-12 LR sveikatos apsaugos ministerijoje vyko posėdis dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. gruodžio 14 d. įsakymo Nr. 730 ,,Dėl vaikų ir paauglių psichiatrijos ir psichoterapijos paslaugų organizavimo principų, aprašymo ir teikimo reikalavimų“ ir dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1999 m. gegužės 27 d. įsakymo Nr. 256 „Dėl pirminio, antrinio bei tretinio lygių psichiatrijos bei psichoterapijos paslaugų teikimo suaugusiesiems reikalavimų bei psichiatrijos dienos stacionaro ir psichoterapijos paslaugų bazinių kainų tvirtinimo“ pakeitimų. Posėdyje LPS atstovavo LPS klinikinės ir sveikatos psichologijos komiteto pirmininkė Ieva Salialionė, kuri pateikė pasiūlymus dėl medicinos psichologo atliekamo įvertinimo, intervencijų ir darbo krūvio, teikiant vaikų psichiatrijos paslaugas, bei dėl psichoterapijos paslaugų teikimo tvarkos.

 

2018.11.12 Vilniuje pirmą kartą vyko Nacionalinis žmogaus teisių forumas


2018 m. gruodžio 10 d. Vilniuje pirmą kartą buvo organizuotas Nacionalinis žmogaus teisių forumas, kuriame LPS atstovavo Klinikinės ir sveikatos psichologijos komiteto narė dr. Rūta Sargautytė. Forume Lietuvos ir užsienio ekspertai bei politikai diskutavo apie žmogaus teisių kultūrą mokyklose, manipuliavimą rinkėjais, prekybą žmonėmis, smurtą artimoje aplinkoje, mažumų teises. Forumo pranešimuose ir diskusijose dominavo tokia mintis: kad visuomenėje įsitvirtintų tolerancijos ir nediskriminavimo principai, būtina „įsiskaityti į tarptautinius dokumentus“, o įstatymų Lietuvoje pakanka, tereikia juos vykdyti. Plačiau...

2018.12.11 KVIEČIAME Į DISKUSIJĄ DĖL PSICHOLOGŲ VEIKLOS REGLAMENTAVIMO


2018 m. lapkričio mėn. 30 d. Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete vyko Klausymai, po kurių organizuojama vieša diskusija dėl psichologų veiklos reglamentavimo. Diskusija vyks gruodžio 19 d. 18 val. Pylimo g. 22D „Freunde“ salėje. Kviečiame aktyviai dalyvauti ir registruotis čia 
2019.12.11 DĖL VAIKO TEISIŲ APSAUGOS SITUACIJOS


Lietuvos psichologų sąjunga (toliau – LPS) reiškia didelį susirūpinimą dėl Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo (toliau – Įstatymo) pakeitimo projekte numatytų pakeitimų, kuriuos priėmus būtų susilpninta Lietuvos vaikų teisių apsauga (pateisinant kai kurias smurto prieš vaikus formas ir apribojant galimybę apsaugoti vaikus nuo smurto) bei šių siūlymų lydimo visuomenės susipriešinimo.

LPS ragina ne keisti Įstatyme smurto prieš vaikus apibrėžtis, bet tinkamai organizuoti bei pakankamai finansuoti kompleksinės pagalbos šeimai teikimą bei užtikrinti vaiko teisių apsaugos specialistų kvalifikaciją ir reikiamas darbo sąlygas kokybiškoms paslaugoms šeimai teikti. Plačiau...


2018.12.06 LR Seime vyko Žmogaus teisių komiteto posėdis


2018-12-05 LR Seime vyko Žmogaus teisių komiteto posėdis, kuriame Lietuvos psichologų sąjungą atstovavo LPS narė Rimantė Eidukevičiūtė. Posėdžio metu diskutuota apie vaiko teisių apsaugos reformos įgyvendinimą ir vaikų psichikos sveikatos priežiūros užtikrinimą; aptartas teismo psichiatrijos - psichologijos ekspertizių prieinamumas, teismo psichiatrų-ekspertų ir teismo psichologų-ekspertų trūkumas; pristatyti LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos planuojami pokyčiai vaikų teisių apsaugos srityje.
2018.12.05 Kviečiame registruotis į paskaitą psichologams „Šeimos mediacija: ką pravartu žinoti psichologams“ Vilniuje


 

Maloniai kviečiame į paskaitą Vilniuje, kurioje bus aptariamos šios temos:

Lietuvos Respublikos mediacijos įstatymo aktualijos, vaiką įtraukianti šeimos mediacija, jos principai ir galimas psichologų vaidmuo, tėvų atstūmimo požymiai ir galimi pagalbos būdai, bendratėvystės samprata. 

Lektorė: Dr. Jolanta Sondaitė - Mykolo Romerio universiteto Psichologijos instituto profesorė. Plačiau apie renginį čia
2018.12.03 Kreipimasis į Seimo narius dėl Lietuvos Respublikos Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo


Lietuvos psichologų sąjunga jungiasi prie nevyriausybinių organizacijų kreipimosi į Lietuvos Respublikos Seimo narius prašant nepritarti Lietuvos Respublikos Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimo projektui. Plačiau Plačiau...2018.12.01 Klausymai dėl Psichologų praktinės veiklos įstatymo projekto


2018 m. lapkričio mėn. 30 d. Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas organizavo klausymų tęsinį dėl Psichologų praktinės veiklos įstatymo projekto Nr. XIIIP-685(2), kuris Seimo buvo grąžintas komitetui tobulinti. Posėdį vedė komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė. Susitikime dalyvavo Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė ir įstatymo teikėja Rimantė Šalaševičiūtė, Ministro Pirmininko patarėjas Paulius Gradeckas, Sveikatos apsaugos ministro patarėjas Igoris Baikovskis, Ūkio ministerijos atstovės Birutė Kindurienė ir Lijana Milkutė, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus patarėja Audronė Bedorf, Seimo Pirmininko patarėja Justina Jurevičiūtė, kiti Seimo specialistai. Susitikime dalyvavo 9 psichologai: Lietuvos psichologų sąjungos prezidentė Neringa Grigutytė, Lietuvos psichologų sąjungos valdybos narys Alfredas Laurinavičius, Lietuvos taikomosios psichologijos asociacijos narys Justinas Burokas, Lietuvos psichologų profesinės sąjungos valdybos narys Šarūnas Mačiulis, medicinos psichologė nevyriausybininkė Iniciatyvinės psichologų grupės narė Rūta Klišytė, psichologė psichoterapeutė Agnė Matulaitė, teisės psichologas Simonas Audickas, klinikinės psichologės Sandra Birbilaitė ir Gintautė Malinauskienė.

Posėdžio pirmininkė Agnė Širinskienė pradėjo posėdį tuo, kad įstatymo reikalingumo klausimas nediskutuotinas, diskutuotini pasiūlymai įstatymo tobulinimui. Dauguma dalyvavusių posėdyje pasidalino savo pozicijomis įstatymo klausimu. Pirmininkaujanti paprašė psichologų bendruomenės susitarti ir po mėnesio pateikti vieningus pasiūlymus įstatymo tobulinimui. Posėdžio pabaigoje komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė informavo, kad įstatymas bus svarstomas Seimo pavasario sesijoje, sekantys klausymai Seimo teisės ir teisėtvarkos komitete numatyti sausio pradžioje.  

Su paskutine Psichologų praktinės veiklos įstatymo projekto redakcija galite susipažinti čia.
2018.11.30 Įvyko fokusuotos grupės diskusija „Sveikatos apsauga: efektyviausi būdai problemoms spręsti“


2018 m. lapkričio 23 d. LPS Klinikinės ir sveikatos psichologijos komiteto narė Janina Klimantavičienė dalyvavo Lietuvos Respublikos finansų ministerijos ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos organizuotoje fokusuotos grupės diskusijoje „Sveikatos apsauga: efektyviausi būdai problemoms spręsti“ ir pateikė požiūrį apie psichologinių paslaugų integravimo į sveikatos apsaugos sistemą būtinumą. Biopsichosocialinis sveikatos puoselėjimo modelis, psichologinis švietimas apie sveikatos stiprinimo būdus, asmens motyvavimas tausoti sveikatą, psichosomatinių susirgimų identifikavimas – vieni iš efektyviausių būdų gydyti ligas bei prevenciškai stiprinti sveikatą. Šios galimybės sveikatos apsaugos sistemoje išnaudojamos minimaliai arba jomis visai nesinaudojama. Todėl LPS siūlo, kad sveikatos apsaugos sistemoje būtų skiriamas žymiai didesnis dėmesys psichikos sveikatai, o psichologinė pagalba integruojama į visų grandžių sveikatos apsaugos institucijas: visuomenės sveikatos, šeimos gydytojo, psichikos sveikatos, klinikinio gydymo, reabilitacijos, slaugos. Norint įgyvendinti sveikatos, kaip visapusiškos asmens gerovės, poreikį ir prailginti žmogaus sveiko gyvenimo trukmę, reikia didinti medicinos psichologų ir psichoterapeutų skaičių, finansinį atlygį, motyvuoti juos įvertinimu ir įgalinimu. Psichologinės pagalbos stiprinimas, nemedikamentinis gydymas ir šių paslaugų integravimas į somatinių ligų gydymą gali atnešti daug naudos: optimizuoti šeimos gydytojų, psichiatrų ir kitų gydytojų darbo krūvį, didinti prieinamumą, mažinti eiles, taupyti lėšas. Taip pat siūloma ankstyvosios savižudybių atpažinimo sistemos sukūrimo programą praplėsti streso įveikos koncepcija.
2018.11.29 Klausymai dėl Psichologų praktinės veiklos įstatymo projekto


Psichologų praktinės veiklos įstatymą Seimui grąžinus tobulinti, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas penktadienį, lapkričio mėn. 30 d. 9 val. organizuoja klausymų tęsinį dėl Psichologų praktinės veiklos įstatymo projekto Nr. XIIIP-685(2).
2018.11.28 Įvyko konferencija „Kriminalinio elgesio rizikos vertinimas: aktualijos ir kontraversijos“


Šių metų lapkričio 26 d. vyko konferencija „Kriminalinio elgesio rizikos vertinimas: aktualijos ir kontraversijos", kurią organizavo Kalėjimų departamentas prie LR Teisingumo ministerijos kartu su LPS Teisės psichologijos komitetu bei Vilniaus universiteto Psichologijos instituto Kriminalinio elgesio tyrimų grupe. Konferencijoje dalyvavo psichologai ir socialiniai darbuotojai iš įvairių Lietuvos įkalinimo įstaigų. Renginio metu buvo kalbama apie iškylančias problemas atliekant nusikalstamo elgesio rizikos vertinimą, supažindinama su žmogaus teisių aktualijomis, didelis dėmesys buvo skiriamas įkalinimo įstaigose dirbančių psichologų etinėms dilemoms. Konferencijos dalyviai taip pat turėjo galimybę dalyvauti praktiniuose kriminalinės rizikos vertinimo užsiėmimuose bei diskutuoti dėl intervencijos priemonių tinkamumo. Konferencijoje pranešimus skaitė ir praktinius užsiėmimus vedė doc. dr. Ilona Laurinaitytė, doc. dr. Alfredas Laurinavičius, dr. Laura Ustinavičiūtė, doktorantės Virginija Klimukienė ir Violeta Cimalanskaitė-Kazlauskienė.


2018.11.28 Įvyko mokslinė praktinė konferencija „Perspektyvos: bendruomeninė psichiatrija”


2018-11-17 Artis Centrum Hotel, Vilniuje, vyko Lietuvos sveikatos universiteto Medicinos akademijos, Psichiatrijos klinikos ir Jaunųjų psichiatrų asociacijos organizuota mokslinė praktinė konferencija „Perspektyvos: bendruomeninė psichiatrija”, skirta gydytojams, psichiatrams, psichikos sveikatos slaugytojams, kitų specialybių gydytojams, psichologams, socialiniams darbuotojams, gydytojams rezidentams, medicinos studentams bei meno terapeutams. Konferencijoje Lietuvos psichologų sąjungą atstovavo LPS Klinikinės ir sveikatos psichologijos komiteto narė Joana Kvederavičiūtė.
Puslapiai: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80
 
 

 

 

LPS renginiai
 
 


 
 

Apie LPS

Apie LPS
Prezidentė
Valdyba
Komitetai, grupės ir komisijos
Apdovanojimai
Biuras
Leidiniai
LPS savanorystės programa
Skirkite 1,2% GPM
Prisidėkite prie LPS veiklos!
LPS metinės ataskaitos
Privatumo politika
   Narystė

Apie narystę
Psichologams
Mokestis
Narystės anketa
   LPS nariai

LPS narių sąrašas
LPS Garbės nariai
LPS Partneriai
   Renginiai

Renginių grafikas
   EuroPsy

   Vaikams

Ko tikėtis iš psichologo?
Kokias atvejais gali padėti psichologas?
Kuo skiriasi psichologas, vaikų ir paauglių psichiatras, psichoterapeutas?
Kur rasti psichologą?
   Klientams

Kada kreiptis į psichologą?
Kuo skiriasi psichologas, psichiatras, psichoterapeutas ir kiti „psi“?
Ko tikėtis iš psichologo?
Kur rasti psichologą?
Kaip paruošti vaiką vizitui pas psichologą?
Esu bedarbis, gyvenu Vilniuje. Kur galėčiau gauti nemokamas ar už nedidelę kainą psichoterapines paslaugas?
Filmų ir Knygų psichikos sveikatos temomis sąrašai
   Reglamentavimas

   Žurnalistams

   Tėvams ir specialistams

   COVID-19

COVID-19
   Profesinė etika

Psichologų profesinės etikos kodeksas
Kaip pateikti nusiskundimą
EFPA etikos metakodeksas
Bendravimas su žiniasklaida
Mokslinių tyrimų etikos komisijos universitetuose
   Kontaktai